Baner festiwalu

 

koronawiMinisterstwo Zdrowia podało w piątek po południu, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 381 osób, poinformowano o aż 40 zgonach, w tym najmłodszej w Polsce ofierze COVID – 19 , osiemnastoletniego chłopaka w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. To najczarniejszy dzień w dotychczasowej statystyce zgonów wynikających z zakażeniem koronawirusem w Polsce. W Polsce odnotowano od początku pandemii 10 892 chorych i 494 zgony spowodowane COVID-19
Do 24 kwietnia 2020 roku w Małopolsce potwierdzono 788 przypadków zakażeń koronawirusem oraz poinformowano o śmierci dwóch mężczyzn: 46-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego i 74-letniego mieszkańca Krakowa, którzy hospitalizowani byli w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonów był COVID-19. Zmarli mieli choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 25.

 

W dzisiejszym raporcie przeczytacie także:

 

 

Pierwsza w historii zdalna sesja

 

sesjazdalnaPrzewodnicząca Anna Moj po raz pierwszy poprowadziła sesję Rady Miejskiej w Zakliczynie z USC w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie w towarzystwie m.in. burmistrza Dawida Chrobaka, zastępcy burmistrza Dawida Drukały i skarbnik Urszuli Nowak, komunikując się z radnymi środkami komunikacji elektronicznej. W 22. Sesji Rady uczestniczyli i głosowali wszyscy radni. W programie sesji były m.in.: zmiany w budżecie Gminy Zakliczyn na rok 2020 (m.in. dotacja podmiotowa dla ZCK została obniżona o 100 tys. zł, ale te środki poniekąd wracają do ratusza, gdyż zostaną wydane na budowę centrum kinowo-konferencyjnego przy ZCK). Ponadto określono szczegółowe zasady, sposoby i tryb udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organu lub osób uprawnionych do udzielenia tych ulg, a także radni wyrazili zgodę na utworzenie Towarzystwa Budownictwa Społecznego Zakliczyn o nazwie “TBS Zakliczyn Sp. z o.o.”

 

Nie masz jeszcze profilu zaufanego, teraz możesz postarać się o tymczasowy

 

Najprościej założyć profil zaufany (PZ) przez bank – możliwość założenia i jednoczesnego potwierdzenia PZ daje 10 największych banków w Polsce. Ich listę znajdziecie na stronie www.pz.gov.pl. Jeśli macie tam rachunek, założenie profilu zaufanego trwa kilka minut. Wszystko dzięki temu, że bank ma nasze dane – nie musimy więc ich dodatkowo potwierdzać.
Druga możliwość założenia profilu zaufanego to wypełnienie wniosku na stronie www.pz.gov.pl, a następnie wizyta w punkcie potwierdzającym. Takich punktów na terenie całej Polski jest ponad 1500. To urzędy gmin, starostwa powiatowe, poczty, oddziały ZUS czy NFZ. Nie każdy jednak może się tam w obecnej sytuacji pojawić.
Teraz pojawiła się możliwość założenia tymczasowego profilu zaufanego. Tymczasowy profil zaufany, tak samo jak zwykły, pozwala załatwiać większość spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Różni się jednak tym, że jest ważny trzy miesiące. – Mogą go założyć osoby bez konta w odpowiednim banku. Nie wymagamy też wizyty w punkcie potwierdzającym. Spotkanie z urzędnikiem przenieśliśmy do internetu – informuje minister cyfryzacji Marek Zagórski. Pierwszym i najważniejszym krokiem na drodze do posiadania tymczasowego profilu zaufanego jest wizyta na naszym portalu www.GOV.pl. Tam wybierzcie e-usługę „Załóż profil zaufany”, a w niej – tymczasowy profil zaufany.

 

Rekomendacja na jutro 

 

Jutro na Zakliczyninfo napiszę o tym jak Polacy pomagają najuboższym mieszkańcom Tajlandii, a inicjatorami tej pomocy są mieszkańcy gminy Zakliczyn Katarzyna Mróz i jej brat Amadeusz Sarnecki.
Zapraszam do śledzenia portalu ZCK – Zakliczyninfo.

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.