Kliknij aby oglądnąć

Jamna jest turystyczną perełką Pogórza Rożnowskiego

Opublikowano: piątek, 20, październik 2023 Kazimierz Dudzik

TerenOd wielu lat Jamna jest turystyczną perełką Pogórza Rożnowskiego . Obecnie Jamną odwiedzają turyści nie tylko z Małopolski, ale również przyjeżdżają tu goście z terenu całej Polski. Wszyscy goście odwiedzający tę turystyczną miejscowość, cenią sobie spokój, piękne widoki, różnorodność przyrodniczą, oraz interesującą ofertę turystyczną zlokalizowanych tu obiektów. Pogórze to także miejsce, bardzo chętnie odwiedzane w ostatnich latach przez rowerzystów, ceniących sobie Jamną, jako przyjazną i odpowiednio dostosowaną bazę do wypraw rowerowych.


Oznaczenie SDMOd 2010 roku Jamna stała się również kolebką kulturalną za sprawą Festiwalu Piosenki Turystycznej Pod Słońce. Obecnie w Chatce Włóczykija, organizowane są koncerty poezji śpiewanej i autorskiej. Większość z tych inicjatyw jest inspirowanych przez Fundację W drodze do marzeń. Fundacja stara się na swoje działania pozyskiwać środki zewnętrzne, m.in. z Województwa Małopolskiego.

 

DefibrylatorOd czterech lat Fundacja W drodze do marzeń podejmuje działania edukacyjne oraz działania mające na celu popularyzację Pogórza Rożnowskiego i Ciężkowickiego. Dzięki tym staraniom z roku na rok podnosi standard oferowanych usług. Jednocześnie Fundacja podejmuje inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa i dostępności do oferty turystycznej.


StacjaDzięki środkom pozyskanym z Województwa Małopolskiego w poprzednich latach Fundacji udało się m.in. zamontować samoobsługową stację napraw rowerów, autonomiczną stację ładowania rowerów elektrycznych, czy też poprawić dostępność terenu dla osób niepełnosprawnych. W bieżącym roku poza promocją regionu FWDDM zakupiła defibrylator, który na stałe znajduje się w Schronisku Dobrych Myśli w Jamnej.

 

szkolenieOdbyło się tu również szkolenie z jego użytkowania. Dzięki staraniom Fundacji zmodernizowana została infrastruktura turystyczna poprzez m.in. doświetlenie oraz utwardzenie terenu rekreacyjnego, co zagwarantowało poprawę bezpieczeństwa oraz dostępności do oferowanych atrakcji turystycznych.

 

Fundacja pragnie w przyszłości kontynuować swoją misję promocji turystycznej tego mało popularnego regionu, na turystycznej mapie Małopolski i poprawiać dostępność do atrakcji turystycznych oraz zasobów krajobrazowych Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego.

 

Logo Małopolska V RGB

 

 

PROJEKT ZREALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i foto: Adam Gancarek

Odsłony: 548