Kliknij aby oglądnąć

Prawo i Sprawiedliwość podsumowało zwycięskie wybory samorządowe

Opublikowano: wtorek, 23, kwiecień 2024 Kazimierz Dudzik

spisCzłonkowie oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z gminy Zakliczyn podsumowali niedawne wybory samorządowe. Zwycięskie wybory, gdyż ugrupowanie potwierdziło swoją mocną pozycję i zdecydowaną dominację na Ziemi Zakliczyńskiej.


Burmistrz Dawid Chrobak otrzymał 86 procent poparcia (3983 głosy na „TAK”). To najlepszy wynik w wyborach na burmistrza w powiecie tarnowskim i czwarty wynik w Małopolsce wśród burmistrzów (łącznie jest ich 60). Przyszła Rada Miejska w Zakliczynie składać się będzie prawie w całości z radnych startujących z poparciem PiS.


Z okręgu składającego się z gminy Zakliczyn, ale także z gmin Wojnicz i Pleśna w wyborach do Rady Powiatu Tarnowskiego ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego uzyskało cztery mandaty na pięć możliwych. Z naszej gminy ponownie radnymi powiatowymi zostali Irena Kusion (indywidualnie osiągnęła najlepszy wynik w gminie Zakliczyn spośród wszystkich kandydatów – 1105 głosów) i Józef Gwiżdż. W sumie PiS w samorządzie powiatowym będzie miało 20 radnych (na 29) czyli bezpieczną większość. Samodzielnie rządzić może również w Sejmiku Województwa Małopolskiego (21 na 39 radnych). Lista PiS do sejmiku w gminie Zakliczyn otrzymała 67,85 proc. poparcia (indywidualnie najwięcej Wojciech Skruch – 1409 głosów).


pisPodsumowując zakończoną niedawno kampanię wyborczą burmistrz Dawid Chrobak powiedział, że tak dobry wynik PiS na Ziemi Zakliczyńskiej to efekt zaangażowania i współpracy wielu osób.


- Tworzymy naprawdę mocną drużynę, która wie jak i potrafi wygrywać kolejne wybory. Wyborcy docenili też to, że jesteśmy wiarygodni i skuteczni w działaniu. Jeśli coś obiecujemy to dotrzymujemy słowa – przekonywał burmistrz.

 

Za bardzo istotne dla naszej gminy zgodnie uznawano to, że PiS zachował władzę w województwie małopolskim. To właśnie w Urzędzie Marszałkowskim w najbliższej kadencji rozdysponowywane będą duże pieniądze na rozwój społeczności lokalnych.


Nowo wybrana radna powiatowa Ewa Kubisztal (z gminy Tarnów) w imieniu poseł Anny Pieczarki, szefowej okręgu PiS podziękowała wszystkim członkom i sympatykom ugrupowania z zakliczyńskiej gminy za pracę na tak dobry wynik. W spotkaniu uczestniczył również inny debiutant w gronie tarnowskich radnych powiatowych Przemysław Skruch (z gminy Pleśna).

 

Tekst: Rafał Kubisztal

Odsłony: 559