Kliknij aby oglądnąć

Jacek Hudyma nowym (tymczasowym ?) starostą tarnowskim

Opublikowano: czwartek, 16, maj 2024 Kazimierz Dudzik

nowystarostaRadni Powiatu Tarnowskiego podczas II nadzwyczajnej sesji Rady w dniu 15 maja 2024 roku dokonali wyboru Zarządu Powiatu Tarnowskiego. Starostą został dotychczasowy wicestarosta Jacek Hudyma, który ma pełnić tę funkcję tylko do czasu „odwieszenia" przez prokuraturę Romana Łucarza, który został wybrany na „tymczasowego” wicestarostę.


Przypomnę, że podczas pierwszej sesji radni powstrzymali się od wyboru starosty, ponieważ tłumaczyli to tym, że mogą funkcjonować bez nowego starosty do lipca i zamierzają czekać nawet do ostatniej chwili aż dotychczasowemu staroście Romanowi Łucarzowi zostanie uchylony zakaz wykonywania czynności nałożony przez krakowską prokuraturę.


Jeśli tak się stanie, to jak tłumaczy Roman Łucarz - Mamy dżentelmeńską umowę z panem Jackiem Hudymą, że na chwilę obecną on będzie pełnił funkcję starosty tarnowskiego, a ja będę wicestarostą. Umówiliśmy się tak, że jeżeli ja zostanę odwieszony przez sąd to niezwłocznie podejmiemy działania żeby zamienić się na tych stanowiskach. To jest nasza umowa, która myślę, że zostanie dotrzymana. Z mojej strony na pewno, ze strony pana Jacka również, bo współpracujemy już ze sobą kilkanaście lat. Także myślę, że nie będzie żadnych niespodzianek później jeśli chodzi o decyzje podejmowane przez nas wspólnie.

 

Skład Zarządu Powiatu Tarnowskiego uzupełniają: Tomasz Stelmach, Mateusz Janiczek i Michał Mitoraj.

Odsłony: 340