Kliknij aby oglądnąć

Samorządowa Gala Edukacyjna w Zakliczynie

Opublikowano: wtorek, 25, czerwiec 2024 Agnieszka Malisz, foto: Michał Papuga

Czytaj więcej: Samorządowa Gala Edukacyjna w ZakliczynieW dniu 14 czerwca br. o godz. 10:00 w ratuszowej Sali im. Spytka Jordana odbyła się Samorządowa Gala Edukacyjna zorganizowana przez Gminę Zakliczyn i Zakliczyńskie Centrum Kultury we współpracy z dyrektorami szkół z terenu Gminy Zakliczyn podczas, której wręczono dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się w konkursach przedmiotowych, tematycznych artystycznych oraz zawodach sportowych. Wśród przybyłych gości obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak, Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik, Pani Romana Nosek - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zakliczynie, Pani Monika Kulak - Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania. Problemów Alkoholowych, Pani Lucyna Angerman – pochodząca z gminy Zakliczyn artystka, poetka, radni Rady Miejskiej w Zakliczynie – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu - Pan Janusz Flakowicz, Pani Ewa Bardon, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Zakliczyn oraz uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Czytaj więcej: Samorządowa Gala Edukacyjna w Zakliczynie

Zmiana siedziby Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego ds. Profilaktyki

Opublikowano: poniedziałek, 24, czerwiec 2024 Monika Kulak

Czytaj więcej: Zmiana siedziby Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego ds. ProfilaktykiUrząd Miejski w Zakliczynie informuje o zmianie siedziby Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego z dniem 24.06.2024 r. do odwołania.

 

Aktualne dane adresowe: Gminny Punkt Konsultacyjny ds. Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie, SALA KONFERENCYJNA w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ojca Jana Góry, Rynek 15, 32-840 Zakliczyn, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoła w Filipowicach w ERASMUSIE+

Opublikowano: sobota, 22, czerwiec 2024 Irena Kusion

Czytaj więcej: Szkoła w Filipowicach w ERASMUSIE+MAMY TO!  Z przyjemnością informujemy, że zgłoszony przez Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach projekt „Innowacyjni nauczyciele i kreatywni uczniowie to klucz do nowoczesnej edukacji” otrzymał dofinansowanie z programu ERASMUS+.


Nasza szkoła złożyła wniosek typ akcji 1 KA122-SCH- Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej w Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności i otrzymała dofinansowanie w kwocie 45 455 euro. Jesteśmy wielkimi szczęśliwcami, gdyż nasz wniosek znalazł się na 52 miejscu na 1050 złożonych, a to oznacza, że nasz zespół mierzy i sięga daleko patrząc w przyszłość rozwijając skrzydła.

Czytaj więcej: Szkoła w Filipowicach w ERASMUSIE+

Skutki nocnego Armagedonu pogodowego

Opublikowano: czwartek, 20, czerwiec 2024 Kazimierz Dudzik

Czytaj więcej: Skutki nocnego Armagedonu pogodowegoW nocy z 19 na 20 czerwca 2024 roku rozpętała się nawałnica, która zrywała dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, powalała duże drzewa i zrywała linie energetyczne niskiego i średniego napięcia. Burzy z ulewnym deszczem i gradem oraz wyładowaniami atmosferycznymi, towarzyszył silny wiatr, mający w niektórych miejscach charakter trąby powietrznej. Najwięcej ucierpiały miejscowości wzdłuż linii Dunajca w gminach Zakliczyn i Czchów.


Zerwane zostały m.in. dachy na budynku szkoły filialnej w Charzewicach i budynku mieszkalnym w tej miejscowości oraz dachów na budynkach gospodarczych w gminie Zakliczyn. Zerwane są dachy na Klasztorze Sióstr Bernardynek w Kończyskach oraz czterech budynkach w gminie Czchów.

Czytaj więcej: Skutki nocnego Armagedonu pogodowego

Małopolska w kratce

Opublikowano: czwartek, 20, czerwiec 2024 Adam Gancarek

Czytaj więcej: Małopolska w kratceJednym z ostatnich zadań jakie Fundacja W drodze do marzeń realizowała w ramach dwuletniego projektu „Małopolska - postaw na edukację”, był konkurs „Małopolska w kratce”.


Konkurs polegał na ułożeniu krzyżówki, której hasła nawiązywać miały do znany osób związanych z Małopolską oraz znanych miejsc kulturalnych, przyrodniczych czy turystycznych. Do fundacji napłynęły prace z placówek oświatowych z Powiatu Tarnowskiego oraz Brzeskiego.

Czytaj więcej: Małopolska w kratce

150 lat w służbie Bogu i swojej „małej ojczyźnie”

Opublikowano: wtorek, 18, czerwiec 2024 Rafał Kubisztal, foto: Michał Papuga

Czytaj więcej: 150 lat w służbie Bogu i swojej „małej ojczyźnie”Ochotnicza Straż Pożarna w Zakliczynie świętowała 150. rocznicę powstania. Z tej okazji odznaczono zasłużonych druhów strażaków, a na ręce prezesa OSP Macieja Gofrona spłynęło wiele gratulacji, wyrazów uznania i życzeń na przyszłość. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości.


Za oficjalną datę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej przyjmuje się 4 maja 1874 roku. Wówczas w kościele parafialnym w Zakliczynie odprawiona została msza św. w intencji nowo powstałej organizacji. Na liście pierwszego wyposażenia znalazły się 3 pompy ręczne, beczkowóz konny, bosaki i toporki.

Czytaj więcej: 150 lat w służbie Bogu i swojej „małej ojczyźnie”

"Sportowy dzień z Aktywną Szkołą" na Orliku w Paleśnicy

Opublikowano: poniedziałek, 17, czerwiec 2024 Robert Kraj

Czytaj więcej: W dniu 22.06.2024 /sobota/ godz. 10.00 organizujemy event sportowy. W programie turnieje, konkursy sportowe, „aktywność na wesoło”, „Podwórkowe Gry i Zabawy Naszych Dziadków”, prezentacja klubów sportowych, wspólna zabawa rodziców z najmłodszymi, mecze drużyn piłkarskich, mecz międzypokoleniowy /rodzice kontra dzieci/, gry i zabawy sportowe. W strefie aktywności dmuchańce, bungee run, eliminator, arena gladiatorów, sumo, piłkarski dart, refleksomierz, ergometry.

W strefie animacji malowanie buziek, nauka chodzenia na szczudłach, bańki mydlane i wiele innych atrakcji. "Sportowy dzień z Aktywną Szkołą" w ramach programu Aktywna Szkoła to projekt organizowany przez Fundację Orły Sportu i dofinansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Orlik w Paleśnicy znalazł się wśród 100 orlików, które zostały wyróżnione i otrzymały dofinansowanie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

U Dominikanów w Jamnej

Opublikowano: sobota, 15, czerwiec 2024 Kazimierz Dudzik

Czytaj więcej: U Dominikanów w Jamnej Dominikanie z Jamnej, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Stowarzyszenie Wspólnota Domu św. Jacka im. Ojca Jana Góry na Jamnej zapraszają na VII Jarmark Dominikański, który odbędzie się 16 czerwca (w niedzielę) 2024 roku w Jamnej. Szczegóły na plakacie obok.


Warto także zapoznać się z innymi wydarzeniami planowanymi do realizacji tego lata przez Dom Zakonny pw. Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej. Te informacje znajdziecie na stronie: www.jamna.dominikanie.pl

Czytaj więcej: U Dominikanów w Jamnej

W Zakliczynie o 35-leciu demokratycznego przełomu w Polsce

Opublikowano: piątek, 14, czerwiec 2024 Rafał Kubisztal, foto: Michał Papuga

Czytaj więcej: W Zakliczynie o 35-leciu demokratycznego przełomu w PolsceW zakliczyńskim ratuszu odbyła się sesja popularno-naukowa „35-lecie demokratycznego przełomu w Polsce”, nawiązująca do niedawnej rocznicy pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które właśnie te przemiany zapoczątkowały. Oprócz ciekawych prelekcji i dyskusji zaprezentowano też film dokumentalny o śp. Stanisławie Chrobaku, legendarnej postaci rolniczej „Solidarności” na ziemi tarnowskiej, a wydarzeniu towarzyszyła wystawa archiwalnych wydawnictw, plakatów, ulotek i dokumentów z czasów przemian.


Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak przybliżył na przykładzie NSZZ RI „Solidarność” początki tworzenia się demokratycznego ruchu ludowego na terenie ziemi zakliczyńskiej i dawnego województwa tarnowskiego.

Czytaj więcej: W Zakliczynie o 35-leciu demokratycznego przełomu w Polsce

Ograniczenia w ruchu komunikacyjnym i handlu na Rynku w Zakliczynie w dniach 14 i 15 czerwca (aktualizacja)

Opublikowano: czwartek, 13, czerwiec 2024 Janusz Krzyżak

Czytaj więcej: Ograniczenia w ruchu komunikacyjnym i handlu na Rynku w Zakliczynie w dniach 14 i 15 czerwca...Urząd Miejski w Zakliczynie informuje, że w związku z organizacją uroczystości jubileuszu 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie wystąpią ograniczenia w ruchu komunikacyjnym i handlu na Rynku w Zakliczynie w dniach 14 i 15 czerwca 2024 r.

Szczegółowy plan organizacji ruchu na mapce powyżej. 

Czytaj więcej: Ograniczenia w ruchu komunikacyjnym i handlu na Rynku w Zakliczynie w dniach 14 i 15 czerwca...