MST

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

owywoz

nitus3

Czytaj więcej: Waz wybuduje żłobek i przedszkole w Zakliczynie12 października około godziny 10 – tej w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka odbyła się ceremonia podpisania umowy w której wzięli udział obok Burmistrza jego zastępca Dawid Drukała i Skarbnik Gminy Urszula Nowak – reprezentujący stronę samorządową oraz wykonawca inwestycji Jan Waz. Po podpisaniu strony udały się na teren przyszłej budowy, gdzie czekał już dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich Józef Gwiżdż. Firma ma wejść na plac budowy już w tym tygodniu. Budowa żłobka i przedszkola to jeden z priorytetów Dawida Chrobaka, nic dziwnego że Burmistrza nie krył zadowolenia.

Nauczycielom:

Czytaj więcej: W Dniu Edukacji Narodowej życzymy

 

Niech ławka szkolna przypomina Wam, że kiedyś też byliście tacy, jak Wasi uczniowie i wytrwale czyńcie wszystko, by z sentymentem wspominali szkołę, w której zdobyli szeroką wiedzę i życiowe doświadczenie.

Uczniom:

Czytaj więcej: W Dniu Edukacji Narodowej życzymy

 

By szkolna ławka kojarzyła się Wam zawsze ze wspomnieniami szkoły, w której czuliście się bezpiecznie oraz zdobyliście w niej gruntowną wiedzę o życiu i otaczającym świecie.

 

Rodzicom:

 

Aby szkolna ława przypominała Wam, że jesteście dla swoich pociech pierwszymi nauczycielami i wspomagajcie wychowawców w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz edukacji i wychowania powierzonych im dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Odszedł Marek Gołąb; wybitny sportowiec i patriota z Zakliczyna  W nocy z 5 na 6 października 2017 roku w wieku 77 lat zmarł Marek Gołąb. Ceremonia pogrzebowa śp. Marka Gołąba rozpocznie się Różańcem o godz. 11:30, a następnie o godz. 12:00 mszą św. pogrzebową  9 października 2017 roku, w kościele pw. św Idziego Opata w Zakliczynie. Marek Gołąb to brązowy medalista olimpijski z Meksyku, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata (1966 i 1968) oraz dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy (1965 i 1966) a także rekordzista świata w wyciskaniu – 168,5 kg w 1966 i jedenastokrotny rekordzista Polski i mistrz Polski (1967). W 1972 z powodu kontuzji zmuszony był zrezygnować z czynnego uprawiania sportu i zajął się pracą szkoleniową. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Przez wiele lat był trenerem w Śląsku Wrocław, pracował także jako drugi trener z polską drużyną narodową. Pracował w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów, był członkiem Zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Marek Gołąb urodził się 7 maja 1940 w Zakliczynie. Powrócił na zakliczyńską ziemię, wybudował dom w Lusławicach i oddał się popularyzacji swojej ulubionej dyscypliny w gminie Zakliczyn.

Czytaj więcej: Samorządowe przymiarki do wyborów – część 4Scio me nihil scire - pamiętacie kto to powiedział ? To było tak dawno, że chyba ja tylko pamiętam. Oczywiście Sokrates, jeden z tercetu najwybitniejszych greckich filozofów. Gość miał nieznośną żonę i może dlatego „uciekł” w filozofię, co stało się niewątpliwym pożytkiem dla ludzkości. Co ma Sokrates do wyborów ? Wiedzą ci, którzy studiowali filozofię i pokrewne kierunki. Rzecz w tym, że dzisiaj mogę napisać za Sokratesem, że wiem, iż nic nie wiem. Jakiś czas temu pewien wybitny samorządowiec zapytał mnie, dlaczego tak długo musi czekać na kolejny odcinek moich samorządowych przymiarek do wyborów. Odpowiedziałem mu, że musi czekać dlatego, ponieważ tak się porobiło, że nie tylko ja, ale niewiele osób w Polsce (poza Prezesem i jego ścisłym, kilkuosobowym gronem współpracowników) wie, jak będą wyglądać wybory samorządowe w Polsce za rok z groszem.

Czytaj więcej: Wizyta w Bad SegeberguWe wtorek 12 września o godzinie 11:00 rozpoczęliśmy na zakliczyńskim rynku naszą niezwykle ciekawą tygodniową przygodę – wymianę uczniowską ze szkołą partnerską w Bad Segebergu. Tym razem to my mieliśmy być goszczeni przez niemieckich kolegów poznanych w czerwcu. O godzinie 11:00 wyjechaliśmy w stronę krakowskich Balic, skąd o 15:00 mieliśmy wylatywać do Hamburga. Niestety, warunki pogodowe były bardzo złe i nasz samolot opóźnił się aż o dwie godziny. Jednak, choć ze sporym poślizgiem, to szczęśliwie dotarliśmy celu.

Czytaj więcej: Flash Mob SFOP: pierwsza pomoc ratuje życie!Każdy może zostać superbohaterem!
Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji Flash Mob pierwszej pomocy, którą przeprowadzimy wspólnie z OSP Zakliczyn na rynku w Zakliczynie 28 września (czwartek) o godz. 11:30. Będziemy pokazywać, szkolić i edukować w zakresie pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Na miejscu czekają na ciebie atrakcje, jak symulatory wypadków, pokazy pierwszej pomocy, atrakcje dla dzieci.
Przyjdź, przyłącz się do akcji i poznaj jak możesz zostać superbohaterem!

Czytaj więcej: Koronka na RynkuCo roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na ulicach miast, miasteczek i wsi, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Już dziś zapraszamy do włączenia się w tę piękną modlitwę.
Spotykamy się 28 września (w czwartek) o godz. 15:00. Koronka będzie odmawiana tradycyjnie przy rondzie oraz po raz pierwszy od czasu zawierzenia miasta Zakliczyna św. Janowi Pawłowi II - na płycie rynku.

Czytaj więcej: Jubileusz 200-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w ZakliczynieSzanowni Państwo, Absolwenci, Nauczyciele, Emerytowani Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie oraz Sympatycy i Przyjaciele naszej Szkoły

Z dumą informujemy Państwa o zbliżającym się Jubileuszu 200-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Zakliczynie. Już ponad rok temu rozpoczęliśmy przygotowania do tego doniosłego wydarzenia, którego centralne obchody odbędą się w dniu 4 października 2017 r. Honorowy patronat nad uroczystością objęli: Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska, Ksiądz Biskup Andrzej Jeż, Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak oraz absolwent Szkoły Pan Profesor Jan Boczek.

Czytaj więcej: Uwaga! Sobotnie biegi odwołane, zajęcia taneczne w poniedziałki

Prognozowane na sobotę intensywne opady deszczu zmuszają organizatorów do przeniesienia zawodów na inny termin. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zgłoszonej do Mistrzostw Gminy Zakliczyn w Biegach na Orientację zawody przeprowadzone zostaną w niedzielę 24 września. Start godz. 12:15. Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej (okolice ołtarza polowego).

BIEG GÓRSKI odbędzie się 8 października na Mogile (Wola Stróska, Borowa). Szczegóły zostaną opublikowane do środy (27.09.). Zgłoszeni zawodnicy do biegu na Jamnej otrzymają zwrot wpisowego. W biegu na Mogile będą mogli uczestniczyć bezpłatnie. Nowe zgłoszenia do Biegu Górskiego - tak jak w dotychczasowym regulaminie.

 

Instruktor tańca - Krzysztof Węglarczyk informuje, że zajęcia taneczne w szkole przy ul. Malczewskiego 56 będą odbywać się w PONIEDZIAŁKI, zamiast we wtorki. Godziny zajęć - od 16:00 do 18:00.

Czytaj więcej: Wander Card już w Zakliczynie!Stwórz własny orginalny album z wycieczek, pełen wspomnień, pieczątek i Wander Card!

We wrześniu dołączyliśmy do międzynarodowego projektu turystycznego Wander Book, gdzie miejsca chętnie odwiedzane przez turystów, jak i te, o których warto się dowiedzieć, zostały zaprezentowane w formie wizytówek Wander Card, które wkleja się do Dziennika Turystycznego - Wander Book. Celem projektu jest popularyzacja turystyki i zbudowanie rzetelnej bazy informacji o punktach wartych odwiedzenia, zarówno w Polsce, jak i u naszych sąsiadów. Projekt działa już na terenie Czech (skąd pochodzi idea projektu), Niemiec, Słowacji, Austrii i w Polsce.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl