ksujm

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Czytaj więcej: Wiceminister Marcin Ociepa w Zakliczyńskiej Strefie Aktywności GospodarczejWiceminister Przedsiębiorczości i Technologii Marcin Ociepa obejrzał Zakliczyńską Strefę Aktywności Gospodarczej, w tym działającą od niedawna na jej terenie firmę – InduComp. Zadeklarował też rządowe wsparcie dla wprowadzanych przez samorząd gminy Zakliczyn innowacyjnych rozwiązań.

Firma InduComp, z której działalnością zapoznał się wiceminister Marcin Ociepa, wybudowała niedawno w Zakliczynie zakład produkcyjny i wyposażyła go w niezbędny sprzęt do produkcji materiałów przemysłowych. Wartość inwestycji to około 7 mln zł.

Czytaj więcej: Podziękowanie

 

W związku z podjęciem decyzji o rezygnacji z kandydowannia w nadchodzących wyborach samorządowych, chciałbym bardzo serdecznie podziękować za współpracę Koleżankom i Kolegom Radnym, wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego na czele z Panem Burmistrzem Dawidem Chrobakiem, wszystkim jednostkom organizacyjnym oraz Mieszkańcom Lusławic - moim wyborcom, którzy mi zaufali i powierzyli mandat Radnego Rady Miejskiej na ponad 20 lat.

 

Jerzy Łopatka

Czytaj więcej: WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - informacje ogólneWybory do rady gminy, do rady powiatu i do sejmiku wojewódzkiego oraz wybory wójta (burmistrza) zostaną przeprowadzone w dniu 21 października 2018 r. w godzinach od 7 do 21.

W wyborach samorządowych w Gminie Zakliczyn głosujemy na jedynego zgłoszonego kandydata na burmistrza, tj. dotychczasowego Burmistrza Zakliczyna Dawida Chrobaka. Zgodnie z ordynacją wyborczą, jeżeli w danej miejscowości jest tylko jedna osoba chętna do sprawowania urzędu burmistrza, musi poddać się ocenie wyborców. By ogłosić zwycięstwo, jedyny kandydat będzie musiał uzyskać poparcie więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, a więc co najmniej 50 proc. plus jeden głos.

Czytaj więcej: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy Szkół,

Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy

i Pracownicy Obsługi i Administracji Oświaty

 

 

Dzień Edukacji Narodowej to święto wyjątkowe, które przypomina nam o nieocenionej wartości, jaką jest edukacja, oraz jak ważną rolę społeczną pełnią osoby, które urzeczywistniają tę wartość swoją codzienną, ciężką pracą.

 

Dzielenie się wiedzą oraz przekazywanie pozytywnych wzorców to cenny dar, który daje szansę rozwoju młodym ludziom, a nam pozwala budować lepszą przyszłość.

 

To właśnie z tej okazji chciałbym złożyć wszystkim z Państwa najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim sukcesów w życiu osobistym i prywatnym, realizacji wszystkich twórczych planów i zamierzeń oraz nigdy nie słabnącego zapału i zaangażowania w pracę na rzecz młodego pokolenia.

 

Niech Waszemu codziennemu trudowi, wkładanemu w upowszechnienie edukacji, towarzyszy satysfakcja, zaufanie i szacunek w oczach innych.

 

Z wyrazami szacunku,

Dawid Chrobak

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn

Czytaj więcej: Docenienie ekologicznych rozwiązań w budynku przedszkola i żłobkaGmina Zakliczyn dostanie dodatkowe dofinansowanie do budowy samorządowego przedszkola ze żłobkiem dzięki temu, że obiekt będzie miał podwyższone standardy energooszczędności. Dotację w kwocie 1,4 mln zł przekaże na zakliczyńską inwestycję Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do tej pory burmistrz Dawid Chrobak na budowę przedszkola ze żłobkiem zdobył już także 1,4 mln zł dofinansowania – milion zł od Rady Ministrów i 400 tys. zł z rządowego Programu Maluch Plus. Teraz skutecznie sięgnął po pieniądze z programu pt. „Poprawa jakości powietrza – budynki użyteczności publicznej o podwyższonym standardzie energooszczędności”.

