Kliknij aby oglądnąć

Odpust Jamneński i Święto Pojednania

Opublikowano: piątek, 11, sierpień 2023 Kazimierz Dudzik

Jamna 2023Od 13 do 15 sierpnia w Jamnej odbędą się uroczystości związane z tradycyjnym Odpustem Jamneńskim oraz zapoczątkowanym przez o. dra Jana Górę OP – Świętem Pojednania.

 

Tu są groby młodych chłopaków pełnych marzeń o miłości, rodzinie i powrocie do domów. Nie mogę obok tego wszystkiego przechodzić obojętnie. To mnie wzrusza i zastanawiam się co możemy jeszcze zrobić, żeby ich marzeń nie pogrzebać i zbanalizować – mówił o. Góra, który odwiedzał kwatery wojenne m.in. na cmentarzu w Paleśnicy, a przecież w okolicy tych kwater wojskowych i mogił żołnierskich mamy bardzo dużo.

 

W 2023 roku będzie to już 21 edycja Święta Pojednania, które rozpocznie się 15 sierpnia (we wtorek) o godzinie 10 – tej przy pomniku poległych i pomordowanych na dziedzińcu sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei.

 

plakat 3zmnTak jak napisałem na wstępie i co możecie przeczytać na plakacie zamieszczonym obok, uroczystości rozpoczną się 13 sierpnia (w niedzielę) o godzinie 11 – tej mszą świętą, po której, o godzinie 12 – tej rozpocznie się koncert Chóru ZCK „Cantando canzoni”, który został zatytułowany „Z Maryją przez wieki”.

 

Na uroczystości do Jamnej zapraszają; Przeor Domu Zakonnego MB Niezawodnej Nadziei w Jamnej o. Łukasz Detmer OP, Kustosz Sanktuarium MB Niezawodnej Nadziei w Jamnej o. Andrzej Chlewicki OP, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Stowarzyszenie Wspólnota Domu św. Jacka im. Ojca Jana Góry na Jamnej.

Odsłony: 971