Baner festiwalu

 

Czytaj więcej: KGW w Słonej Łęg Tarnowski był gospodarzem tegorocznych Dożynek Województwa Małopolskiego, podczas których naszą gminę miało zaszczyt reprezentować Koło Gospodyń Wiejskich w Słonej "U ŹRÓDŁA". Piękny wieniec dożynkowy autorstwa Małgorzaty Malisz ze Stróż cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno innych grup wieńcowych jak też uczestników wydarzenia i dumnie prezentował się na wojewódzkim święcie plonów, podobnie jak grupa wieńcowa składająca się z członków i sympatyków KGW wystrojona w piękne stroje. 

 

Czytaj więcej: Paderewskiemu hołd muzyką w zakliczyńskim ratuszu W ramach cyklu koncertów w 80 rocznicę śmierci Ignacego Jana Paderewskiego, 24 września w Sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim ratuszu odbędzie się koncert „Paderewskiemu hołd muzyką” dzięki temu, że Zakliczyńskie Centrum Kultury jest partnerem projektu Centrum Paderewskiego Kąśna Dolną dofinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Finansowanie projektu przez hojnego donatora powoduje, że melomani będą mogli zobaczyć koncert za darmo – wystarczy odebrać darmowe wejściówki w siedzibie Zakliczyńskiego Centrum Kultury w ratuszu, które będą dostępne już od 15 września popołudniu – zapraszam.

 

Kogo będziemy mogli podziwiać podczas tego dedykowanego wielkiemu Polakowi koncertu ?

 

Znakomitych artystów jednym zdaniem, a słowo o muzyce wygłosi Regina Gowarzewska – kierownik Biura Koncertowego Filharmonii Śląskiej.

Czytaj więcej: WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ w Dzierżaninach zapraszają na wernisażWARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ w Dzierżaninach zaprasza na wernisaż pt.:

 

„Życie jest chmurne, a sztuka radosna” 

IV WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W DZIERŻANINACH

 

Czytaj więcej: Kultura na kółkach; czyli oferta ZCK dla świetlic Zakliczyńskie Centrum Kultury wyruszyło z ofertą kulturalną do sześciu świetlic działających na terenie Gminy Zakliczyn.

 

Wola Stróska, Filipowice, Ruda Kameralna, Gwoździec – czyli świetlice prowadzone przez Zakliczyńskie Centrum Kultury oraz Słona i Paleśnica – świetlice Czytaj więcej: Kultura na kółkach; czyli oferta ZCK dla świetlic profilaktyczne Urzędu Miejskiego w Zakliczynie,  to właśnie tutaj od sierpnia realizowane są dodatkowe zajęcia warsztatowe, w ramach projektu Zakliczyńskiego Centrum Kultury „Kultura na kółkach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej: ZF Gwożdziec na Dożynkach Gminy TarnówW dniu 21.08.2021r, na Dożynkach Gminy Tarnów z udziałem Pary Prezydenckiej , w Zbylitowskiej Górze, wystąpił Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Gwoździec".  Przedstawił dwie suity – krakowiaków wschodnich oraz pogórzańską a Kapela Zespołu, połączona z Kapelą „Powiślanie” dała niezapowiedziany koncert”. Nawet ZPiT „Świerczkowiacy” czy Kapela „Siemiechowianie” nie otrzymały tak licznych braw, jak nasza młodzież.

 

Czytaj więcej: Koncerty dobrych myśli w Chatce Włóczykija W najbliższą sobotę, 28 sierpnia, w Chatce Włóczykija w Jamnej wystąpi zespół Celtic Tree w koncercie pod tytułem „W dali Ludzie z mgły, ścieżka znika w dali". Zespół Celtic Tree wystąpi w pełnym składzie, to jest Irlandia Matuszkiewicz - śpiew; Agnieszka Kalisz-Dzik - śpiew, skrzypce; Paweł Rewucki - bodhran, udu, instrumenty perkusyjne, Jakub Szczygieł - whistle, irlandzki flet poprzeczny; Tomek Fojgt - śpiew, gitara, irish bouzouki racząc słuchaczy folkowym brzmieniem po długiej pandemicznej przerwie.

Czytaj więcej: Podziękowania od Sołtysa Słonej za pomoc w organizacji Dożynek GminnychSołtys sołectwa Słona Andrzej Kulak składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji 10. Dożynek Gminy Zakliczyn. Przede wszystkim swoje podziękowania kieruje do proboszcza parafii pw. Matki Bożej Anielskiej - Ojca Ariela Krzywdy - za zgodę na organizację tego pięknego wydarzenia w ogrodach klasztornych, wszelką pomoc i wsparcie, a także br Józefa Domagały i braci nowicjuszy za pomoc w przygotowaniu dekoracji i miejsc dla grup wieńcowych. Wielu uczestników dożynek po raz pierwszy miało okazję zobaczyć ogrody klasztorne.

 

Czytaj więcej: „Tropem Wilczym” w JamnejIX Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Gminie Zakliczyn, odbył się w tym roku na Jamnej w przeddzień 101 rocznicy Bitwy  Warszawskiej, Święta Wojska Polskiego i Święta Pojednania. Jamna, to miejsce, które ze względu na swą wojenną i tragiczną historię doskonale wpisało się w ideę przyświecającą organizatorom biegu czyli oddania hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia. Uczestnicy przekładanego kilkakrotnie ze względu na pandemię biegu, rywalizowali na symbolicznym dystansie 1963 m oraz w ramach Rodzinnej Gry Miejskiej „Niezłomni”.

 

Czytaj więcej: Podziękowania Heligonistów i HarmonistówCzłonkowie Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów Stowarzyszenia KLUCZ działającego przy ZCK w Zakliczynie chcieliby szczególnie i serdecznie podziękować Dyrektorowi ZCK Kazimierzowi Dudzikowi za ogromne wsparcie finansowe naszego wyjazdu na największe w Polsce Święto Folkloru tj. 58.Tydzień Kultury Beskidzkiej. Dzięki finansowemu wsparciu Dyrektora i pozyskanych środków ze sprzedaży kalendarzy ZKMHiH oraz Kapeli św.Idziego mogliśmy zorganizować darmowy wyjazd, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Jeszcze raz dziękujemy!

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.