Kliknij aby oglądnąć

„Klucz” z kolejnymi grantami z Województwa Małopolskiego

Opublikowano: wtorek, 30, kwiecień 2024 Kazimierz Dudzik

malopolskieorkiestryBlisko 2,5 mln złotych to środki, które Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy na realizację zadań w ramach tegorocznych edycji konkursów z dziedziny kultury: „Etno Małopolska” i „Małopolskie Orkiestry Dęte”.


Stowarzyszenie „Klucz” aplikowało do obu konkursów i dwa nasze wnioski zostały dofinansowane; i tak 10 000,00 zł z programu „Etno Małopolska” otrzymamy na zakup strojów i organizację warsztatów dla Zespoły Folklorystycznego „Gwoździec”, taka samą kwotę – 10 000,00 zł – otrzymamy na wniosek „Wakacyjny Koncert Strażackiej Orkiestry Dętej Filipowice”.


etnomalopolskaPodobnie jak przy wcześniejszych edycjach, oba konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zespołów folklorystycznych, czy kół gospodyń wiejskich ubiegających się o wsparcie finansowe z przeznaczeniem na zakup strojów lub elementów strojów regionalnych z terenu Małopolski jak i orkiestr dętych, które dzięki konkursowi mogły zakupić niezbędne instrumenty, akcesoria muzyczne lub stroje.


Do obu konkursów zgłoszono łącznie rekordową ilość 328 ofert. W konkursie „Etno Małopolska” spośród złożonych 183 ofert, wsparcie otrzymało 96 projektów na łączną kwotę 1 290 000 zł. Natomiast w „Małopolskich Orkiestrach Dętych” zabezpieczona wcześniej w budżecie Województwa Małopolskiego kwota 800 000 zł została przez Zarząd zwiększona o dodatkowe 400 000 zł, co pozwoliło na dofinansowanie 90 zadań spośród 145 złożonych ofert, na łączną kwotę 1 200 000 zł.


W ramach realizowanych projektów organizacje pozarządowe oprócz zakupów zobligowane są do organizacji wydarzeń, które przyczynią się do popularyzacji dziedzictwa kulturowego Małopolski czy też propagowania działalności orkiestr dętych w środowiskach lokalnych.

 

Źródło informacji: www.maloplska.pl

Odsłony: 520