tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

koronawiMinisterstwo Zdrowia podało wczoraj, że potwierdzono zakażenie koronawirusem w Polsce u 4848 osób, 129 pacjentów zmarło, a 191 osób już wyleczono. We wtorek przybyło w skali kraju 435 osób zakażonych. 7 kwietnia zmarły aż 22 zakażone osoby. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie, 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu, 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Do 371 wzrosła liczba osób zrażonych koronawirusem w Małopolsce. Informację o nowych przypadkach zachorowań podało Ministerstwo Zdrowia. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś kolejny przypadek śmierci w Małopolsce z powodu koronawirusa, piszę o tym wyżej. Od początku epidemii z powodu COVID-19 zmarło w Małopolsce osiem osób.

 

 

#BrawaDlaWas

 

We wtorek, 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia minister zdrowia Łukasz Szumowski wraz z pracownikami resortu wziął udział w akcji #BrawaDlaWas, której celem było podziękowanie służbom medycznym za walkę z epidemią Covid-19.
- Dziękuję pielęgniarkom, ratownikom, salowym, lekarzom, sekretarkom medycznym, ale również dziękuję tym, których nie zawsze widać - laborantom, farmaceutom . To jest taki czas epidemii, gdzie wszyscy pracują w trudniejszych warunkach, który pokazuje, jak ważny jest to obszar, jak ważny to zawód, którykolwiek by nie był - czy fizjoterapeuty czy farmaceutów, laborantów, lekarzy, pielęgniarek, ratowników, salowych, administracji. To pokazuje, że to są mazgajpielegniarkizawody, którym ludzie ufają, dlatego że pomagają w cierpieniu - mówił Łukasz Szumowski.

 

Nasza artystka z Lusławic Mariola Mazgaj przepięknie podziękowała pracownikom służby zdrowia, tym czym najlepiej potrafi: fantastycznym rysunkiem. Brawo Pani Mariolu, brawo służba zdrowia.

 

World Health Day – święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Polscy pracownicy służby zdrowia świętują również w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, tj. 18 października.

 

Starostwo wydłuża termin rejestracji pojazdów

 

Powołując się na specustawę z dnia 30 marca 2020 roku, Starostwo Powiatowe w Tarnowie wydłuża do 180 dni termin na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z państw Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o zbyciu lub nabyciu pojazdu. Co istotne, decyzja ta ma również zastosowanie pojazdu sprowadzonego z Unii Europejskiej, zakupionego lub sprzedanego przed wejściem życie ustawy, tj. 31 marca 2020 roku, jednak nie później niż 30 dni przed 31 marca.

 

Tarcza będzie poszerzona

 

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber przedstawili we wtorek założenia dotyczące uzupełnienia tarczy antykryzysowej. Wartość nowej pomocy wyceniono na 11 mld zł. Teraz projekt trafi do Sejmu. Minister Emilewicz zaznaczyła wcześniej, że projekt nie jest jeszcze "tarczą 2.0" - ta gotowa ma być pod koniec tygodnia. Obecnie pracuje nad nią Ministerstwo Rozwoju.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych