Kliknij aby oglądnąć

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magia Lotu”

Opublikowano: poniedziałek, 22, kwiecień 2024 Kazimierz Dudzik

czas na bajke mJeśli lubicie kreatywne zadania i chcielibyście spędzić miło czas w gronie rodziny lub przyjaciół to ten konkurs jest właśnie dla Was! Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magia Lotu”, który organizowany jest z okazji obchodzonego 1 czerwca – Międzynarodowego Dnia Dziecka. Prace przyjmowane są do 15 lipca.

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magia Lotu” odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pomysłodawcą wydarzenia jest Stanisław Szarek – plastyk, pedagog, Kawaler Orderu Uśmiechu.

 

Konkurs adresowany jest do dzieci, które wraz z członkami rodzin (rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami), grupą szkolną lub podwórkową – nie przekraczającą 5 osób – wykona pracę plastyczną, której hasło, w tym roku, brzmieć będzie: „Na czym latałyby dzisiaj czarownice?”.

 

Cele konkursu:

 

rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci poprzez prace plastyczne,
odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego,
budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi,
propagowanie idei głośnego czytania dzieciom,
przybliżenie i zainteresowanie dzieci literaturą,
rozbudzenie kreatywności i wiary we własne możliwości,
wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy:

 

Wykonać pracę dowolną techniką płaską (nie przestrzenną) np. za pomocą: kredek, farb, pisaków, pasteli, na papierze, brystolu, kartonie, kartonie kolorowym bądź tekturze o formacie B2 (500x700 mm, pion lub poziom). Cała powierzchnia pracy powinna być wypełniona treścią. Każdy z uczestników (rodzina, grupa szkolna lub podwórkowa) może złożyć maksymalnie jedną pracę.

Wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: https://mcksokol.pl/cykl/magia-lotu


Przesłać pracę najpóźniej do 15 lipca 2024 roku na adres organizatora: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz.

 

Oceny prac dokona jury konkursowe pod przewodnictwem artysty Stanisława Szarka. Spośród uczestników zostaną wyłonieni laureaci I, II i III miejsca w dwóch kategoriach: A) praca rodzinna, B) praca grupowa. Laureaci Konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz vouchery na zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Nagrodą główną w obu kategoriach jest lot widokowy nad Sądecczyzną. Fundatorem nagród głównych jest Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przy współpracy Aeroklubu Podhalańskiego im. Leopolda Kwiatkowskiego.

 

Ogłoszenie wyników konkursu wraz z protokołem oraz fotografie prac laureatów opublikowane zostaną po 15 sierpnia br. na stronach internetowych organizatorów konkursu. Wyróżnione przez jury prace plastyczne zostaną zaprezentowane na wystawach w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Wystawom towarzyszyć będą liczne atrakcje dla uczestników, związane z tematyką konkursu.

 

Więcej na stronie MCK SOKÓŁ

Odsłony: 214