Przejście do firmy KM-Net

SKO

002Inauguracja roku szkolnego 2023/24 w Szkole Podstawowej w Stróżach połączona była z zakończeniem i podsumowanie realizowanej tam inwestycji – rozbudową obiektu. Koszt zrealizowanych prac wyniósł prawie 1,8 mln zł, a przeszło 1,5 mln zł to było dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”.


- To co dzieje się w tej miejscowości i w tej szkole to kolejny przykład realizowanej przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego polityki zrównoważonego rozwoju. Mocnego wspierania finansowego nie tylko dużych ośrodków aglomeracyjnych, ale także mniejszych miejscowości. Polski lokalnej – podkreślał burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Wszystkim uczniom z naszej gminy życzę, aby czas nauki i zdobywania wiedzy był czasem radosnym. Niech będzie to rok odkryć, dobrych relacji i spełniania marzeń.


Dzięki rozbudowie szkoły powierzchnia użytkowa obiektu zwiększyła się o 226 m2. Powstały cztery nowe sale lekcyjne z zapleczem sanitarnym. Dobudowane pomieszczenia wyposażone zostały w ławki i krzesła, biurka i tablice multimedialne.


Zakres prac obejmował również wykonanie wewnętrznych instalacji: wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, elektrycznej oraz modernizację kotłowni. Koszt całego zadania to blisko 1,8 mln zł. Dofinansowanie z rządowego funduszu „Polski Ład” wyniosło przeszło 1,5 mln zł. Wkład własny samorządu – 266 tys. zł.


W inauguracji nowego roku szkolnego w Stróżach uczestniczyli również poseł na Sejm RP Piotr Sak, wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion.

 

Tekst: Rafał Kubisztal, foto: Michał Papuga

 

 instroze  instroze  instroze
 instroze  instroze  instroze
 instroze  instroze  instroze
 instroze  instroze  instroze
 instroze  instroze  instroze

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.