swieta2020bm

 

Czytaj więcej: Kultura w czasie pandemii - komunikat Dyrektora ZCKNa podstawie § 24a Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 1758, 1797, 1829, 1871, 1917, 1931), informuję:

4 listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 7 do 29 listopada w Polsce będą obowiązywać nowe obostrzenia w związku z koronawirusem. Poważne zmiany dotyczą sfery edukacji i kultury.
Po analizie dotychczasowych reguł antycovidowych zastosowanych w Zakliczyńskim Centrum Kultury oraz konsultacji z Organizatorem ZCK, a także zaleceń opublikowanych na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w następującym brzmieniu:

Czytaj więcej: Kultura w czasie pandemii Październik kończy się kolejnymi dziennymi rekordami zakażeń COVID-19. W powiecie tarnowskim liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 26 października wynosiła blisko 1 tys. osób, w gminie Zakliczyn 40.

 

W działalności Zakliczyńskiego Centrum Kultury bazujemy na wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: https://www.gov.pl/web/kultura/domy-centra-i-osrodki-kultury i wprowadzamy dodatkowe środki ostrożności.

 

Tak więc:

W czwartek zostały przedstawione przez rząd  nowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pandemii koronawirusa, których  wprowadznie uznano za konieczne ze względu na gwałtowny wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Jak podaje resort zdrowia, w ciągu ostatniej doby liczba ta wzrosła do 8099 nowych przypadków.

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października. Strefą żółtą objęty jest cały kraj, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej, na obszarze tej strefy wprowadzone zostaną następujące zasady:
 

Czytaj więcej: Procedury w ZCK ws. bezpieczeństwa dotyczące przeciwdziałania i zwalczania COVID-19W związku z wprowadzeniem z dniem 10 października 2020 roku nowych obostrzeń epidemicznych wynikających ze wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce, przypominam, że obowiązuje zarządzenie Dyrektora ZCK z dnia 25 maja 2020 roku w sprawie procedury postępowania w Zakliczyńskim Centrum Kultury dotyczącej przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 w czasie wznowienia działalności, w którym na podstawie wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego określiłem procedury bezpieczeństwa w Zakliczyńskim Centrum Kultury dotyczące przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

Czytaj więcej: Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn dotyczący zamknięcia budynku Urzędu Miejskiego w...Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn informuje, że w związku ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem u jednego z pracowników Urzędu Miejskiego w Zakliczynie, budynek Urzędu od dnia 24 sierpnia 2020 r. do odwołania zostaje zamknięty dla interesantów.

 

W przypadku konieczności odbioru dowodu osobistego lub zgłoszenia zgonu należy uprzednio kontaktować się z pracownikiem merytorycznym pod numerem telefonu 14 6326464 (dowody osobiste) lub 14 6326466 (Urząd Stanu Cywilnego) lub za pośrednictwem poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej: Burmistrz Wojnicza zakażony koronawirusem Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk  uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2.

Przed pCzytaj więcej: Burmistrz Wojnicza zakażony koronawirusem owrotem z urlopu do pracy, włodarz sąsiedniej gminy poddał się badaniu na obecność koronawirusa i uzyskał pozytywny wynik. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wojniczu: „…w dniu dzisiejszym Urząd Miejski w Wojniczu został poinformowany telefonicznie przez Burmistrza Wojnicza Pana Tadeusza Bąka, że uzyskał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Badanie zostało wykonane prywatnie, bowiem Burmistrz w trosce o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników tutejszego urzędu po odbytym urlopie uznał w świetle aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju o takiej konieczności. Urząd pozostaje w stałym kontakcie z sanepidem, wciąż obowiązuje wzmożony reżim sanitarny. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami prosimy o ograniczenie do minimum wizyt w urzędzie…”

Tadeusz Bąk przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze.

Czytaj więcej: Tuchów w kwarantannie Wydawało się, że tylko Śląsk ma problemy z koronawirusem, który bardzo dobrze czuje się w kopalnianym środowisku, tymczasem niedaleko nas – w Tuchowie zaraza z Wuhan zaatakowała z pomnożoną siłą. Zaskoczenie wielkie, bo od początku ogłoszenia stanu epidemii w Polsce, w Tuchowie nie było ani jednego potwierdzonego przypadku zarażenia COVID-19. Najprawdopodobniej koronawirus został „przywieziony” do Tuchowa przez trzech redemptorystów, którzy przebywali na rekolekcjach w Kościelisku. W rekolekcjach uczestniczyła również osoba z Niemiec, która dopiero po wszystkim dowiedziała się, że jest chora. Później sytuacja potoczyła się już błyskawicznie. Wykonywane kolejno testy u redemptorystów potwierdzały, że ci nieświadomie zarażali się między sobą, a od nich chorobę „przejmowali" wierni, którzy uczestniczyli w sprawowanych przez zakonników nabożeństwach lub mieli z nimi styczność, a także zakonnice i pensjonariusze z sąsiadującego z klasztorem Domu Pogodnej Jesieni. Kwarantanną 10 czerwca objętych było ponad pół tysiąca osób, które były na mszach świętych sprawowanych przez redemptorystów. Od potencjalnie zarażonych pobierane są systematycznie wymazy, zgodnie z wytycznymi Sanepidu, na obecność COVID-19.

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (32)Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 11 902 osób, 562 osób zmarło, a 2 466 osób wyleczono. W poniedziałek w Polsce przybyło 285 zakażonych, odnotowano 201 ozdrowieńców i 27 zgonów. Cały czas rośnie liczba zakażonych oraz ofiar wirusa na świecie i przekroczyła już liczbę 3 mln osób zakażonych, blisko 210 tysięcy ofiar śmiertelnych i prawie 900 tys. wyleczonych.
Do 27 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 841 przypadków zakażeń koronawirusem oraz 29 zgonów spowodowanych wywoływaną przez koronawirusa chorobą COVID -19. Z powodu COVID-19 w poniedziałek zmarły 2 kolejne osoby z Małopolski - to mężczyźni z Krakowa w wieku 68 i 86 lat. W powiecie tarnowskim mamy 10 osób zakażonych koronawirusem, a w sąsiednim brzeskim 66 osoby.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie jeszcze tylko, że:

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (31)Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 344 osób, 12 osób zmarło w niedzielę na COVID -19, a 139 osób wyzdrowiało. Od początku pandemii zakażonych zostało 11 617 osób, 535 pacjentów zmarło, a 2 265 osób już wyleczono.

Do 26 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 821 przypadków zakażeń koronawirusem oraz 27 zgonów spowodowanych wywoływaną przez koronawirusa chorobą COVID -19. W powiecie tarnowskim mamy 11 osób zakażonych koronawirusem, a w sąsiednim brzeskim 64 osoby.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie także:

Czytaj więcej: Koronawirus – raport Zakliczyninfo (30)- Dzień dobry. Panie Dyrektorze kilka dni temu na stronie Onetu i na FB ukazała się informacja, że trwa zbiórka na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Tajlandii, którą zainicjowali i koordynują Pani Katarzyna Mróz i jej brat Amadeusz Sarnecki przy współpracy lokalnej społeczności. Wielu mieszkańców naszej gminy wspiera tą akcję finansowo i może warto o tym napisać – takiego meila dostałem w piątek od pani Moniki Kulak. Zobaczyłem o co chodzi i odpisałem pani Kulak, że postaram się napisać.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.