11112020m

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

Czytaj więcej: Blisko 75 tys. zł od Marszałka Województwa Małopolskiego na zakup sprzętu komputerowego do szkół...Zarząd Województwa Małopolskiego  zatwierdził ocenę wniosków złożonych w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek” (Uchwała Nr 1620/20 ZWM z dnia 18.11.2020 r.). W ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne w Małopolsce trafi 8 mln zł.

Czytaj więcej: Dh Łukasz Łach nowym Dyrektorem Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP Od początku listopada Zarząd Wykonawczy Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Małopolskiego  ma nowego dyrektora. Został nim Zakliczynian - Dh Łukasz Łach pełniący dotychczas funkcję zastępcy dyrektora.

 

Czytaj więcej: Ruszyła 20 edycja projektu Szlachetna PaczkaW sobotę 14 listopada została otwarta Baza Rodzin w projekcie Szlachetna Paczka realizowanym od 20 lat przez Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa. Oczywiście i w tym roku, pomimo przeszkód związanych z szalejącą epidemią koronawirusa, w Zakliczynie znalazła się grupa Wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy rodzinom w potrzebie.

 

Informujemy o wprowadzeniu ważnej zmiany dla osób, które dokonują samospisu internetowego – skrócono czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni.Czytaj więcej: Powszechny Spis Rolny 2020 – samospis internetowy

Na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji (https://psr2020.spis.gov.pl). Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości inaczej niż zwykleUroczystą mszą św. o godzinie 9.30 w kościele parafialnym pw św. Idziego Opata w Zakliczynie rozpoczęły się symboliczne obchody Święta Niepodległości w Zakliczynie. Ze względu na ograniczenia w liczbie uczestników nabożeństw w kościołach do 1 osoby na 15 mkw i zgromadzeń publicznych do 5 osób, uroczystości miały charakter symboliczny ale bardzo wymowny. Dzięki transmisji internetowej we mszy św. w intencji Ojczyzny, sprawowanej przez ks. proboszcza Pawła Mikulskiego mogła uczestniczyć nieograniczona liczba wiernych.

 

Czytaj więcej: Utrzymane stawki podatku rolnego, od nieruchomości i środków transportu na dotychczasowym poziomieW dniu 10 listopada odbyła się XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie podczas, której podjęto m.in. uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Uchwała zakłada utrzymanie stawek podatkowych na dotychczasowym poziomie tj. roku 2020, pomimo wzrostu stawek maksymalnych o 3,9% wg danych z Ministerstwa Finansów.

Czytaj więcej: Zmiany w rozkładzie jazdy na gminnej linii nr III Zakliczyn Rynek – DzierżaninyOd 10 listopada do 30 listopada zmiany w rozkładzie jazdy na gminnej linii komunikacyjnej nr III Zakliczyn Rynek – Dzierżaniny, ograniczenia do 3 kursów dziennie

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w badaniu internetowym

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w internetowym badaniu Diagnoza Społeczna Zakliczyn 2020. Celem projektu jest poznanie opinii Mieszkańców na temat istotnych dla Miasta i Gminy problemów społecznych. Wśród nich znajdują się m.in. takie kwestie, jak wychowanie i edukacja dzieci, bezpieczeństwo publiczne, zanieczyszczenie środowiska, bezrobocie czy nadużywanie substancji psychoaktywnych.


Badanie jest ważnym narzędziem zarówno polityki społecznej Miasta i Gminy, jak również idei partycypacji społecznej. Stanowi też ono integralny element Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych i Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Jego wyniki posłużą optymalizacji działań profilaktycznych, edukacyjnych oraz pomocowych kierowanych do mieszkańców Miasta i Gminy Zakliczyn.

Czytaj więcej: Zmiana w programie Gminnych Obchodów  Święta NiepodległościW związku z dynamicznym rozwojem sytuacji epidemiologicznej i wprowadzeniu kolejnych ograniczeń, tegoroczne obchody Święta Niepodległości zostały ograniczone i dostosowane do panujących warunków.

 

Z godnie z planem w kościele parafialnym p.w. św. Idziego w Zakliczynie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, następnie Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn złoży wiązankę kwiatów pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych za Wolną Ojczyznę na zakliczyńskim rynku.

Przewodnicząca Miasta Zakliczyna informuje o poborze IV raty podatku w dniach:


12 listopada br. (czwartek) w godz. 9:00-12:00 oraz 16:00- 17:00
13 listopada br. (piątek) w godz. 9:00-12:00 oraz 16:00-17:00
14 listopada br. (sobota) w godz. 9:00-12:00
16 listopada br. (poniedziałek) w godz. 9:00-12:00

w domu - ul. Rynek 29.


Należy zabrać ze sobą nakaz podatkowy oraz zachować obowiązujące zasady ochrony
(m. in. osłonić usta i nos, zdezynfekować ręce, zachować dystans).

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych