Przejście do firmy KM-Net

SKO

003XXIII edycja Pucharu Tymbarku organizowanego przez Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots) Polskiego Związku Piłki Nożnej i Firmę Tymbark.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie od lat zajmują wysokie miejsca we współzawodnictwie sportowym i różnych innych formach rywalizacji sportowej na szczeblu powiatu tarnowskiego i województwa małopolskiego. Nie inaczej było także w roku szkolnym 2022/2023, którego podsumowania odbyły się w ostatnim czasie.


Już pierwszego września bieżącego roku Szkoła otrzymała pierwsze wyróżnienie za ubiegły rok szkolny. Okazało się bowiem, że Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie zgłosiła do XXIII edycji Pucharu Tymbarku organizowanego przez Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots) Polskiego Związku Piłki Nożnej i Firmę Tymbark największą liczbę drużyn w całej Małopolsce, bo aż dziewięć. Z tej okazji prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun i członek Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie Adrian Niemiec podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego przekazali na ręce pana Dyrektora Józefa Gwiżdża pamiątkową tablicę za to osiągnięcie oraz profesjonalny sprzęt piłkarski w postaci piłek, worków na piłki i znaczników treningowych, który będzie służył uczniom naszej Szkoły.

 

I Powiatowa Gala Sportu – podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2022/2023 w powiecie tarnowskim.

 

006W Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się I Powiatowa Gala Sportu. Podczas niej podsumowano szkolne współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2022/2023 w powiecie tarnowskim. Wręczono puchary, nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Pomysłodawcą zorganizowania I Powiatowej Gali Sportu był Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, który podczas uroczystości przekonywał, że właśnie od sportu wszystko się zaczyna: „lepsze myślenie, organizm też lepiej funkcjonuje, a to się przekłada później na wszystkie dziedziny życia - na naukę, pracę, ale również na takie zwykłe stosunki międzyludzkie”.
Na wydarzenie przybyło wielu znamienitych gości. Była wśród nich poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, która mocno wspiera rozwój sportu w naszym regionie. Pogratulowała ona organizatorom Gali pomysłu i zwróciła uwagę na to, że „to właśnie w szkołach, w uczniowskich klubach sportowych rozwijane są sportowe pasje i tam też rodzą się talenty sportowe”.
W I Powiatowej Gali Sportu uczestniczyli również: Bogdan Płachno z zarządu powiatu, wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Zbigniew Karciński i Irena Kusion, sekretarz powiatu Wacław Prażuch, radni powiatowi: Grażyna Karaś, Józef Gwiżdż, dyrektor PCPR w Tarnowie Anna Górska, burmistrzowie i wójtowie z powiatu tarnowskiego oraz Prezes i Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie Waldemar Gramek i Marek Małek. Obecni byli również goście z Pfaffenhofen, miasta partnerskiego powiatu tarnowskiego. Galę uświetnił koncert młodej wokalistki Elizy Gąsiorowskiej.
Otwierając Galę Sportu, starosta tarnowski Roman Łucarz przypomniał, że ziemia tarnowska słynie z wybitnych sportowców. Wymienił m.in. żużlowca Mateusza Cierniaka, pływaka Ksawerego Masiuka i szpadzistkę Renatę Knapik. Zwrócił on uwagę na to, że sport jest bardzo ważny dla samorządu powiatu tarnowskiego. „Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, ale jednocześnie dbamy o infrastrukturę sportową. Przy wszystkich powiatowych szkołach mamy hale sportowe, a wkrótce przy każdej będzie również nowoczesne boisko. Na tej bazie może się sportowo rozwijać nasza młodzież” – stwierdził.
Podczas Gali wręczono puchary, nagrody, dyplomy i wyróżnienia za współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2022/2023 w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej /szkoły podstawowe/ i Licealiady Młodzieży /szkoły ponadpodstawowe/ „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego” Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego na terenie powiatu tarnowskiego.
Rywalizację w ubiegłym roku szkolnym zdominowała Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie, która zwyciężyła w obydwu kategoriach rywalizacji szkół podstawowych.
Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie Edward Cudek pogratulował uczniom i nauczycielom sukcesu i podkreślił, że to bardzo rzadki przypadek, iż ta sama szkoła wygrywa rywalizację w obu kategoriach: „Wspaniały sukces osiągnęła Szkoła Podstawowa w Zakliczynie, która na ostatniej prostej wywalczyła przewagę punktową i wygrała współzawodnictwo powiatowe na poziomie Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gratulujemy podwójnego sukcesu. Taka sytuacja, że szkoła wygrywa na dwóch poziomach edukacyjnych nie zdarza się zbyt często.”

 

Igrzyska Dzieci

 

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie brali udział we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez PSZS w Tarnowie. W szkołach podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV – VI) uczniowie startowali w 14 konkurencjach w kategorii dziewcząt i chłopców. Były to: sztafetowe biegi przełajowe, kolarstwo górskie, halowa piłka nożna, tenis stołowy indywidualny i drużynowy, szachy, piłka siatkowa, koszykówka, koszykówka 3x3, piłka ręczna, biegi drużynowe, piłka nożna, trójbój lekkoatletyczny i czwórbój lekkoatletyczny.

Klasyfikacja końcowa szkół w ramach Igrzysk Dzieci:

 

1. Zakliczyn – 218 pkt
2. Tuchów – 210 pkt
3. Pleśna – 170 pkt
3. Nowa Jastrząbka – 170 pkt
5. Gromnik – 166 pkt
6. Ciężkowice – 116 pkt
7. Zalasowa – 108 pkt
8. Wojnicz – 106 pkt
9. Bogoniowice – 96 pkt
10. Koszyce Wielkie – 84 pkt

 

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

 

W szkołach podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII – VIII) uczniowie startowali również w 14 konkurencjach w kategorii dziewcząt i chłopców. Były to: sztafetowe biegi przełajowe, kolarstwo górskie, halowa piłka nożna, tenis stołowy indywidualny i drużynowy, szachy, piłka siatkowa, koszykówka, koszykówka 3x3, piłka ręczna, biegi drużynowe, piłka nożna, indywidualna i drużynowa liga lekkoatletyczna.

Klasyfikacja końcowa szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej:


1. Zakliczyn – 190 pkt
2. Tuchów – 165 pkt
3. Gromnik – 160 pkt
4. Rzuchowa – 129 pkt
5. Ciężkowice – 120 pkt
6. Pleśna – 108 pkt
7. Lisia Góra – 92 pkt
8. Radłów – 66 pkt
9. Wierzchosławice – 60 pkt
10. Zborowice – 56 pkt
10.Czermna – 56 pkt

 

Wyniki współzawodnictwa w jubileuszowym roku 70 - lecia Szkolnego Związku Sportowego to wielki sukces naszych uczniów.


Te osiągnięcia spowodowały, że na I Powiatowej Gali Sportu wyróżniono też osoby zasłużone dla rozwoju sportu szkolnego w Gminie Zakliczyn. Na wniosek Gminnego Organizatora Sportu Gminy Zakliczyn za wspieranie sportu dzieci i młodzieży w Gminie Zakliczyn i powiecie tarnowskim medalami 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego nadanymi przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie nagrodzeni zostali Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn - Pan Dawid Chrobak i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie - Pan Józef Gwiżdż, a na wniosek Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie Gminny Organizator Sportu Gminy Zakliczyn – Pan Ryszard Okoński. Medale wręczali Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie - Pan Waldemar Gramek i Wiceprezes MSZS - Pan Marek Małek oraz Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie - Pan Edward Cudek. W gali uczestniczyli też przedstawiciele młodych wyróżniających się sportowców naszej Szkoły - Maria Kasprzykowska i Piotr Wojtas, którzy odebrali nagrody specjalne Pani Poseł Anny Pieczarki.
Dziękujemy głównemu pomysłodawcy i realizatorowi I Powiatowej Gali Sportu Przewodniczącemu Rady Powiatu Tarnowskiego Panu Pawłowi Smoleniowi oraz Panu Staroście Romanowi Łucarzowi i całemu Zarządowi Powiatu - Panom: Jackowi Hudymie, Tomaszowi Stelmachowi, Bogdanowi Płachno i Mariuszowi Tyrce za to, że w tak profesjonalny sposób docenili osiągnięcia naszych uczniów. Podkreślali to Prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie - Pan Waldemar Gramek i Wiceprezes MSZS - Pan Marek Małek, którzy nieśmiało wspominali o chęci organizacji w Kąśnej Dolnej w przyszłym roku Uroczystego Podsumowania „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” SZS za rok szkolny 2023/2024.

 

 

Gala 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego połączona z Uroczystym Podsumowaniem „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” SZS za rok szkolny 2022/2023.

 

018W dniu 27.10.2023r. Małopolski Szkolny Związek Sportowy zorganizował w Hali Sportowej przy I LO im. Jana Matejki w Wieliczce Galę 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego połączoną z Uroczystym Podsumowaniem „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2022/2023. Tę niecodzienną uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Pan Mateusz Małodziński – II Wicewojewoda Małopolski, Pani Sylwia Czeremuga – Dyrektor Sportu i Igrzysk Olimpijskich, Pan Dawid Puszko – Zastępca Dyrektora Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, starostowie powiatów: wielickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i wadowickiego, kilku wójtów gmin, Pan Feliks Piwowar - Wiceprezes Krajowego SZS, Pan Włodzimierz Nowak – Honorowy Prezes MSZS oraz uczniowie i nauczyciele – zwycięzcy we Współzawodnictwie Sportowym na szczeblu Małopolski. Uroczysty Jubileusz był także okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień przyznanych przez Prezydenta RP i Ministra Sportu oraz Marszałka Województwa Małopolskiego dla osób szczególnie zasłużonych w działalność społeczną na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu w województwie małopolskim.

W swoim wystąpieniu urzędujący Prezes MSZS - Pan Waldemar Gramek przybliżył zebranym krótki rys historyczny SZS. Przedstawił sylwetki byłych Prezesów MSZS, wspomniał także osoby nieżyjących już działaczy sportowych, których uczczono minutą ciszy, a także palącym się na tle dekoracji zniczem. Pan Prezes podkreślając zaangażowanie wielu osób w działania na rzecz rozwoju sportowego dzieci i młodzieży, a tym samym wzbogacania dorobku SZS, wręczył pamiątkowe Jubileuszowe Medale 70-lecia SZS, dyplomy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz podziękowania wystosowane w imieniu Zarządu MSZS. Wręczone zostały również pamiątkowe patery Marszałka Województwa Małopolskiego dla wyróżnionych szkół Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży oraz zwycięskich powiatów.


Wielki sukces odniosła w ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Nasi uczniowie niezwykle udanie startowali na arenach zarówno powiatu, jak i województwa. Zaowocowało to świetnymi miejscami we współzawodnictwie ponad 1400 szkół województwa małopolskiego. Na poziomie Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkoła zajęła VII miejsce, natomiast w Igrzyskach Dzieci uplasowała się na miejscu IX w województwie małopolskim. Podczas uroczystej gali z okazji 70 - lecia SZS, która odbyła się w Wieliczce Pan Ryszard Okoński wraz z wyróżniającymi się pod względem sportowym uczniami - Zuzanną Hebdą i Karolem Zwolińskim odebrali wyróżnienia za to wyjątkowe osiągnięcie. Warto podkreślić, że tylko cztery szkoły z całej Małopolski miały swoich przedstawicieli w dziesiątkach wyróżnionych w obydwu kategoriach – dwie szkoły sportowe z Krakowa i jedna specjalizująca się w sportach zimowych z powiatu nowotarskiego.

 

Materiał dostarczony do Redakcji Zakliczyninfo przez Ryszarda Okońskiego

 

 sports sports sports
 sports sports sports
 sports sports sports
 sports sports sports
 sports sports sports
 sports sports sports
 sports sports sports

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.