Kliknij aby oglądnąć

Będzie się działo na melsztyńskim zamku

Opublikowano: niedziela, 16, czerwiec 2024 Kazimierz Dudzik

Biesiada Melsztyn Got 2Wszystko na to wskazuje, że 22 i 23 czerwca zamek w Melsztynie będzie przezywał oblężenie, jakiego dawno tutaj nie było – czasy historycznie odległe w to wliczając.

 

Stanie się tak dlatego, ponieważ oprócz Drużyny Najemnej „Rujewit”, Drużyny Wielecko-Pomorskiej „Gryf” ze Szczecina i Sokolnictwa „Raróg”, przybędzie po raz pierwszy Wataha Rycerska i Stowarzyszenie Zamek Tarnowski,  Kuchnia Hetmańska z Zamościa oraz sam imć Spycimir Leliwita – protoplasta rodu Melsztyńskich.

 

To nie koniec atrakcji jakie przygotowaliśmy na nadchodzący weekend, który będzie stał pod znakiem 7. Biesiady rycerskiej w Melsztynie. Tradycyjnie będzie obrzęd Kupały, bitwa o zamek oraz szkółki młodego woja i myśliwego. Po raz pierwszy w sobotę 22 czerwca odbędzie się Turniej Rycerski „O kwiat paproci” i Turniej łuczniczy „ O złotą fasolę”.

Obok koncertu awizowanego wcześniej zespołu 3M, po raz pierwszy do Melsztyna przyjedzie szanowany zespół muzyki dawnej „Żniwa” – koncert w niedzielę o godzinie 13 – tej.

Bardzo dużym powodzeniem cieszy się od dwóch lat pokaz laserowy, który odbywa się po obrzędzie Kupały i puszczaniu wianków w Dunajcu (sobota). W tym roku w ramach pokazu zostanie zaprezentowana legenda o Spytku III, który pojawia się jako zjawa na koniu, w pełnym rycerskim rynsztunku, powracająca do swego ukochanego zamku w Melsztynie.

Można by jeszcze dość długo wymieniać atrakcje jakie czekają na Was podczas 7. Biesiady rycerskiej w Melsztynie, ale najlepiej po prostu do Melsztyna przybyć.

Zmotoryzowanych zachęcamy do pozostawienia pojazdów na parkingu koło restauracji „Podzamcze” w Melsztynie i udawanie się na zamek, ścieżką prowadzącą od „Podzamcza” do wschodniej rubieży zamku melsztyńskiego.

Odsłony: 438