Przejście do firmy KM-Net

SKO

ZLY 2499 1Z dniem 26 sierpnia 2023 roku Zarząd Województwa Małopolskiego, po uzyskaniu pozytywnej opinii Związku Zawodowego Pracowników Centrum Sztuki Mościce oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję tj. Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne, Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro”, Stowarzyszenie Tarnowski Chór GOS.PL, oraz Stowarzyszenie Małopolska Kultura, ponownie powołał Annę Chmurę na stanowisko Dyrektora Centrum Sztuki Mościce na okres 5 lat.

 

Instytucja, jaką jest Centrum Sztuki Mościce pod dyrekcją pani Anny Chmury stała się nie tylko wizytówką Tarnowa, ale i całej Małopolski. To największa i najpopularniejsza instytucja kultury w tej części Małopolski. Jestem przekonany, że dalsze funkcjonowanie Centrum, zarządzane przez panią Annę Chmurę znajdzie odzwierciedlenie w harmonijnym rozwoju - mówił marszałek Witold Kozłowski.

 

Centrum Sztuki Mościce to wspaniałe miejsce o bogatej historii i tradycji. Serdecznie gratuluję nominacji i życzę powodzenia w realizacji kolejnych przedsięwzięć i inicjatyw - dodała Iwona Gibas z zarządu województwa.

 

Pani Anna Chmura pochodzi z Tarnowca (jest siostrą znanego w Zakliczynie Ryszarda Okońskiego), z wykształcenia jest magistrem filologii rosyjskiej. Ukończyła także studia licencjackie oraz studia podyplomowe w zakresie filologii angielskiej. Od 2003 roku pełniła funkcję dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu, a następnie Szkoły Podstawowej w Tarnowcu. Od 2013 roku pełniła także funkcję Prezesa Zarządu Fundacji „Przyjaciele Tarnowca”. Jest pomysłodawcą i koordynatorem akcji społecznej „Dyskretny urok starej fotografii”, muralu Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz wielu projektów edukacyjno-kulturalnych, w tym promujących kulturalne dziedzictwo Małopolski. Od 2020 roku pełni funkcję dyrektora Centrum Sztuki Mościce. Podejmuje działania, aby oferta Centrum była adresowana do różnych grup, zarówno wiekowych, jak i społecznych. Realizuje wiele nowych inicjatyw. Poprzez spójnie skomponowany program łączone są różne dyscypliny naukowe, dziedziny sztuki i aktywności, a ich wspólnym mianownikiem są ludzie związani z Tarnowem i okolicami.

 

Rafał Balawajder nada dyrektorem teatru im. L. Soskiego 

 

balawejder1Rafał Balawejder pracuje w tarnowskim teatrze od 2008 roku. Funkcję dyrektora naczelnego pełni od 2011 roku - wcześniej był zastępcą zmarłego w 2011 roku Edwarda Żentary. Kadencja dyrektora Balawajdera po raz kolejny została przedłużona o cztery lata. Zarządzenie w tej sprawie wydał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

 

Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Marcin Sobczyk, tłumaczy na antenie RDN Małopolska, że procedura mogła odbyć się bez ogłaszania konkursu.

 

Zgodnie z uchwałą prowadzenia działalności kulturalnej i innymi dokumentami takim prawnymi istnieje możliwość przedłużenia, czyli powołania na kolejny okres bez przeprowadzenia konkursu i prezydent miasta Tarnowa wybrał tą ścieżkę. Został podpisany nowy kontrakt na cztery sezony artystyczne, czyli do końca sierpnia 2027 roku z Rafałem Balawajderem czyli z obecnym dyrektorem tarnowskiej sceny. 

 

Obojgu Dyrektorom, których znam osobiście, gratuluję nowych kontraktów i życzę sukcesów w tej niełatwej służbie. 

 

 

 

źródło informacji: RDN Małopolska,  www.malopolska.pl

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.