swieta2020bm

Czytaj więcej: Brązowa Rozeta Góralska dla ZF ”Gwożdziec”W dniach 11 – 13.02.2021r , w ramach 49 Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej, odbył się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych. Wśród nominowanych, biorących udział 38 Grup Kolędniczych, znalazła się Grupa Kolędnicza „Z szopką lalkową” Zespołu Folklorystycznego „Gwoździec”, która dzielnie reprezentowała Miasto i Gminę Zakliczyn. Po trzydniowych zmaganiach, stanęła na trzecim stopniu podium i otrzymała brązową rozetę góralską.

Czytaj więcej: „SREBRO” dla GwoźdźcaZakończyły się 24 Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE” Edycja online Nowy Sącz 2021.
Komisja w składzie:
Maria Danuta Cetera – etnograf, przewodnicząca jury
dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog

 

Czytaj więcej: W Brzesku dla Marcelka zagra Mała Armia Janosika Fundacja Państwa i Prawa z Nowego Sącza zaangażowała się w pomoc dla ciężko chorego Marcela Kubali z Jadownik z Gminy Brzesko. Marcelek Kubala urodził się 28 października 2018 roku jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży z wagą 900 gram. Przez miesiąc jego oddech był sztucznie podtrzymywany przez respirator. Przeszedł wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę opłucnową, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. Częste było u niego przetaczania krwi. W styczniu po badaniach okulistycznych okazało się że ma ciężką retinopatię.

Czytaj więcej: Kolędowali ulicami Zakliczyna dla MarcelkaW niedzielę 31 stycznia już po raz drugi ulicami Zakliczyna przeszła rozśpiewana i pięknie grająca grupa kolednicza. Inicjatywa wspólnego kolędowania Kapeli św. Idziego z Zakliczyna zrodziła i się w ubiegłym roku i organizatorzy chcą aby na stałe wpisała się w kalendarz  wydarzeń kulturalnych naszej Gminy. W tym roku razem z Kapelą św. Idziego na wspólne kolędwanie wyruszyli też członkowie Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów w Zakliczynie oraz Kapeli "Borowianie" działającej przy świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w Borowej od kilku lat. 

 

 

Czytaj więcej: Cantando Canzonii wyśpiewało Srebrny Dyplom w RzeszowieW sobotę opublikowano Protokół Jury VIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Jury w składzie: prof. dr hab. Marta Wierzbieniec – przewodnicząca Jury i członkowie: dr Monika Brewczk i dr Anna Marek- Kamińska przesłuchało 27 prezentacji zespołowych w dniu 30 stycznia 2021r. Chór Cantando Canzoni pod batutą Dawida Nawalańca startował w kategorii chórów dorosłych i uzyskał 80 punktów oraz Srebrny Dyplom.

 

Czytaj więcej: Brąz po raz trzeci dla Cantando CanzoniChór Cantando Canzoni wraz z dyrygentem Dawidem Nawalańcem uczestniczył w  XVI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek Chełmno 2021 - EDYCJA ONLINE.  Każdy ze zgłoszonych  uczestników miał przysłać nagranie z dwoma utworami zaśpiewanymi a cappella i jednym z akompaniamentem muzycznym.

 

 

 

 

Czytaj więcej: ZF „Gwoździec” w Lipnicy MurowanejTegoroczny, 39 Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych ‘O Lipnicką Gwiazdę”, pierwszy raz w formie online, przeszedł do historii. Wzięły w nim udział 23 grupy kolędnicze w tym: 7 grup dziecięcych, 6 grup młodzieżowych i 10 grup dorosłych z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Kolędnicy z Gwoźdźca na 39. Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Lipnicy MurowanejPodobnie jak wiele festiwali i przeglądów w czasie pandemii, również  39. Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej przyjął formę online ze względu na obowiązujące obostrzenia. Na sali lipnickiego Domu Kultury zamiast kolejno prezentujących się grup kolędniczych, stanął sprzęt multimedialny, za pomocą którego   jury mogło ocenić przygotowane prezentacje w formie nagranych materiałów filmowych – widowisk teatralnych.  To było nowe wyzwanie dla wszystkich i chociaż konkurs został przeprowadzoony sprawnie to chyba wszyscy mają nadzieję, że to  jedyny przegląd w takiej formie.

Czytaj więcej: Zaproszenie do chóru i orkiestry Zanurzeni w miłosierdziuJuż w najbliższą środę ( 20.01) o godz. 19.00 dyrygent chóru Cantando Canzoni działającego przy Zakliczyńskim Centrum Kultury oraz chóru i orkiestry Zanurzeni w miłosierdziu a od niedawna kapelmistrz Strażackiej Orkiestry Detej z Filipowic - Dawid Nawalaniec zaprasza chętnych do współtworzenia kolejnego dzieła muzycznego.

 

 

 

Czytaj więcej: Kolędowanie z Saint GillesŚwięto Objawienia Pańskiego w Kaplicy pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Kolbego upłynęłow niezwykle świątecznej, ale także refleksyjnej atmosferze.

 

Wszystko za sprawą Scholi Parafialnej „Saint Gilles” (w składzie: Julia Ogonek, Dominika Gondek, Aleksandra Cudek, Magdalena Musiał, Martyna Pałucka, Ewelina Pałucka, Paulina Malisz, Anna Szczerba, Patrycja Gondek, Radosław Rozpęda i Marek Urbaniak)  oraz zespołu (w składzie Mateusz Wielgus, Dariusz Wietecha, Mateusz Pajor, Piotr Pajor, Łukasz Bocheński, Stefan Kukulski) pod kierunkiem pana Andrzeja Piątka, którzy wystąpili z bożonarodzeniowym repertuarem w czasie „Koncertu kolęd oraz pastorałek”.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.