Czytaj więcej: Jeszcze o pomniku w Wesołowie…W redakcji Głosiciela pojawili się dzisiaj właściciele działki, na której posadowiona jest kapliczka z krzyżem, o której piszemy w artykule poniżej. Państwo Jaszczurowie ostatecznie nie zdecydowali się na podniesienie powalonego krzyża własnym sumptem, konsultując się z policją i magistratem, ze względu na obawę, że może dojść do uszkodzenia pomnika. Tym samym wyrażają życzenie, by akcją posadowienia kapliczki na swoim miejscu zajął się Urząd Miejski, ponieważ rzeczony krzyż w Wesołowie jest zarejestrowany w Gminnej Ewidencji Zabytków.

 

 

Czytaj więcej: Budżet miasta podzielony, spółka wodna odwieszonaSkromne przedstawicielstwo społeczności Zakliczyna pojawiło się na zebraniu miejskim zwołanym 19 maja br. przez przewodniczącego Rady Miasta Zakliczyna - Kazimierza Rybę. Najważniejsze tematy ratuszowego spotkania to rewitalizacja Rynku, uchwała ws. reaktywacji spółki wodnej, informacja Burmistrza, uchwalenie budżetu miasta.

Wymóg obecności 158 osób z 1584 uprawnionych do głosowania, jako warunku prawomocności obrad w pierwszym terminie, nie został spełniony, stąd przesunięcie godziny rozpoczęcia zebrania o kwadrans. Na liście obecności podpisały się ostatecznie 33 osoby.

Czytaj więcej: Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – debata społeczna w ZakliczynieRealizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, jakim jest zacieśnianie współpracy ze społecznością lokalną, chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w cyklu debat społecznych. Celem tych spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tematem poszczególnych debat będą przede wszystkim aktualne problemy społeczne zdiagnozowane lokalnie m.in. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że spotkania z Państwem pozwolą nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowania działań reaktywnych i zapobiegawczych odpowiadających na aktualne zagrożenia, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego.

Czytaj więcej: Rządowy program „Mieszkanie PLUS” w Gminie Zakliczyn – ankietaAnkieta przygotowana przez Urząd Miejski w Zakliczynie ma pomóc określić skalę zainteresowania Programem MIESZKANIE PLUS wśród mieszkańców Gminy Zakliczyn, jak również wśród mieszkańców spoza terenu Gminy Zakliczyn. Państwa opinie i zebrane informacje będą przydatne przy opracowywaniu koncepcji wdrażania programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia. Ankietę można wypełnić w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjsi8pByelf3FjsvWVxtCfwBmHa7NR1bqdPHN5l_ZjD0iogg/viewform

Czytaj więcej: Zawiadomienie o zebraniu Przewodniczący Miasta Zakliczyn informuje, że 19 maja 2017 roku (piątek ) o godz.18.00 w sali im. W.S. Jordana w ratuszu, w Zakliczynie odbędzie się zebranie mieszkańców Zakliczyna.

Temat zebrania:

1. Uchwalenie budżetu Miasta.
2. Inne sprawy bieżące dotyczące Gminy, w tym sprawa rewitalizacji Rynku.

Z uwagi na ważność omawianych zagadnień prosi się mieszkańców o niezawodne przybycie.

Przewodniczący Miasta Zakliczyn - Kazimierz Ryba

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Nowe nakładki w Słonej, Bieśniku i ZdoniPowiat Tarnowski wyremontował ważny odcinek drogi powiatowej w naszej gminie w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Renowacja objęła nadszarpniętą przez opady deszczu drogę od Jastrzębiej w gminie Ciężkowice, poprzez Słoną, Bieśnik, w kierunku Zdoni.

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych SA z Nowego Sącza za kwotę 618 tys. zł z 60-miesięczną gwarancją. W części I do przetargu przystąpiło 6 firm: z Jasła, z Nowego Sącza, Gorlic, Dębicy, Skrzyszowa, a nawet z dalekiego Wrocławia.

Czytaj więcej: Przewodniczący miasta  przypomina o podatku Przewodniczący Miasta Zakliczyn informuje, że będzie pobierał II ratę podatku w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie przy ulicy Rynek 32 (parter) w dniach 12 maja 2017 r. , i 15 maja 2017 r. w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz w domu przy ul. Mickiewicza 59 w godz. 16.30 do 18.00

 

 

Czytaj więcej: Pieniądze od wojewody na nowe książkiGmina Zakliczyn pozyskała od Wojewody Małopolskiego wsparcie finansowe na zakup książek w wysokości 9480 złotych w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Za pozyskane środki zostaną zakupione nowości wydawnicze do trzech szkół, które wnioskowały o dotację. Nowe książki trafią do Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach, Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu oraz Szkoły Podstawowej w Stróżach.

Czytaj więcej: 8 lat Language Solutions Centrum Języków ObcychNasze Centrum istnieje już 8 lat, a liczba naszych uczniów rośnie z roku na rok, co czyni mnie niezmiernie dumną z tego co robimy i daje nam wszystkim siłę do dalszych działań. W Centrum kształcimy językowo zarówno dzieci, jak i młodzież, dorosłych, a nawet seniorów, każdy znajdzie coś dla siebie w naszej bogatej ofercie językowej. Oferujemy kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego oraz rosyjskiego. Oprócz zajęć językowych organizujemy cały szereg dodatkowych imprez, wyjazdów i warsztatów podczas których nasi uczniowie mogą szlifować swój język.

Czytaj więcej: Dominikanin Andrzej Chlewicki nowym Honorowym Obywatelem Gminy Zakliczyn 5 maja 2017 roku odbędzie się 32. Sesja Rady Miejskiej w Zakliczynie, a obrady samorządu gminnego podzielone zostaną na część roboczą i uroczystą. Najpierw o 12:00 rozpocznie się robocza część sesji, podczas której radni podejmą uchwały m.in. dotyczące zmian w budżecie na rok bieżący i tzw. uchwał okołobudżetowych, ponadto zmieniona zostanie uchwała dotycząca Strategii Rozwoju Gminy Zakliczyn na lata 2014-2020. Radni zdecydują też w sprawie dzierżawy nieruchomości w Zakliczynie. Jedną z uchwał będzie nadanie honorowego obywatelstwa Gminy Zakliczyn dominikaninowi o. Andrzejowi Chlewickiemu - kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej,   bliskiemu wspłpracownikowi i przyjacielowi  śp. Jana Góry.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl