sf2017m

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

owywoz

nitus3

Czytaj więcej:         Świetny specjalista w składzie drużyny CZT

Organizator pierwszego w Tarnowie oddziału intensywnej opieki i patologii noworodka, doświadczony specjalista, któremu uratowanie życia zawdzięcza wiele nowonarodzonych dzieci, dr n. med. Wiesław Olechowski został pracownikiem Oddziału Neonatologii Centrum Zdrowia Tuchów. Będzie pełnił funkcję konsultanta merytorycznego. To kolejne wzmocnienie tuchowskiego Szpitala Rodzinnego, po uzyskaniu drugiego stopnia referencyjności, umożliwiającego zabezpieczenie kobiet w ciąży zagrożonej oraz intensywną opiekę nad wcześniakami i noworodkami.

Czytaj więcej: Pożar samochodu na Rynku w Zakliczynie 18 sierpnia kilka minut po 15 – tej samochód osobowy, którego kierowca po postoju na płycie zakliczyńskiego Rynku chciał odjechać w dalszą podróż, zaczął się palić. – Przekręciłem kluczyk w stacyjce, zapaliłem, kontrolka akumulatora nie zgasła i poczułem swąd, dym. Wyszedłem z auta i zobaczyłem wydostający się dym z przodu samochodu, użyłem gaśnicy samochodowej, ale nic to nie dało – mówi kierowca Golfa. Według wstępnej diagnozy, mogło dojść do tzw. samozapłoniu.

Czytaj więcej: Jolanta Ślęzak - Różycka wśród najlepszych sołtysów MałopolskiBardzo miła informacja dotarła do nas podczas tegorocznych Dożynek Gminy Zakliczyn w Stróżach. Ubiegłoroczna organizatorka Dożynek Gminy Zakliczyn – sołtys Paleśnicy Jolanta Ślęzak – Różycka została nagrodzona w Radgoszczy 3 miejscem w konkursie na najlepszego sołtysa Małopolski. Konkurs na najlepszego sołtysa Małopolski organizuje Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Województwem Małopolskim. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne.

Czytaj więcej: Jamna. Lato. ZimaStowarzyszenie Jamna dla pokoleń wraz z Bacówką w Jamnej i partnerami, po raz kolejny zaprasza na letnie spotkanie plenerowe dzieci, młodzież z rodzinami i seniorów z Tarnowa i subregionu tarnowskiego. W ramach projektu „Jamna. Lato. Zima” zrealizowane będą warsztaty krajoznawcze, spacery i wędrówka dla aktywnych turystów, w celu wyznaczenia trasy dla nart biegowych, aby w zimie ta piękna miejscowość miłośnikom turystyki i rekreacji była przydatna. Pierwsza część zadania odbyła się 5 sierpnia. Najmłodsi turyści spacerowali lekką trasą, podziwiali, zbierali i katalogowali rośliny i owoce leśne. Na boisku przy Bacówce odbyły się ćwiczenia i gry rekreacyjne. Warto w tym miejscu przypomnieć, że oferujemy gościom wygodny dostęp do infrastruktury Bacówki w Jamnej, parking, nieograniczone tereny spacerowe dla różnych grup wiekowych, wypożyczalnię kijków do nordic walking (oznakowana trasa – wykonana eko farbami sylwetka z kijkami na drzewach).

Czytaj więcej: Sokół zorganizował 4. edycję Triathlonu6 sierpnia 2017 roku odbył się IV Zakliczyński Triathlon Turystyczny organizowany przez Stowarzyszenie „Sokół” Zakliczyn oraz Gminę Zakliczyn. Do udziału zgłosiło się 28 zawodników. Zawodnicy w kategorii „Masters” mieli do pokonania 25 km rowerem, 12 km – kajakiem oraz 6,7 km biegiem, a w kategorii „Hobby” – ok. 12 km rowerem, ok. 12 km kajakiem oraz 1,5 km biegiem. Tym razem pogoda sprzyjała zawodnikom.

Czytaj więcej: Wielkie Odkrywanie Małopolski – głosuj na naszych nominatów„Gazeta Krakowska” już po raz 18. organizuje plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski”. Trwa właśnie głosowanie w etapie powiatowym plebiscytu. Głosować możemy w kategoriach; Atrakcja Turystyczna, Wydarzenie Roku, Smacznie i z Tradycją oraz Małopolska Osobowość Turystyki.

Miło jest mi poinformować, że możemy wybierać pośród propozycji, które czytelnicy kojarzą z gminą Zakliczyn. O tym, w jaki sposób możemy zagłosować na poszczególne nominacje, instruuję poniżej.

Czytaj więcej: Co się stało z wodą w bloku ? Mieszkańcy byłego Domu Nauczycielskiego przy ul. Malczewskiego w Zakliczynie od kilku dni mają pozakręcane krany i zawory, a przed blokiem stoją dwa zbiorniki wody dostarczone przez służby gminne dwunastu żyjącym tutaj rodzinom. Pan Antoni Góral co dopiero wrócił z urlopu, który spędził w Albanii. Jest czwartek, 3 sierpnia, nieco po południu. Pan Góral bardzo zdenerwowany telefonuje do mnie – Wracam z niby zacofanego kraju, gdzie nawet w hotelu były przerwy w dostawie energii, ale wody tam nie brakowało. Tu u nas zastałem upały afrykańskie, a wody w kranach brak. Pan Antoni żąda, abyśmy jako media lokalne zajęły się natychmiast sprawą.

Czytaj więcej: Znaleziono psaW dniu 5 sierpnia 2017 Czytaj więcej: Znaleziono psar. na terenie miejscowości Charzewice, Gmina Zakliczyn został znaleziony pies. Pies jest bardzo sympatyczny, przyjazny.

Szukamy właściciela lub osoby zainteresowanej przygarnięciem psa.

Czytaj więcej: Jubileusz Ośrodka Psychoterapii na Pogórzu Poprawa samopoczucia Pacjentów, ich samooceny, funkcjonowania społecznego i zaradności życiowej oraz redukcja objawów chorób. Takie są główne cele działania Oddziału Psychiatrii Dziennej, działającego w Ośrodku Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów. Placówka obchodzi właśnie piątą rocznice powstania. Jak podkreślają Pacjenci skutecznie pomaga w uzyskaniu profesjonalnej, kompleksowej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego na obszarze ziemskiego powiatu tarnowskiego. Ośrodek Psychoterapii przyjął dotychczas ponad 5 tys. pacjentów, którym udzielił ponad 17 tys. porad.

Czytaj więcej: Uważajmy na kleszczePanujące ostatnio upały powodują, że często wchodzimy do lasów, parków czy spacerujemy po łąkach roznegliżowani. Aby nie narazić się na ukąszenia kleszczy warto pamiętać o używaniu środków odstraszających tzw. repelentów. Do gabinetu zabiegowego Centrum Zdrowia Tuchów trafiają pacjenci szukający pomocy w usunięciu pajęczaków, które mogą przenosić groźne choroby, przede wszystkim boreliozę. Tymczasem dane Sanepidu nie napawają optymizmem. Tak wielu zachorowań na boreliozę we Wschodniej Małopolsce nie było od czasu, kiedy prowadzone są statystyki.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl