Kliknij aby oglądnąć

Rusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska

Opublikowano: środa, 16, sierpień 2023 Kazimierz Dudzik

pptW czwartek, 17 sierpnia wyruszy w drogę Piesza Pielgrzymka Tarnowska, która została podzielona na dwie trasy; trasę A i trasę B. Wszyscy pielgrzymi, niezależnie od wybranej trasy, wyruszą z Placu Katedralnego w Tarnowie rano po Mszy Świętej ok. godziny 8:30, by w dziewiątym dniu wędrówki spotkać się wspólnie na Jasnej Górze między godzinami 14 – tą a 16 – tą, a następnie wziąć udział we Mszy Świętej na Jasnej Górze o godzinie 17 – tej.

 

Tarnowskie pątnictwo swoją historią sięga 1982 roku. Każdego lata, w dniach 17 – 25 sierpnia, na Jasną Górę podąża niezliczona rzesza pielgrzymów. Są oni podzieleni na 25 grup, formowanych przy wyznaczonych parafiach Diecezji Tarnowskiej. Od Krynicy i Krościenka, przez Nowy Sącz, Tarnów, po Mielec i Dębicę, wierni ziemi tarnowskiej łączą się w drodze do Matki Częstochowskiej. I choć dla wielu pobudki do wyruszenia na pielgrzymi szlak są różne, cel pozostaje niezmienny.

 

pptradioUdział w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej to pokonywanie drogi w sensie dosłownym – fizycznym, tej mierzonej kilometrami, dążącej do sanktuarium Jasnogórskiej Pani, a także, a nawet przede wszystkim drogi w sensie duchowym, czyli ukierunkowanie całego swojego życia na Jezusa i pójście za Nim. Pielgrzymowanie to odzwierciedlenie naszego ziemskiego życia, naszego wędrowania w kierunku życia wiecznego – do domu Ojca. Tarnowska Pieza Pielgrzymka na Jasną Górę jest jednym ze sposobów głoszenia Ewangelii. Trzeba bowiem pamiętać, że jest ona formą rekolekcji z Mszą Świętą, naukami i nieustanną modlitwą. Jej wspólnotowość daje też wiele okazji do natychmiastowej weryfikacji autentyczności swojego życia duchowego. To podjęcie osobistej próby pogłębienia swojej relacji z samym Jezusem poprzez – niejednokrotnie ciężką – wędrówkę przed Tron Matki Najświętszej – Królowej Polski.

 

Relacje „na żywo” z Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej nadawać będzie diecezjalne Radio RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz.

 

Źródło informacji: www.pielgrzymkatarnowska.pl

Odsłony: 532