Kliknij aby oglądnąć

Kompleksowy remont budynku Ośrodka Zdrowia w Zakliczynie

Opublikowano: niedziela, 23, lipiec 2023 Kazimierz Dudzik

ozdrowiaogolZaawansowane są prace przy przebudowie budynku komunalnego przy ul. Tarnowskiej 2 w Zakliczynie, w którym mieścił się będzie ośrodek zdrowia. Ogłaszany jest przetarg nieograniczony na dzierżawę obiektu na 10 lat przez prywatny podmiot leczniczy.

 

Zakres robót obejmuje również wykonanie nowych instalacji – wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz elektrycznej. Koszt przebudowy budynku oraz adaptacji na potrzeby opieki medycznej to 2,8 mln zł. Dotacja z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” wynosi prawie 2,4 mln zł (85 % wartości inwestycji).

 

osrodek zdrowia Zakliczyn 4Gmina Zakliczyn z własnych środków dołożyła do tego przedsięwzięcia 420 tys. zł.

 

- Chcemy usprawnić i wzmocnić funkcjonowanie służby zdrowia w naszej gminie – podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Będzie w tym obiekcie podstawowa opieka zdrowotna, ale przewidujemy również gabinety specjalistyczne i świadczenia z zakresu rehabilitacji.

 

Roboty zakończą się jeszcze w tym roku. Ogłaszany jest przetarg nieograniczony na dzierżawę obiektu na 10 lat przez prywatny podmiot leczniczy.

 

źródło informacji i foto: UM Zakliczyn

Odsłony: 754