Kliknij aby oglądnąć

Klub Dobrze Nastawionych RDN u Franciszkanów

Opublikowano: niedziela, 19, maj 2024 Kazimierz Dudzik

kdnPonad stu słuchaczy i sympatyków radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz spotkało się na wyjazdowej majówce u ojców Franciszkanów w Zakliczynie. Oprócz wspólnej modlitwy i śpiewu pieśni Maryjnych był integracyjny grill i wspólna zabawa z kapelą. Spotkanie poprzedził rejs po Jeziorze Rożnowskim.


Klubowicze podkreślają, że atmosfera na majówkowym wyjeździe była wspaniała.


Bardzo radosne, wspaniałe przeżycie takiej wspólnej przygody spędzonej poza miejscem zamieszkania, poza Tarnowem. Jestem wzruszony tą przyjacielską grupą, która daje wiele radości i przyjaźni. – Wrażenia bardzo piękne, wzruszające. Towarzystwo wspaniałe, panie które tutaj są bardzo miłe i urocze. Chce się tu być. – Było wspaniale. Byłam z mamą, którą zaprosiłam z okazji Dnia Matki na ten wyjazd. Mama i ja jesteśmy bardzo zadowolone. Bardzo miłe przeżycia.

 

kdngwardianJak mówi proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej i gwardian Franciszkanów o. Szymon Wierzbiak OFM, do Franciszkanów w Zakliczynie są zawsze drzwi otarte.


Mamy klasztor z historią który ma ponad 400 lat. Są tu przepiękne krajobrazy i jest na terenach Zakliczyna szczególnym klasztorem Franciszkanów, którzy tutaj posługują na tych terenach, więc warto dla samego otoczenia i klimatu tutaj przyjechać. Słyniemy ze Mszy świętych, mamy piękny plac kościelny i to ściąga dużo ludzi z okolic. W sposób szczególny przyciąga Msza święta dla dzieci i z udziałem dzieci, którą ja prowadzę ze specjalnym kazaniem dla dzieci.

 

Źródło informacji i foto: RDN Małopolska

Odsłony: 342