Przejście do firmy KM-Net

SKO

pastuszkowePo sukcesach w przeglądach regionalnych; w Lipnicy Murowanej i Jastrzębi, nasi kolędnicy z ZF "Gwoździec" zostali delegowani na przeglądy rangi ogólnopolskiej.


I tak już dzisiaj (27 stycznia) dziecięca grupa kolędnicza „Z Gwiazdą” z Gwoźdźca wystąpi podczas Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych w Podegrodziu, czyli 27. edycji Pastuszkowego Kolędowania. Kolędnicy z Gwoźdźca, z programem przygotowanym przez Janusza Cierlika, rywalizować będą z 20 innymi dziecięcymi grupami kolędniczymi, a prezentacje rozpoczną się w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury o godzinie 13 – tej.


W przyszłym miesiącu, w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się 52. edycja Karnawału Góralskiego, który trwał będzie od 7 do 11 lutego.

 

karnawał

Podczas Karnawału Góralskiego organizowany jest Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, do którego zakwalifikowały się aż dwie grupy kolędnicze z Gwoźdźca. Grupa kolędnicza „Droby” zajęła III miejsce podczas tegorocznej „Lipnickiej gwiazdy” i dostała od jury bilet do Bukowiny Tatrzańskiej, natomiast grupa kolędnicza „Z szopką lalkową” z Jastrzębi przywiozła Złotą kobyłkę za zajęcie I miejsca i delegację do Bukowiny Tatrzańskiej.


Warto nadmienić także, że w kategorii dziecięcej w przeglądzie „Z kolędą u Pogórzan” wystąpiła także dziecięca grupa kolędnicza „Szczodroki” z Paleśnicy, która zajęła w swojej kategorii III miejsce, przywożąc z Jastrzębi do Paleśnicy Brązową kobyłkę.

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.