Kliknij aby oglądnąć

110 lat jednostki OSP w Faliszewicach

Opublikowano: wtorek, 14, maj 2024 Rafał Kubisztal, foto: Michał Papuga

jubfalOchotnicza Straż Pożarna w Faliszewicach obchodziła 110-lecie powstania. Z tej okazji samorząd województwa uhonorował jednostkę złotym medalem Polonia Minor. Nagrodę wręczył wiceprzewodniczący SWM Wojciech Skruch.


Uroczystość zainaugurowała Msza św. w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Domosławicach. Następnie pododdziały przeszły pod Dom Strażaka w Faliszewicach. Tam przedstawiono rys historyczny jednostki, wręczono odznaczenia zasłużonym druhom strażakom, a podczas wystąpień zaproszonych gości nie zabrakło gratulacji i podziękowań.


010- 110 lat to kilka pokoleń strażaków, którzy wspierali i nieprzerwanie wspierają mieszkańców, są gotowi do poświęcenia i dbają o ich bezpieczeństwo, a jednocześnie włączają się w organizację wielu wydarzeń – przypomniał burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.


Wiceprzewodniczący SWM Wojciech Skruch przekazał jednostce nagrodę województwa małopolskiego – złoty medal Polonia Minor. Przyznawana jest przez samorząd województwa za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz Małopolski.


- Ta uroczystość to dobry moment do podziękowań dla druhów z OSP w Faliszewicach za lata pracy na rzecz lokalnego środowiska, ale także za wierność i kultywowanie tradycji. Właśnie takie postawy, taka działalność tworzą bogactwo kulturowe Małopolski - stwierdził Wojciech Skruch.


Jubileusz 110-lecia istnienia jednostki OSP w Faliszewicach połączono z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

 

 jfaliszewice  jfaliszewice  jfaliszewice
 jfaliszewice  jfaliszewice  jfaliszewice
 jfaliszewice  jfaliszewice  jfaliszewice
 jfaliszewice  jfaliszewice  jfaliszewice

Odsłony: 263