Jak głosować gdy jest jeden kandydat na burmistrza

Czytaj więcej: Samorządowe przymiarki do wyborów – część 13

 

W 329 polskich gminach w wyborach samorządowych 2018 na urząd burmistrza lub wójta kandyduje tylko jedna osoba. Taka sytuacja jest również w gminie Zakliczyn. Czy to oznacza, że jedyny kandydat na burmistrza (w naszym przypadku Dawid Chrobak) może czuć się już burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn na kolejną kadencję ? Nie ! Czy wyborcy mogą zostać w domu ? Nie ! Prawo wyborcze w tym przypadku mówi, że mieszkańcy gminy Zakliczyn i pozostałych 328 polskich gmin, gdzie zgłoszony został tylko jeden kandydat i tak muszą iść do urn. Takie są przepisy. W wyborach na burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn wyborca nie będzie głosować za kandydatem na burmistrza Dawidem Chrobakiem, tylko będzie głosować, czy jest za wyborem tego kandydata, czy przeciwko. By ogłosić zwycięstwo, kandydat będzie musiał uzyskać poparcie więcej niż połowy ważnie oddanych głosów.

Czytaj więcej: Program „Czyste Powietrze” - spotkanie informacyjneBurmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie rządowego programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego osoby fizyczne mogą ubiegać się o dofinansowanie m.in. do ocieplenia budynków i montażu pieca.

Spotkanie odbędzie się 15 października 2018 roku (poniedziałek) o godz. 18:00 w Ratuszu w Zakliczynie.

Siedmioro naszych po pięć mandatów do Powiatu

Czytaj więcej: Samorządowe przymiarki do wyborów – część 12

 

Do Rady Powiatu Tarnowskiego z naszego okręgu wyborczego obejmującego gminy; Zakliczyn, Pleśna i Wojnicz trzy komitety wyborcze wystawiły łącznie 21 kandydatów, którzy rywalizować będą o 5 mandatów. Zarówno KW PSL, KW PiS oraz KWW Wspólny Powiat wykorzystały limit wystawiając na swoich listach po 7 kandydatów. Po wylosowaniu numerów list, na tzw. płachcie pierwsza będzie lista PSL potem PiS i następnie KWW Wspólny Powiat. Z pewnością nie była to jakaś specjalna umowa, ale ciekawy zbieg okoliczności, bowiem na liście PSL jedynką jest Adam Czaplak, na liście PiS dwójką jest Irena Kusion, a na liście KWW Wspólny Powiat trójką jest Józef Wojtas. Gmina Zakliczyn wystawia łącznie siedmiu kandydatów do Powiatu, czyli idealna proporcja międzygminna. Oprócz wspomnianej wyżej trójki na listach znajdują się jeszcze: Piotr Nadolnik z Gwoźdźca na liście KW PSL piąta pozycja i Małgorzata Woda miejsce szóste, na liście KW PiS Józef Gwiżdż pozycja piąta i na liście KW Wspólny Powiat Jerzy Soska pozycja siedem.

Kto chce rządzić gminą Zakliczyn w kadencji 2018 – 2023

Kandydat na burmistrza

Czytaj więcej: Samorządowe przymiarki do wyborów – część 11Zgodnie z przypuszczeniami, jedynym kandydatem na burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku jest Dawid Chrobak; 37 letni prawnik, który kandyduje z KW Prawo i Sprawiedliwość. Dawid Chrobak wygrał wybory na burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn w 2014 roku, w pierwszej turze, w konkurencji z Jerzym Soską i Jacentym Dęboszem.

 

Kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Zakliczynie

 

Stanisław Nadolnik jest jedynym kandydatem na radnego Rady Miejskiej w okręgu wyborczym nr 1 obejmującym miejscowość Gwoździec. Nadolnik startuje z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego i jest jedynym kandydatem w tym okręgu wyborczym, co oznacza, że czeka Nadolnika kolejne, tym razem 5 – letnie zasiadanie w Radzie Miejskiej.

Adam Czaplak

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych