Baner festiwalu

 

tbakBurmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk  uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2.

Przed pkoronawiowrotem z urlopu do pracy, włodarz sąsiedniej gminy poddał się badaniu na obecność koronawirusa i uzyskał pozytywny wynik. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wojniczu: „…w dniu dzisiejszym Urząd Miejski w Wojniczu został poinformowany telefonicznie przez Burmistrza Wojnicza Pana Tadeusza Bąka, że uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Badanie zostało wykonane prywatnie, bowiem Burmistrz w trosce o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników tutejszego urzędu po odbytym urlopie uznał w świetle aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju o takiej konieczności. Urząd pozostaje w stałym kontakcie z sanepidem, wciąż obowiązuje wzmożony reżim sanitarny. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami prosimy o ograniczenie do minimum wizyt w urzędzie…”

Tadeusz Bąk przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze.

 

 

Ostatnie dni w naszym kraju to rekordowe dane o zakażeniach koronawirusem. Dzisiaj, tj. w piątek 7 sierpnia 2020 roku, odnotowano największą dotychczas liczbę nowych zakażeń - 809. Poza Śląskiem, najwięcej przypadków notuje się w Małopolsce. Rozpoczęły się badania przesiewowe na dużą skalę w województwie małopolskim. Od rana przebadano już ponad 1000 osób – informuje wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. MInister dodał, iż należy się spodziewać, że ich wyniki powiększą liczbę przypadków w najbliższych dniach.

 

Od początku epidemii wśród mieszkańców powiatu tarnowskiego stwierdzono 166 przypadków koronowirusa. Obecnie statystyki mówią o tym, że zakażonych jest 68 osób, natomiast w kwarantannie przebywa 314 osób.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.