Kliknij aby oglądnąć

Teatr Nie Teraz w Świetlicy

Opublikowano: sobota, 11, maj 2024 Kazimierz Dudzik

TNT24 kwietnia, z inicjatywy Andrzeja Różowskiego, spotkaliśmy się w Ośrodku Praktyk Teatralnych Teatru Nie Teraz, mieszczącym się w budynku świetlicy w Rudzie Kameralnej, aby porozmawiać o ofercie kulturalnej dla mieszkańców Rudy Kameralnej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zakliczyńskiego Centrum Kultury i Teatru Nie Teraz, a także samorządu oraz siedmioro (włącznie z inicjatorem) mieszkańców Rudy Kameralnej. Nie wdając się w szczegóły, konkluzją spotkania było postanowienie o zorganizowaniu w okolicach połowy maja wydarzenia kulturalnego, adresowanego do lokalnych odbiorców oferty kulturalnej.


Dotrzymując danego słowa, informuję że Teatr Nie Teraz wraz z Zakliczyńskim Centrum Kultury mają przyjemność zaprosić mieszkańców Rudy Kameralnej (i nie tylko) na – mam nadzieję – pierwsze z cyklu spotkań w ramach projektu „Teatr Nie Teraz w Świetlicy”, które odbędzie się 16 maja – początek o godzinie 18 – tej. Podczas tego inauguracyjnego spotkania wystąpią z programem artyści Teatru Nie Teraz: Marcin Guzik oraz Andrzej Król.


Marcin Guzik jest kompozytorem, muzykiem i wokalistą związanym z Teatrem Nie Teraz. Uczestniczył w realizacji takich wydarzeń Teatru Nie Teraz jak spektakle; „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” – rok 2020; „Rzeczpospolita: Krajobraz” – rok 2022; Kobieta za wszelką cenę – rok 2024.


Andrzej Król jest aktorem teatralnym. Wystąpił w spektaklach; „Dzień Gniewu” – rok 2013; ,,O krasnoludkach i o sierotce Marysi” – rok 2020; „Rzeczpospolita: Krajobraz” – rok 2022; „Pokonać piekło” – rok 2022. Andrzej król jest uczestnikiem licznych konkursów recytatorskich, twórcą programów poetyckich i kabaretowych, publicystą. Współpracuje z ZCK w realizacji warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Odsłony: 291