tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

Czytaj więcej: Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn dotyczący zamknięcia budynku Urzędu Miejskiego w...Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn informuje, że w związku ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego w Zakliczynie, budynek Urzędu od dnia 24 sierpnia 2020 r. do odwołania zostaje zamknięty dla interesantów.

 

W przypadku konieczności odbioru dowodu osobistego lub zgłoszenia zgonu należy uprzednio kontaktować się z pracownikiem merytorycznym pod numerem telefonu 14 6326464 (dowody osobiste) lub 14 6326466 (Urząd Stanu Cywilnego) lub za pośrednictwem poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej: Burmistrz Wojnicza zakażony koronawirusem Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk  uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2.

Przed pCzytaj więcej: Burmistrz Wojnicza zakażony koronawirusem owrotem z urlopu do pracy, włodarz sąsiedniej gminy poddał się badaniu na obecność koronawirusa i uzyskał pozytywny wynik. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wojniczu: „…w dniu dzisiejszym Urząd Miejski w Wojniczu został poinformowany telefonicznie przez Burmistrza Wojnicza Pana Tadeusza Bąka, że uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Badanie zostało wykonane prywatnie, bowiem Burmistrz w trosce o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników tutejszego urzędu po odbytym urlopie uznał w świetle aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju o takiej konieczności. Urząd pozostaje w stałym kontakcie z sanepidem, wciąż obowiązuje wzmożony reżim sanitarny. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami prosimy o ograniczenie do minimum wizyt w urzędzie…”

Tadeusz Bąk przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze.

Czytaj więcej: Tuchów w kwarantannie Wydawało się, że tylko Śląsk ma problemy z koronawirusem, który bardzo dobrze czuje się w kopalnianym środowisku, tymczasem niedaleko nas – w Tuchowie zaraza z Wuhan zaatakowała z pomnożoną siłą. Zaskoczenie wielkie, bo od początku ogłoszenia stanu epidemii w Polsce, w Tuchowie nie było ani jednego potwierdzonego przypadku zarażenia COVID-19. Najprawdopodobniej koronawirus został „przywieziony” do Tuchowa przez trzech redemptorystów, którzy przebywali na rekolekcjach w Kościelisku. W rekolekcjach uczestniczyła również osoba z Niemiec, która dopiero po wszystkim dowiedziała się, że jest chora. Później sytuacja potoczyła się już błyskawicznie. Wykonywane kolejno testy u redemptorystów potwierdzały, że ci nieświadomie zarażali się między sobą, a od nich chorobę „przejmowali" wierni, którzy uczestniczyli w sprawowanych przez zakonników nabożeństwach lub mieli z nimi styczność, a także zakonnice i pensjonariusze z sąsiadującego z klasztorem Domu Pogodnej Jesieni. Kwarantanną 10 czerwca objętych było ponad pół tysiąca osób, które były na mszach świętych sprawowanych przez redemptorystów. Od potencjalnie zarażonych pobierane są systematycznie wymazy, zgodnie z wytycznymi Sanepidu, na obecność COVID-19.

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (32)Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 11 902 osób, 562 osób zmarło, a 2 466 osób wyleczono. W poniedziałek w Polsce przybyło 285 zakażonych, odnotowano 201 ozdrowieńców i 27 zgonów. Cały czas rośnie liczba zakażonych oraz ofiar wirusa na świecie i przekroczyła już liczbę 3 mln osób zakażonych, blisko 210 tysięcy ofiar śmiertelnych i prawie 900 tys. wyleczonych.
Do 27 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 841 przypadków zakażeń koronawirusem oraz 29 zgonów spowodowanych wywoływaną przez koronawirusa chorobą COVID -19. Z powodu COVID-19 w poniedziałek zmarły 2 kolejne osoby z Małopolski - to mężczyźni z Krakowa w wieku 68 i 86 lat. W powiecie tarnowskim mamy 10 osób zakażonych koronawirusem, a w sąsiednim brzeskim 66 osoby.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie jeszcze tylko, że:

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (31)Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 344 osób, 12 osób zmarło w niedzielę na COVID -19, a 139 osób wyzdrowiało. Od początku pandemii zakażonych zostało 11 617 osób, 535 pacjentów zmarło, a 2 265 osób już wyleczono.

Do 26 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 821 przypadków zakażeń koronawirusem oraz 27 zgonów spowodowanych wywoływaną przez koronawirusa chorobą COVID -19. W powiecie tarnowskim mamy 11 osób zakażonych koronawirusem, a w sąsiednim brzeskim 64 osoby.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie także:

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (30)- Dzień dobry. Panie Dyrektorze kilka dni temu na stronie Onetu i na FB ukazała się informacja, że trwa zbiórka na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Tajlandii, którą zainicjowali i koordynują Pani Katarzyna Mróz i jej brat Amadeusz Sarnecki przy współpracy lokalnej społeczności. Wielu mieszkańców naszej gminy wspiera tą akcję finansowo i może warto o tym napisać – takiego meila dostałem w piątek od pani Moniki Kulak. Zobaczyłem o co chodzi i odpisałem pani Kulak, że postaram się napisać.

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (29)Ministerstwo Zdrowia podało w piątek po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 381 osób, poinformowano o aż 40 zgonach, w tym najmłodszej w Polsce ofierze COVID – 19 , osiemnastoletniego chłopaka w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. To najczarniejszy dzień w dotychczasowej statystyce zgonów wynikających z zakażeniem koronawirusem w Polsce. W Polsce odnotowano od początku pandemii 10 892 chorych i 494 zgony spowodowane COVID-19
Do 24 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 788 przypadków zakażeń koronawirusem oraz poinformowano o śmierci dwóch mężczyzn: 46-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego i 74-letniego mieszkańca Krakowa, którzy hospitalizowani byli w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonów był COVID-19. Zmarli mieli choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 25.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie także:

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (28)Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 343 osób w naszym kraju w dniu 23 kwietnia 2020 roku i 28 zgonach. Dotychczas w Polsce zarejestrowano 10 tys. 511 zakażeń i 454 zmarłych spowodowanych chorobą COVID-19.

 

Do 23 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 766 przypadków zakażeń koronawirusem. W Małopolsce zmarły dwie kolejne osoby u których przyczyną zgonów był COVID-19: 78-letna kobieta z powiatu oświęcimskiego i 75-letna kobieta z powiatu limanowskiego, które hospitalizowane były w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 23. W stosunku do poprzedniego dnia liczna zakażonych w powiecie tarnowskim nie uległa zmianie i wynosi 9.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie także:

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (27)Ministerstwo Zdrowia podało w środę po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 313 Polaków, odnotowano 25 zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. W Polsce jest potwierdzonych 10 169 przypadków zakażenia koronawirusem, co oznacza, że tak jak przypuszczałem we wczorajszym raporcie, przekroczyliśmy granicę 10 tysięcy zakażonych. Dotąd zmarło 426 chorych, a 1513 osób zostało wyleczonych.  Do 22 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 734 przypadków zakażeń koronawirusem oraz 21 ofiar śmiertelnych COVID - 19. Wzrosła liczba zakażonych w powiecie tarnowskim – to 9 osób. Najwięcej zakażonych jest w Krakowie – 197 i ponad 100 zakażonych w powiatach; bocheńskim i wielickim. Najmniej w Małopolsce potwierdzono w powiatach; tatrzańskim i nowotarskim – po 2 osoby.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie także:

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (26)Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 263 Polaków, odnotowano 21 zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. W Polsce jest 9856 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i wszystko wskazuje na to że dzisiaj przekroczymy granicę 10 tysięcy. Dotąd zmarło 401 chorych, a 1297 osób zostało wyleczonych. Do 21 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 707 przypadków zakażeń koronawirusem oraz 20 ofiar śmiertelnych COVID - 19.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie:

 

- Miesiąc po pożarze
- Kultura w sieci
- Małopolska zamraża programy grantowe

- Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn w sprawie handlu na płycie Rynku w Zakliczynie oraz Targowisku “Mój Rynek”

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych