Przejście do firmy KM-Net

SKO

mazgajW listopadzie 2019 roku zadebiutowała w Galerii ZCK „Poddasze” wystawą „„Powrót do pasji. Malarstwo i rysunek”.

 

Wernisaż wystawy zgromadził tak sporą publiczność, że z trudem wszyscy mogli zmieścić się na korytarzu poddasza ratusza, gdzie eksponowane są prace artystów.


Po niespełna 5 latach powraca z kolejną wystawą zatytułowaną „Emocje”. Mowa o Marioli Mazgaj i jej nowej wystawie malarstwa. Na wernisaż wystawy zapraszamy, wraz z Artystką oraz kustoszem Galerii Stanisławem Kusiakiem, 9 lutego – jak zwykle w piątek, o godzinie 18 – tej.


Mariola Mazgaj urodziła się w Tarnowie, a mieszka w Lusławicach. Z wykształcenia jest ekonomistką, a jej pasją jest rysunek i malarstwo.

Jest osobą bardzo skromną; nie lubi mówić o sobie, publicznie występować, udzielać wywiadów, za to z pasją tworzy. Uwielbia przyrodę. Zawsze znajduje coś, co zatrzymuje jej wzrok. Jest bacznym obserwatorem środowiska. Pod wpływem jakiegoś impulsu, natychmiast pojawia się chęć przelania zaobserwowanego momentu na papier - Dlatego tak wiele motywów natury jest w moich pracach - podkreśla.Jest samoukiem, niezwykle utalentowaną amatorką sztuki, nazywa siebie kopistką, bo zawsze dążyła do odzwierciedlenia realistycznego otoczenia. Tworzy spontanicznie, w zależności od emocji, nastroju, tego, co w danej chwili ją otacza. Kocha zwierzęta, często je portretuje. Pokazuje tym samym uczucia, z jakimi ma do czynienia na co dzień. „Rysowanie koni, zwierząt buchających temperamentem, siłą, dzikością, to po prostu portret uczuć, emocji, które można przypisać każdemu człowiekowi” - zapewniała utalentowana artystka podczas wernisażu debiutanckiej wystawy.

 

Pani Mariola lubi przyglądać się ludziom. Ich pracy, radości, zmaganiom. Ten odruch zachęca do narysowania ulotnej chwili: „Rysunek, malarstwo to relaks dla duszy i umysłu. Warto znaleźć czas na chwilę z grafitem, farbą, pastelą” - twierdzi z przekonaniem lusławicka artystka.

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.