Kliknij aby oglądnąć

Diecezjalna Pielgrzymka DSM-u do Zakliczyna - podziękowanie

Opublikowano: piątek, 24, maj 2024 ks. Paweł Mikulski

00418 maja, w dniu urodzin patrona naszego miasta i całej ziemi zakliczyńskiej, na placu rekreacyjnym przy parafii Św. Idziego Opata zgromadził się młody Kościół diecezji tarnowskiej, przeżywający diecezjalną pielgrzymkę Dziewczęcej Służy Maryjnej do tronu Matki Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej. Z najodleglejszych zakątów diecezji wraz z opiekunami przybyło ok. 3 tysiące dziewcząt pragnących wzorować swoje życie na życiu Maryi i od Niej uczyć się prawdziwej miłości do Boga i drugiego człowieka.


Pielgrzymce przewodniczył Pasterz Diecezji Tarnowskiej Ks. Bp dr Andrzej Jeż, który w wygłoszonym Słowie Bożym przywołując postać Maryi oraz świętych i błogosławionych naszej diecezji podał sposób na to, jak być piękną na zawsze, poprzez zachowanie wierności Ewangelii przez całe życie. Mszę Św. koncelebrowało 65 kapłanów, a 95 dziewcząt zostało przyjętych przez Ks. Bpa w poczet nowych przewodniczek DSM diecezji tarnowskiej.


Organizacja tego przedsięwzięcia wymagała dużego zaangażowania i współpracy wielu osób, organizacji oraz lokalnych władz. Dziękujemy panu burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Zakliczyn, Policji oraz Gminnemu Zarządowi OSP za opracowanie całej logistyki tego wydarzenia, by uczestnicy pielgrzymki mogli przejechać przez Zakliczyn i bezpiecznie dotrzeć na miejsce sprawowania liturgii.


Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta za przygotowanie mapek z wyznaczonymi parkingami dla autobusów, busów i samochodów osobowych.


Słowa wdzięczności kierujemy do członków OSP z wszystkich jednostek w całej gminie, za ogromne zaangażowanie, by sprawnie pokierować ruchem pielgrzymów, oraz ruchem lokalnym przez zorganizowanie tymczasowych objazdów dla mieszkańców miasta. Dziękujemy strażakom i strażaczkom oraz członkom Akcji Katolickiej parafii Św. Idziego Opata za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia. Całe to działanie zostało przeprowadzone tak perfekcyjnie, jakby czynili to każdego dnia. Dziękujemy Policji za obecność i czuwanie nad bezpieczeństwem młodych pielgrzymów.


Strażacy z Wróblowic na wszystkich uroczystościach plenerowych, piknikach rodzinnych zawsze służą nam pięknym namiotem, by zabezpieczyć przed słońcem i deszczem. Tak było i tym razem, za co z całego serca dziękujemy.
Nie sposób nie dostrzec także zaangażowania pracowników ZUK, którzy pięknie przygotowali nasze miasto do tej uroczystości, dbając o czystość i porządek w całym mieście, dziękujemy także za dostarczenie na plac rekreacyjny ławek z parafii MBA w Zakliczynie.


Jak zwykle ogromnym zaangażowaniem wykazali się sąsiedzi plebani, z ul. Spokojnej i ul. Korczyńskiego, którzy zbudowali scenę pod ołtarz, a po skończonych uroczystościach ją zdemontowali. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i wielką uczynność wobec parafii. Bóg zapłać.


Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej wielkiej manifestacji wiary oraz upiększenia pięknej zielonej świątyni pod gołym niebem, składam wielkie Bóg zapłać.


Na koniec słowa wdzięczności kieruję do mieszkańców miasta i gminy Zakliczyn za okazaną cierpliwość i zrozumienie jednocześnie przepraszam za chwilowe utrudnienia. Jestem przekonany, że oprócz przeżyć duchowych, była to także wielka promocja naszego miasta, a gościnność i życzliwość mieszkańców z pewnością przyprowadzi ich kiedyś do tego miejsca, by zobaczyć nie tylko Zakliczyn lecz poznać i zakochać się w pięknie całej ziemi zakliczyńskiej.

 dsm  dsm  dsm
 dsm  dsm  dsm

Odsłony: 311