11112020m

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

koronawiMinisterstwo Zdrowia w komunikacie opublikowanym w drugim dniu Świąt Wielkanocnych podało, że w Polsce potwierdzono zakażenie koronawirusem u 6934 osób. 245 pacjentów zmarło, a 487 osób wyleczono. Nie żadnych wątpliwości, że dziś liczba zarażonych od początku pandemii w Polsce przekroczy 7 tys. osób, a być może liczba ozdrowieńców przekroczy pół tysiąca. Liczby te mówią nam, że 13 kwietnia potwierdzono 260 nowych przypadków koronawirusa, a zmarło w tym dniu w Polsce 13 osób na COVID -19. W Małopolsce wczoraj potwierdzono 14 nowych przypadków zachorowań - łącznie w naszym województwie liczba zakażonych wynosi 518. W Krakowie zmarła 62-letnia kobieta, która hospitalizowana była w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, tym samym liczba ofiar w regionie wynosi 12. Nie potwierdzono zachorowań w powiecie tarnowskim, ani w ościennych powiatach.

Ponadto dzisiaj w raporcie o tym, że intensywnie pracujemy i jesteśmy w trudnych czasach z Wami

 

 

Zakliczyńskie Centrum Kultury w czasie pandemii i po pożarze siedziby

 

Mimo ograniczeń wynikających z wprowadzonego stanu epidemii w Polsce oraz pożaru ratusza (naszej siedziby), staramy się wykonywać zadania, które są możliwe do realizacji w formie pracy zdalnej i w siedzibie instytucji.

 

 Media informacyjne ZCK

 

Media informacyjne wydawane przez Zakliczyńskie Centrum Kultury, tj. portal Zakliczyninfo i Głosiciel docierają do Państwa z informacją w formie tak intensywnej, jakiej nie znaliśmy wcześniej. Stworzyliśmy na Zakliczyninfo specjalny serwis „Koronawirus”, w którym od 3 marca 2020 roku podajemy informacje dotyczące koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego choroby COVID -19. Najpierw były to ogólne informacje i komunikaty, a od 18 marca codziennie publikuję aktualne dane z kraju i Małopolski w cyklu „Koronawirus – raport Zakliczyninfo”. Łącznie z dzisiejszym artykułem to jest 38 pozycji informacyjnych w serwisie Zakliczyninfo znajdujących się pod banerem „Koronawirus.”
Mam nadzieję, że już do wszystkich Państwa dotarł drugi, kwietniowy numer nieodpłatnego, kolportowanego na terenie gminy Zakliczyn przez Pocztę „Głosiciela”. Kwietniowy numer miał rekordowy nakład 3 000 egzemplarzy. Ci, którzy nie mogą czytać drukowanej wersji (nie mieszkają na terenie gminy), mogą przeczytać gazetę w wersji elektronicznej na portalu Zakliczyninfo pod banerem „E-Głosiciel”. Redakcją mediów zajmuję się ja, a ponadto bardzo dużą pracę w tej kwestii wykonuje sekretarz redakcji Maria Chruściel. Korektę kwietniowego numeru przeprowadziły Maria Chruściel i Ewelina Siepiela.

 

Sprzątanie po pożarze

 

Po pożarze dachu ratusza w nocy z soboty na niedzielę z 21 na 22 marca – jeszcze raz dziękuję strażakom za szybką i profesjonalnie przeprowadzoną akcję – bardzo energiczne działania podjął burmistrz Dawid Chrobak i jego służby, dzięki czemu już kilka dni po pożarze rozpoczęło się usuwanie jego skutków.
Do wielkiego sprzątania przystąpili pracownicy ZCK; Halina Machel, Elżbieta Mliczek i Stanisław Kusiak. Z ratusza wyjechało dwa kontenery zniszczonych ( w większości zalanych podczas gaszenia) materiałów. Pomieszczenia są już wysprzątane i teraz jest czas na malowanie i ozonowanie obiektu. Maria Chruściel i Edyta Ramian przygotowały konieczny zestaw dokumentacji dla brokera i ubezpieczyciela obiektu. Tymczasem trwa naprawianie dachu ratusza – prace zostały, po uzyskaniu stosownych pozwoleń, zlecone przez burmistrza Dawida Chrobaka.

 

Mamy stroje dla Kapeli Opatkowice

 

opatzenskieopatmeskieDzięki hojności Spółki Dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Zakliczynie i prezesa Wiesława Hajduka, którzy pozytywnie rozpatrzyli nasz wniosek z 14 lutego 2020 roku w sprawie dofinansowania w kwocie 15 tys. zł zakupu strojów dla Kapeli „Opatkowice” działającej przy ZCK, przed świętami Halina Machel przywiozła do ZCK, nowe, pięknie uszyte komplety pięknych strojów dla członków kapeli.

Pięknie dziękujemy Panu Prezesowi Hajdukowi oraz członkom Spółki i już nie możemy się doczekać, kiedy dla was w tych szykownych strojach zagramy.

 

Sprawozdania z działalności za rok 2019

 

Główna Księgowa ZCK Edyta Ramian obok realizacji bieżących rachunków przygotowała sprawozdania finansowe z działalności Zakliczyńskiego Centrum Kultury i przygotowuje sprawozdania finansowe Stowarzyszenia „Klucz” za rok 2019.

W 2019 roku Zakliczyńskie Centrum Kultury w trakcie zrealizowało wydatki w kwocie 1 mln 174 tys. 637 zł 23 groszy i uzyskało przychody w wysokości 1 mln 147 tys. 566 zł. Na przychody złożyła się dotacja podmiotowa Gminy Zakliczyn w wysokości 740 tys. zł, dotacja celowa na organizację Dożynek Województwa Małopolskiego w wysokości 90 tys. zł, przychody ZCK z działalności własnej w wysokości 176 tys. 389 zł 50 groszy oraz dotacje i granty zewnętrzne – w wysokości 141 tys. 177 zł 25 groszy. Takiego budżetu Zakliczyńskie Centrum Kultury nie miało w dotychczasowej historii gminnej instytucji kultury. Przypomnę, że rekordowy dotychczas 2018 rok zamknął się kwotą przychodów ZCK w wysokości 952 tys. 428 zł.

 

Wnioski konkursowe i granty

 

Wicepremier oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński ogłosił nowy program grantowy na czas pandemii pod tytułem „Kultura w sieci”. Wnioski (po jednym przez każdą instytucję i stowarzyszenie) należy składać do Narodowego Centrum Kultury w terminie do 20 kwietnia. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi spotkaliśmy się w składzie (obok mnie): Ewelina Siepiela, Stanisław Kusiak, Halina Machel i Elżbieta Mliczek aby wypracować koncepcję wniosków ZCK i Stowarzyszenia „Klucz”. Teraz nad ubraniem tych koncepcji w formę wniosków wraz z budżetem pracuje specjalistka ds. programów grantowych ZCK Ewelina Siepiela. Przypomnę, że do tej pory na rok 2020 złożyliśmy do programów grantowych 25 wniosków, a otrzymaliśmy już informację o dofinansowaniu 5 projektów grantowych.

 

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych