Przejście do firmy KM-Net

SKO

ksjacekmikulskiKsiędzu Pawłowi Mikulskiemu - Proboszczowi Parafii św. Idziego Opata i Dziekanowi Dekanatu Zakliczyńskiego, wyrazy głębokiego współczucia po przedwczesnej śmierci Brata, Księdza Proboszcza Parafii Mszanka Jacka Mikulskiego - składają: Dyrektor i Załoga Zakliczyńskiego Centrum Kultury

 

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Nowym Wiśniczu w poniedziałek (27 listopada) o godz. 13.00, a następnie ciało śp. Księdza Jacka zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. Msze święte żałobne za duszę śp. ks. Jacka Mikulskiego odbędą się wcześniej w kościele parafialnym w Mszance: w niedzielę 26 listopada o godz. 14.00 oraz w poniedziałek 27 listopada o godz. 9.00.


Ksiądz mgr Jacek Mikulski urodził się 21 września 1965 roku w Bochni, jako syn Stanisława i Marii z domu Gadzina. Pochodził z parafii Nowy Wiśnicz. Egzamin dojrzałości złożył w 1984 roku w Bochni. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych, przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Bednarczyka, w dniu 2 czerwca 1990 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Słopnice – św. Andrzeja (od 7 sierpnia 1990 roku), Tarnów – św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej (od 1 sierpnia 1993 roku), Dębica – Miłosierdzia Bożego (od 26 sierpnia 1996 roku) oraz Nowy Sącz – św. Kazimierza (od 1 września 2001 roku). W dniu 14 sierpnia 2009 roku został mianowany administratorem, a z dniem 1 lipca 2010 roku proboszczem parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mszance. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców oraz dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Łużna. Ksiądz Jacek zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 23 listopada 2023 roku.

 

Źródło informacji: RDN Małopolska, foto: Fot. Mateusz Książkiewicz

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.