Karol Nawrocki w Melsztynie
Podczas pobytu w regionie tarnowskim Karol Nawrocki, obywatelski kandydat na prezydenta RP, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość obejrzał odbudowywany przez samorząd gminy Zakliczyn średniowieczny zamek w Melsztynie. Był pod dużym wrażeniem zmian zachodzących na melsztyńskim wzgórzu.
- Zapewnił mnie, że jako prezydent Polski będzie mocno wspierał tego typu przedsięwzięcia, gdyż zabytki są ważnym elementem naszej tożsamości narodowej – informuje burmistrz Dawid Chrobak.
Z Melsztyna udał się prosto na spotkanie z mieszkańcami w Tarnowie. Plac Kazimierza Wielkiego mienił się biało-czerwonymi barwami.
- Ile razy przyjeżdżałem na ziemię tarnowską to zawsze czułem, że tutaj mocno bije serce Polski. Czy byłem w Wierzchosławicach, aby odwiedzić jednego z ojców naszej niepodległości Wincentego Witosa, czy dzisiaj na zamku w Melsztynie, czy gdy odwiedzałem te tereny jako prezes Instytutu Pamięci Narodowej, czy dziś jako kandydat na prezydenta, to zawsze zauważam, że Polska nie jest Wam obojętna i jesteście gotowi brać za nią odpowiedzialność – tymi słowami przywitał się z licznie zgromadzonymi swoimi sympatykami.
Powtórzył jeden z głównych punktów swojego programu, że Polska potrzebuje powrotu do koncepcji Centralnego Portu Komunikacyjnego w takiej wersji, jaka została przygotowana przez rząd Zjednoczonej Prawicy. – Nie dajmy sobie odebrać naszych marzeń i aspiracji. Młodzi ludzie muszą mieć możliwość, aby sprawnie poruszać się pomiędzy miastem, które kochają, gdzie są ich rodzice, dziadkowie, a miastem, w którym realizują się akademicko czy zawodowo. Zrobię wszystko, aby wybudowana została siódma szprycha, czyli nowe połączenie kolejowe do Warszawy przez Busko-Zdrój, bo Tarnów tego potrzebuje – zapewniał.
Odniósł się do trudnej sytuacji Grupy Azoty. – Musimy wspierać nasz przemysł: nawozów, ale też kopalniany i górniczy. W pierwszej kolejności pomóc powinniśmy polskiemu przemysłowi azotowemu odrzucając zielony ład. Trzeba powiedzieć stop zielonym podatkom. Bo one niszczą Azoty i nie tylko – stwierdził Karol Nawrocki.
Podczas wcześniejszego briefingu prasowego w Brzesku zadeklarował, że nie pozwoli, by polska służba zdrowia została sprywatyzowana. Jednoznacznie opowiedział się za bezpłatnymi studiami wyższymi, gdyż są one gwarancją dostępu do edukacji na tym poziomie dla zdolnych osób pochodzących z niezamożnych rodzin.
Karol Nawrocki był też w Bochni i odwiedził Dom Malarek w Zalipiu.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |