Kliknij aby oglądnąć

Rada Powiatu Tarnowskiego – świetny wynik kandydatów z gminy Zakliczyn

Opublikowano: poniedziałek, 08, kwiecień 2024 Kazimierz Dudzik

wybory samorzadowe 2024W nowej Radzie Powiatu Tarnowskiego znajdzie się troje radnych z gminy Zakliczyn. Mandaty uzyskali; Józef Wojtas (Trzecia Droga) z Filipowic z wynikiem 1345 głosów, Irena Kusion (KW PiS) z Filipowic z wynikiem 1226 głosów i oraz Józef Gwiżdż (KW PiS) z Zakliczyna z wynikiem 957 głosów w okręgu nr 7 składającym się z gmin; Pleśna, Wojnicz i Zakliczyn. Sąsiednie gminy reprezentowane będę przez Pawła Smolenia (Wojnicz) oraz Przemysława Skrucha (Pleśna) – obaj kandydowali z KW PiS. W ten sposób gmina Zakliczyn zwiększa stan posiadania radnych w Radzie Powiatu Tarnowskiego z dwóch do trzech radnych. Brawo wyborcy gminy Zakliczyn!


Dla odmiany sąsiednia gmina miejsko – wiejska Czchów do Rady Powiatu Brzeskiego zdołała wprowadzić tylko jednego radnego, sekretarza Gminy Jarosława Gurgula (KWW Starosty Andrzeja Potępy), choć w okręgu składającym się także z trzech gmin do wzięcia było nie piec, a sześć mandatów. Tutaj jednak najskuteczniej głosowali mieszkańcy gminy Gnojnik, którzy tak jak Zakliczyn mają 3 reprezentantów w Radzie Powiatu Brzeskiego (Zbigniew Stanuszek i Adam Garbacz – obaj z KW PiS) oraz Ewę Cierniak – Lambert (KWW Powiat Brzeski). Dwoje reprezentantów ma gmina Iwkowa; Danuta Karwala (KW PiS) oraz Zbigniew Ruszaj (KWW Starosty Andrzeja Potępy).


W Powiecie Tarnowskim KW Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 20 mandatów na 29 możliwych i będzie samodzielnie rządzić w nadchodzącej kadencji. KW Trzecia Droga ma 6 mandatów, dwa mandaty uzyskał KWW Wspólny Region i 1 mandat KWW Powiat Odnowa.


W Powiecie Brzeskim także wygrało Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 10 mandatów na 21 możliwych, ale to oznacza, że koalicję stworzą; KWW Starosty Andrzeja Potępy – 6 mandatów, KWW Powiat Brzeski – 4 mandaty i KKW Koalicja Obywatelska – 1 mandat.

Odsłony: 1261