Kliknij aby oglądnąć

„Trenuj z wojskiem 5”

Opublikowano: poniedziałek, 20, maj 2024 Kazimierz Dudzik


Trenuj z wojskiem„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe, prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.


W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

 

11 maja rozpoczęła się 5 edycja szkoleń, które potrwają do 13 lipca – co sobotę – w 2 wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski. Ta edycja została wzbogacona wiedzą i umiejętnościami ze styku wojskowości, właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej.


„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego w swoich jednostkach wojskowych. Odbędą się one przez 10 tygodni, w różnych miejscach w kraju. Szkolenia poprowadzą żołnierze różnych rodzajów sił zbrojnych. Już teraz można się zapisać na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 


Wojskowi instruktorzy zapoznają w trakcie zajęć wszystkich chętnych z podstawami: obsługi broni, zasadami przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Zapraszamy chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem. Zapewniamy: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim.

 


Odbyły się już szkolenia 11 maja w Warszawie – Wojskowa Akademia Techniczna oraz we Wrocławiu – Akademia Wojsk Lądowych, a także 18 maja w Gdyni – 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Poznaniu – Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

 

Kolejne szkolenia zostały zaplanowane w następujących terminach i miejscach:


25 maja
Zgierz p. Łodzią – 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej
Kraków – 6. Brygada Powietrznodesantowa


1 czerwca
Tarnobrzeg – 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
Szczecin – 12. Brygada Zmechanizowana


8 czerwca
Warszawa – 18. Stołeczna Brygada Obrony Terytorialnej
Toruń – Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia


15 czerwca
Opole – 10. Brygada Logistyczna
Bydgoszcz – 1. Brygada Logistyczna
Świnoujście – 8. Flotylla Obrony Wybrzeża


22 czerwca
Suwałki – 14. Pułk przeciwpancerny
Katowice – 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej


29 czerwca
Poznań – 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej


6 lipca
Gdynia – Akademia Marynarki Wojennej
Tomaszów Maz. – 25. Brygada Kawalerii Powietrznej


13 lipca
Warszawa-Wesoła – 1. Warszawska Brygada Pancerna
Gliwice – 6. Brygada Powietrznodesantowa (6 batalion)

 

Źródło informacji: www.malopolska.pl

Odsłony: 211