Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Czytaj więcej: Samorządowe przymiarki do wyborów – część 9Zgodnie z moimi wcześniejszymi przypuszczeniami, premier Mateusz Morawiecki ogłosił że wybory samorządowe odbędą się 21 października, a tam gdzie będzie potrzebna dogrywka, odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 4 listopada. We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 13 sierpnia 2018 roku w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic miasta stołecznego Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

- Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków! - napisał na Twitterze we wtorek Mateusz Morawiecki.

Wraz z ogłoszeniem rozporządzenia oficjalnie rusza kampania wyborcza i już politycy nie będą musieli wymyślać dla swoich działań kampanijnych definicji w stylu "prekampania".

Czytaj więcej: Wojciech Słupski zaprasza na „Zieloną świetlicę” 15 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00 na „Zielonej świetlicy” w Zakliczynie rozpocznie się piknik rodzinny pod tytułem „Vivat Zakliczyn.” Wydarzenie oraz nazwę pikniku wymyślił Wojciech Słupski – założyciel i lider zespołu „Dzikie serca”. Pomysł zaaprobował burmistrz Dawid Chrobak i w ten sposób będzie okazja ku temu, aby świąteczne popołudnie spędzić w Zakliczynie korzystając z przygotowanych przez organizatora zabaw, konkursów oraz pokazu sprzętu strażackiego. Podczas bezalkoholowego pikniku będzie grill, a także dyskoteka którą poprowadzą DJ Uno & DJ LukeS. O godzinie 20:30 rozpocznie się koncert zespołu „Dzikie serca” promujący płytę „Skrzydła”, z której pochodzi m.in. utwór „Król” dedykowany obchodom 100 - lecia niepodległości Polski. https://www.youtube.com/watch?v=W-EO5bBx9BM

Czytaj więcej: 20-lecie koronacji obrazu z Prymasem PolskiZ udziałem Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka odbędą się w Jamnej uroczystości 20-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Połączone będą z tradycyjnym Odpustem Jamieńskim oraz Świętem Pojednania, w ramach którego zaplanowano wydarzenie patriotyczne przy pomniku upamiętniającym poległych partyzantów Armii Krajowej oraz mieszkańców Jamnej w czasie II wojny światowej.
Czytaj więcej: 20-lecie koronacji obrazu z Prymasem Polski

- Wielkie dzieła Ojca Jana Góry trwają, nie tylko w Lednicy, ale także w Jamnej – tymi słowami Kustosz Sanktuarium w Jamnej O. Andrzej Chlewicki OP rozpoczął konferencję prasową w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Wzięli w niej udział również Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Poseł RP Michał Wojtkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie Anna Moj oraz BR. Dariusz Kanarek z komitetu organizacyjnego jamieńskich uroczystości.

Czytaj więcej: Józef Franczyk najlepszym sołtysem w Małopolsce Są sprawnymi organizatorami i dobrymi gospodarzami. Angażują się w życie swoich sołectw, inicjując pomysły i realizując projekty, które nie tylko zyskują aprobatę mieszkańców, ale też motywują ich do podejmowania działań na rzecz dobra wspólnego. Mowa o sołtysach – liderach z krwi i kości. Ten zaszczytny tytuł Najlepszego Sołtysa Małopolski 2017 otrzymał Józef Franczyk – włodarz Melsztyna. Doceniając jego pracę, w imieniu zarządu województwa, marszałek Jacek Krupa przekazał czek w wysokości 25 tys. zł. Środki te – za pośrednictwem dotacji do budżetu gminy Zakliczyn, zostaną wykorzystane na realizację wybranej inwestycji w Melsztynie. Marzeniem sołtysa Franczyka jest budowa nieopodal ruin zamku melsztyńskiego budynku wielofunkcyjnego, w którym pomieściłaby się świetlica i remiza dla miejscowej OSP. Niektórzy mieszkańcy Melsztyna proponują  z kolei instalację wodomatu. 

Czytaj więcej: Paleśnica ma okazały obiekt ze świetlicą i zapleczem sportowymW Paleśnicy oddany do użytku został okazały budynek wielofunkcyjny ze świetlicą dla potrzeb miejscowej społeczności oraz z szatniami i zapleczem sportowym dla tamtejszego Parafialnego Klubu Sportowego Jedność. Inwestycję zrealizował samorząd Zakliczyna.

 

Czytaj więcej: Paleśnica ma okazały obiekt ze świetlicą i zapleczem sportowymUroczystego poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii pw. św. Justyny PM w Paleśnicy ks. Paweł Biel. Obecni byli m.in. posłowie Michał Wojtkiewicz i Jarosław Szlachetka, który jest członkiem Sejmowej Komisji Sportu i Turystyki, wicewojewoda małopolski Józef Gawron, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Adam Czaplak, miejscowi samorządowcy na czele z burmistrzem Dawidem Chrobakiem, przewodniczącą Rady Miejskiej w Zakliczynie Anną Moj oraz panią sołtys Paleśnicy Jolantą Ślezak - Różycką, działacze sportowi i młodzi piłkarze.

Czytaj więcej: Debatowali o Mimo, że wakacje w pełni, wracamy do spraw oświatowych bo i do końca wakacji coraz bliżej, a konkretnie wracamy do debaty, która tuż po zakończeniu roku szkolnego 2017/18 odbyła się w sali im Spytka Wawrzyńca Jordana w zakliczyńskim ratuszu. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci władz samorzadowych gmin: Zakliczyn, Wierzchosławice, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Uczestników debaty powitał Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, a w problematykę spotkania wprowadziła Pani Dorota Czerwonka - ekspert Ośrodka Rozwoju Edukacji, która moderowała debatę.

Czytaj więcej: Filipowicki krajobraz po nawałnicy Trwająca kilka minut nawałnica w dniu 29 lipca 2018 roku najwięcej szkód wyrządziła w Filipowicach. Najbardziej ucierpiał dom państwa Świerkoszów, żywioł nie oszczędził budynku gospodarczego (w budowie) u Łękawskich i wiaty u Waśków. Nawałnica powaliła olbrzymi, ponad stuletni dąb „Florian” (zabytek przyrody) koło kościoła w Filipowicach. - Na szczęście nikomu nic się nie stało, nawet rodzinie jeżów mieszkających w pniu dęba – mówi sołtys Zygmunt Olchawaa jeszcze kilka chwil wcześniej drogą na którą zwalił się połamany dąb przejeżdżały kombajny wracające z pól. Bardzo szybko zareagowali, jak zwykle nieocenieni w takich sytuacjach strażacy z miejscowej OSP. Do Filipowic przyjechał także burmistrz Dawid Chrobak. - Rodzina została objęta opieką ze strony Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ta nasza pomoc będzie kierowana po to, żeby odbudować zniszczony dach. Będziemy się starali także w innej formie pomóc, nie tylko pieniężnej – deklaruje Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

24 lipca br. w wieku 83 lat zmarł Kazimierz Sułek, b. wieloletni sołtys Zakliczyna i przewodniczący Rady Miasta Zakliczyna, nestor pożarnictwa, b. komendant i prezes OSP Zakliczyn.Czytaj więcej: Odszedł nestor pożarnictwa i społecznik

W ten szczególny dzień, tj. w piątek 27 lipca o 15:00, w Godzinie Miłosierdzia,  w ostatniej jego drodze, żegnały zasłużonego druha poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP i wierni parafii pw. św. Idziego, mieszkańcy gminy. Mszę św. pogrzebową odprawił ks. Stanisław Trela, po nabożeństwie kondukt żałobny prowadzony przez strażackie wozy bojowe udał się na cmentarz parafialny w Zakliczynie.

Śp. pana Kazimierza zapamiętamy z życzliwości, uprzejmości wobec współmieszkańców, swoistego poczucia humoru i… sumiastego wąsa. Dbał o wizerunek miasta, jak i o rozwój swojej jednostki z ul. Browarki. Często zabierał głos w ważnych sprawach dla Zakliczyna i straży pożarnej. Co roku przy swoim domu w Rynku przygotowywał ołtarz na procesję Bożego Ciała.

Na parafialnym cmentarzu w Zakliczynie pożegnały go sztandary, modlitwa, sygnały alarmowe z zakliczyńskiej remizy i bojowe pojazdów gminnych jednostek. Cześć jego pamięci!

Czytaj więcej: Będą pieniądze na czystą energię  W ramach projektu „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski” na terenie Gminy Zakliczyn powstanie 86 instalacji produkcji energii ze źródeł odnawialnych w tym: 10 pomp ciepła, 34 instalacje fotowoltaiczne i 42 instalacje kolektorów słonecznych.

19 czerwca 2018 roku Zarząd Województwa Małopolskiego dokonał wyboru projektów do dofinansowania w ramach konkursu nr RPMP.04.01.01-IZ.00-12-082/17 w ramach Działania 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, poddziałanie 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Czytaj więcej: V Zakliczyński triathlon turystyczny Po raz piąty w Zakliczynie stowarzyszenie "Sokół" organizuje Triathlon turystyczny, który składa się z trzech konkurencji: kolarstwa, kajakarstwa oraz biegów. Udział w zawodach jest dobrowolny, uczestnicy startują na własną odpowiedzialność, poruszają się po drogach publicznych zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Zawody składają się z tras pokonywanych: rowerem, kajakiem i pieszo. Uczestnicy triathlonu startują w dwuosobowych drużynach, w kategoriach: sportowej na trasie „Masters” i rodzinnej „Hobby”(rodzic i niepełnoletnie dziecko). Start interwałowy, co 2 minuty, kolejność losowana. Limit czasu na pokonanie trasy „Hobby” wynosi 150 minut a na trasę „Masters” 240 minut. Po jego przekroczeniu naliczane są punkty karne. Trasy rowerowa i biegowa pokonywane są na zasadach imprez na orientacje. Na starcie zawodnicy otrzymują mapę terenu, oraz kartę startową, na której potwierdzają pobyt na zaznaczonych na mapie punktach kontrolnych (PK).

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych