Kliknij aby oglądnąć

Otwarcie ciężkowickiej ścieżki w koronach drzew

Opublikowano: czwartek, 13, lipiec 2023 Kazimierz Dudzik

sciezkaciez20 lipca 2023 w Ciężkowicach odbędzie się otwarcie Ścieżki w Koronach Drzew. To wydarzenie długo wyczekiwane, tak przez mieszkańców Gminy jak i odwiedzających region.

 

Ścieżka, dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, wraz z Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej i łączącym je Szlakiem Nietoperzowym przynależą do jednego projektu pn. ZIEMIA-WODA-POWIETRZE.

 

sccezkowSama ścieżka mierzy ponad 1000 metrów długości i w najwyższym punkcie sięga 22 metrów. Jej początek znajduje się przy budynku wejściowym przy ul. Zakole 12. Wzdłuż ścieżki rozlokowane zostały przystanki eko edukacyjne i sprawnościowe oraz punkty widokowe, które pozwolą na podziwianie m.in. Pasma Brzanki - królowej Pogórza Ciężkowickiego.

 

Rozpoczęcie tego plenerowego wydarzenia planowane jest na godzinę 11:00 przy samym wejściu na ścieżkę (ul. Zakole 12). Po oficjalnym powitaniu gości, symbolicznym przecięciu wstęgi i okolicznościowych wystąpieniach będzie można spacerem przejść przez ścieżkę. Będzie to dla wszystkich gości okazją do podziwiania widoków i zapoznania się z bogactwem tematów przyrodniczych poruszanych na ścieżce przez edukatorów Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej i edukatorów Parków Krajobrazowych zapoznając się po drodze ze stacjami edukacyjnymi. W programie przewidziane zostały również atrakcje towarzyszące.

 

Ceny biletów wstępu na ścieżkę w Ciężkowicach.

 

Wstęp na ścieżkę dla osoby dorosłej będzie kosztować 40 zł, bilet ulgowy – 35 zł. Tyle samo zapłacą osoby w zorganizowanej, minimum 10-osobowej grupie. Na 50% zniżki mogą liczyć mieszkańcy gminy Ciężkowice - za bilet zapłacą 20 zł pod warunkiem okazania dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.

 

Źródło informacji i foto: Ścieżka w Koronach Drzew w Ciężkowicach

Odsłony: 724