Kliknij aby oglądnąć

Gminny Dzień Dziecka u Franciszkanów

Opublikowano: niedziela, 26, maj 2024 Kazimierz Dudzik

ddfranciszaknie1 czerwca, w dniu polskich obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, odbędzie się w Zakliczynie Gminny Dzień Dziecka u Franciszkanów połączony z I Wojewódzkimi Młodzieżowymi Zawodami w Ratownictwie w ramach Pierwszej Pomocy.


Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14 – tej przy ul. Klasztornej 2 – na terenach rekreacyjnych u Franciszkanów konkursami, zabawami oraz pokazem sprzętu strażackiego. Na scenie od godz. 15 – tej wystąpią zespoły; Kapela Opatkowice, ZF „Dziatki z Chatki”, ZF „Gwoździec”, Zakliczyńscy Heligoniści i Harmoniści, Kapela św. Idziego, a na finał będzie zabawa z DJ-em.


Równolegle odbywać się będą Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody w Ratownictwie w ramach Pierwszej Pomocy, których podsumowanie zaplanowane zostało na godzinę 16 – tą.

 

plakat kpp 2024Program zawodów znajdziecie na plakacie tutaj po lewej stronie.

 

Warto zwrócić uwagę na to, że ceremonię otwarcia zaplanowano na godzinę 9 – tą, po której rozpoczną się konkurencje organizowane w terenie. Zawodom towarzyszy także akcja oddawania krwi, która potrwa od 8 – mej do 12 – tej w remizie OSP Zakliczyn na ul. Browarki 7.


Warto wspomnieć, że Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest 1 czerwca od 1950 roku. Przed II wojną światową z inicjatywy Polskiego Komitetu Opieki nad Dzieckiem od 1929 roku w dniu 22 września obchodzono Święto Dziecka. Tego dnia po mszach w kościołach dzieci udawały się do szkół na uroczyste akademie, a następnie na przygotowane wycieczki i zabawy, w czasie których rozdawano słodycze, zakupione ze środków pozyskanych ze zbiórek publicznych

Odsłony: 872