Kliknij aby oglądnąć

Jednostka OSP w Gwoźdźcu będzie miała nowoczesny samochód do działań ratowniczych

Opublikowano: czwartek, 04, kwiecień 2024 Kazimierz Dudzik

promesa OSP Gwozdziec1Województwo małopolskie przekazało 780 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwoźdźcu. Dobrą wiadomość o dofinansowaniu zakupu nowoczesnego wozu bojowego strażakom ochotnikom przekazali wicemarszałek Małopolski Józef Gawron i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch.


Jednostka OSP w Gwoźdźcu od 2002 roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie dysponuje 36-letnim średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym, który w 2018 roku przeszedł generalny remont. Uczestniczy w licznych działaniach ratowniczych na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia osób poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych, pożarów i miejscowych zagrożeń. Dysponowana jest do zdarzeń drogowych, gdyż znajduje się w bliskiej odległości do DW 980 i bezpośrednio przy drodze powiatowej.


- Pozyskanie nowego pojazdu do działań ratowniczych znacznie zwiększy możliwości operacyjne i skuteczne udzielanie szeroko rozumianej pomocy. Tym bardziej, że jednostka obsługuje także trudno dostępne tereny górzyste – twierdzi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.


promesa Gwozdziec2Zarząd województwa małopolskiego przeznaczył 42,5 mln zł na dofinansowanie do zakupu 54 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Jednostka OSP w Gwoźdźcu otrzymała 780 tys. zł, co stanowi 65 proc. przewidzianych kosztów.


- Udzielamy kolejnego wsparcia małopolskim Ochotniczym Strażom Pożarnym w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa i przybywających do nas licznie turystów. Wkrótce nowoczesne samochody trafią do jednostek w naszym regionie, w tym do Gwoźdźca w gminie Zakliczyn. Doceniamy strażackie powołanie, gotowość do niesienia pomocy, do ryzykowania zdrowia i życia w czasie prowadzonych akcji ratowniczych. Konsekwentne przekazywanie pieniędzy przez samorząd województwa na nowoczesny sprzęt i specjalistyczne wyposażenie to również wyraz doceniania pracy strażaków ochotników – powiedział wicemarszałek Józef Gawron.

 

Dobrą wiadomość o przekazaniu dofinansowania do zakupu nowoczesnego wozu do działań ratowniczych prezesowi OSP Gwoździec Stanisławowi Nadolnikowi i naczelnikowi Stanisławowi Dudkowi przekazali osobiście wicemarszałek Małopolski Józef Gawron i wiceprzewodniczący SWM Wojciech Skruch.

 

Odsłony: 401