Ro(c)kowe „Listy do Mamy”
W niedzielny wieczór, 24 maja, ratuszowa sala im. Spytka Jordana wypełniła się po brzegi widzami, a scena artystami Chóru ZCK „Cantando canzoni.” Tuż po 20 – tej rozbrzmiały pierwsze dźwięki i rozpoczęła się muzyczna opowieść — „Listy do Mamy”.
Koncert stał się podróżą przez wspomnienia młodości, niewypowiedziane listy i najpiękniejsze uczucia kierowane do tych najważniejszych kobiet — Mam. W blasku lamp i subtelnych dekoracji wybrzmiały utwory, które od lat poruszają serca kolejnych pokoleń. „Przeżyj to sam”, „Krakowski spleen”, „Mniej niż zero” i wiele innych przebojów polskiego rocka zabrzmiało dziś w niezwykłych aranżacjach Jakuba Gościniaka — delikatniejszych, bardziej refleksyjnych i pełnych emocji. Między utworami prowadził nas spokojny, ciepły i pełen tajemnicy głos Mateusza Drozda. Jakub Gościniak przygotował aranżacje, które nadały znanym utworom nowe życie i wyjątkowy charakter. Nad całością czuwał dyrygent Dawid Nawalaniec.
Chórowi towarzyszyła orkiestra w składzie: Nadia Wodzińska — I skrzypce, Natalia Kubis — I skrzypce, Marianna Batko (Styrna) — I skrzypce, Zuzanna Dulian — II skrzypce, Antoni Nowak — II skrzypce, Dawid Kraj — altówka, Weronika Ramian — altówka, Anna Furgał — wiolonczela, Iwona Kutypa — wiolonczela, Łukasz Pachel — instrumenty klawiszowe, Jakub Małek — gitara elektryczna, Konrad Skwarło — gitara basowa, Hubert Skwarło — perkusja, Jan Orzeł — saksofon oraz Michał Olszewski — trąbka. Organizatorzy tego niezwykłego koncertu podziękowania kierują do burmistrza Dawida Chrobaka, który z małżonką oklaskiwał występy oraz do osób, które pomogły stworzyć niezwykły klimat tego wieczoru: Patrycji Zelek, Iwonie Żabie, Annie Kusek oraz firmie Art Dekor z Zakliczyna.
- Piękna muzyczna podróż w ratuszu w Zakliczynie w wykonaniu Maestro Dawida Nawalańca i Chóru Canando Canzoni oraz zespołu smyczkowego i rockowego. Wielkie brawa i podziękowania dla Maestro i wszystkich Artystów – napisał na swoim profilu społecznościowym burmistrz Chrobak
Odsłony: 275

