Kliknij aby oglądnąć

Cierpliwość Fotografa

Opublikowano: piątek, 03, maj 2024 Kazimeirz Dudzik, foto: Stanisław Kusiak

001Prace Tadeusza Łazarza już po raz drugi goszczą w Galerii ZCK „Poddasze”. Artysta uprawia szczególny rodzaj fotografii – makrofotografię. Tak wprost makro oznacza duża skalę, duże wymiary. Zdawać by się mogło że chodzi o coś wielkiego z natury.

Nic z tych rzeczy !

Łazarz mówiąc nieco w przenośni „powiększa” to co małe i wręcz czasami niewidzialne na pierwszy rzut oka, do większych rozmiarów, również dlatego, aby odbiorca mógł zobaczyć piękno tego, co jest niewidzialne.


Wernisaż wystawy Tadeusza Łazarza odbył się 26 kwietnia i zgromadził miłośników fotografii artystycznej z gminy Zakliczyn wraz z wiceprzewodniczącymi samorządów – Rady Miejskiej w Zakliczynie Ewą Nijak i Rady powiatu Tarnowskiego Ireną Kusion, regionu tarnowskiego oraz stolicy Zagłębia – Sosnowca, gdzie bardzo prężnie działa Stowarzyszenie Miłośników Fotografii. To nie jest żaden frazes, bo dowodem na to co piszę jest pięknie wydany przez Stowarzyszenie z pomocą Miasta Sosnowiec, świeżutki album „Pamięć o Powstaniu Styczniowym w Zagłębiu”, który podczas wernisażu został mi i Stanisławowi Kusiakowi podarowany, a jako bonus słynne Zagłębiowskie paszporty.Wystawę „Moje fascynacje widzialne i niewidzialne” Tadeusza Łazarza można podziwiać w Galerii ZCK „Poddasze” do końca maja.

 lazarz  lazarz  lazarz
 lazarz  lazarz  lazarz
 lazarz  lazarz  lazarz
 lazarz  lazarz  lazarz

Odsłony: 231