Kliknij aby oglądnąć

Operacja Czysta Rzeka

Opublikowano: środa, 17, kwiecień 2024 Kazimierz Dudzik

czysta rzeka scaledW imieniu Organizatorów zachęcamy mieszkańców Gminy Zakliczyn do wzięcia udziału w akcji Operacja Czysta Rzeka, której celem jest zbiórka odpadów z koryta i brzegów Paleśnianki.

 

Akcja zbierania śmieci w odbędzie się we wtorek 23.04.2024 od godz. 9.15. Zbiórka uczestników odbędzie się przy moście na Paleśniance, obok dawnej mleczarni w Zakliczynie. Obszar akcji to: Zakliczyn-Kończyska-Lusławice wzdłuż Paleśnianki.

 

Operacja Czysta Rzeka to akcja organizowana w tym roku po raz szósty, polegająca na zbiórce odpadów z koryt rzek, ich brzegów oraz terenów zielonych i rekreacyjnych. Projekt w całości jest realizowany przez Uczestników, którzy zakładają sztaby i wspólnie prowadzą akcje sprzątania na terenie swoich gmin, miast i wsi wśród lokalnej społeczności.

 

Operacja Czysta Rzeka zwraca uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów o wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych. Akcja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: młodzieży szkolnej, turystów, wędkarzy i społeczności lokalnych zamieszkujących okolice rzek.

 

Organizatorzy akcji chcą uwrażliwić wszystkich na wszechobecny problem zaśmiecania rzek odpadami. Takie rozwiązania pozbycia się śmieci mogą działać tylko przez chwilę – ich prawdziwym skutkiem jest zamierające życie rzek. Celem jest oczyszczenie rzek i przywrócenie ich koryt do stanu jak najbardziej przypominającego naturalny.

 

Odbiór zebranych odpadów zapewnia Gmina Zakliczyn.

LIDER AKCJI: Piotr Żychowski, tel. 602787810

 

źródło informacji: www.zakliczyn.pl

Odsłony: 340