Kliknij aby oglądnąć

Podnosić gminę na coraz wyższy poziom funkcjonowania

Opublikowano: czwartek, 09, maj 2024 Rafał Kubisztal, foto: Michał Papuga

burmistrzkomisarzW swoim expose po złożeniu ślubowania na pierwszej sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie burmistrz Dawid Chrobak, który funkcję tę pełnił będzie trzecią kadencję zapewnił, że na pewno nie będzie zwalniał tempa i podnosił gminę na coraz wyższy poziom funkcjonowania. Obiecał robić wszystko, aby pozytywne zmiany widoczne były we wszystkich miejscowościach i służyły mieszkańcom.


Po krótkim przypomnieniu dokonań w minionej kadencji (106 mln zł na inwestycje, w tym aż 76 mln środków zewnętrznych pozyskanych z różnych źródeł) burmistrz Dawid Chrobak nakreślił program działania na przyszłość. Zachęcił do przedstawiania propozycji, sugestii i podpowiedzi.


burmistrzza- To muszą być nasze wspólne decyzje – stwierdził. - Zawsze powtarzałem i to podtrzymuję, że dla mnie jako burmistrza tak samo ważna jest inwestycja za miliony złotych, jak i ta za kilka lub kilkanaście tysięcy. Równie ważna jest ta, na której realizację oczekuje cała gmina, jedna z miejscowości czy pojedynczy przysiółek. Każda inwestycja jest ważna, bo wynika z oczekiwań i wniosków naszych mieszkańców.


Burmistrz obiecał, że nie będzie zwalniał tempa. – W kadencji 2024 – 2029 chcę podnosić gminę na coraz wyższy poziom funkcjonowania. Robić wszystko, aby zmiany w naszym otoczeniu było jeszcze bardziej widoczne i służyły mieszkańcom – zapewniał. - Na pewno trzeba będzie pomyśleć o pełnowymiarowej hali sportowej w Zakliczynie. Pojawiają się oczekiwania uruchomienia ogólnodostępnego basenu oraz wybudowania kładki nad Dunajcem z Wesołowa do Melsztyna. Mamy już zagwarantowane pieniądze na łazienki mineralne w Słonej, ścieżkę rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 975 od Bieśnika aż do granicy z gminą Gródek nad Dunajcem w Paleśnicy oraz na kolejne działania w ramach polityki senioralnej. Przygotowana jest dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę budynku w Wesołowie z tanimi mieszkaniami na wynajem, tym razem w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Małopolska sp. z o.o.


Przewodniczącą Rady Miejskiej w Zakliczynie wybrana została Anna Moj, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Paleśnicy, która pełniła tę funkcję również w dwóch poprzednich kadencjach. Wiceprzewodniczącymi zostały Magdalena Oleksik i Ewa Nijak.

 

 sesjain  sesjain  sesjain
 sesjain  sesjain  sesjain

Odsłony: 287