Kliknij aby oglądnąć

Rozpoczął się plebiscyt Osobowości Roku

Opublikowano: poniedziałek, 13, maj 2024 Kazimierz Dudzik

osobowosc9 maja zaprezentowano kandydatów do tytułów Osobowość Roku 2023, których nominowało kolegium redakcji Gazety Krakowskiej i tego dnia można było oddać głosy drogą sms-ową lub wykupując abonament internetowy Gazety Krakowskiej.

Plebiscyt podzielony jest na 5 kategorii:


kultura,
działalność społeczna i charytatywna,
biznes,
polityka, samorządność i społeczność lokalna,
nauka

Gmina Zakliczyn jest oczywiście reprezentowana w plebiscycie i tak w kategorii kultura po raz kolejny nominację otrzymał dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik, w kategorii działalność społeczna i charytatywna nominację ma prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Zakliczyńskiej Wojciech Grzegorczyk, w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna kapituła plebiscytu nominowała aż dwóch przedstawicieli Ziemi Zakliczyńskiej; po raz kolejny burmistrza Dawida Chrobaka oraz prezesa i dyrektora struktur OSP Łukasza Łacha.

 

„Osobowość Roku” to wielki plebiscyt prowadzony w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. W województwie małopolskim akcję prowadzą Gazeta Krakowska i serwis www.gazetakrakowska.pl, Dziennik Polski i serwis www.dziennikpolski24.pl oraz miejskie i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl.


- To nasz najważniejszy i najbardziej prestiżowy plebiscyt - mówi Anna Geisler, koordynatorka plebiscytu. - Akcja ma swoje korzenie w czasach, gdy na osoby, które najbardziej wyróżniły się w naszym regionie można było głosować na kuponach wyciętych z gazety. Co roku, głosami naszych Czytelników, doceniamy tych, którzy mają chęci i siły, aby działać na rzecz innych i rozwoju lokalnej społeczności.

 

źródło informacji: Gazeta Krakowska

Odsłony: 279