Kliknij aby oglądnąć

Uroczystości patriotyczne w Jamnej z Rodzinnym Piknikiem Odkrywców

Opublikowano: sobota, 16, wrzesień 2023 Kazimierz Dudzik

Jamna pacyfikacja 2023A24 września 2023 roku, w 79 rocznicę pacyfikacji Jamnej i bitwy Batalionu „Barbara” 16 pułki piechoty AK, odbędą się uroczystości patriotyczno – religijne, a po ich zakończeniu na terenie Ośrodka Dominikanów rozpocznie się z Rodzinny Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych.

 

Uroczystości rozpoczną się na dziedzińcu sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei przy pomniku poległych podczas bitwy i pacyfikacji Jamnej.


Ta część manifestacji zakończy się złożeniem wiązanek kwiatów w Dolinie Męczeństwa, po czym odprawiona zostanie msza święta w intencji poległych i zamordowanych.

 

W oprawie manifestacji patriotycznej obok Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice” weźmie udział asysta Wojska Polskiego; poczet sztandarowy, posterunek wojskowy oraz asysta do składania wiązanek pod pomnikiem,a także werblista i trębacz Orkiestry Wojskowej z Krakowa.

Program uroczystości został w tym roku wzbogacony Rodzinnym Piknikiem Odkrywców Parków Krajobrazowych podczas którego można będzie odwiedzić stoiska edukacyjne Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, a także wziąć udział w warsztatach historycznych, w quizach i konkursach.

 

Tekst: Kazimierz Dudzik, grafia: Stanisław Kusiak

Odsłony: 676