Przejście do firmy KM-Net

SKO

006O tym co w tytule powyżej napisałem, każdy kto przyjdzie na zakliczyński Rynek i zobaczy wystawę retrospekcyjną „30 lat Dominikanów w Jamnej”, może się sam przekonać.


- Wszystko zaczęło się symbolicznie w zimową, mroźną noc sylwestrową 1991 roku – wspomina o. Andrzej Chlewicki, Honorowy Obywatel Gminy Zakliczyn i ten, który razem z o. Janem Górą tą Republikę Dominikańską zaczął budować.

 

30 listopada 2023 roku o godzinie 10 – tej odbyło się symboliczne otwarcie wystawy o Dominikanach w Jamnej. Otwarcia dokonał burmistrz Dawid Chrobak, a następnie oddał głos honorowemu gościowi wydarzenia o. Andrzejowi Chlewickiemu, który po ponad 30 letnim pobycie i działalności w Jamnej wraca do rodzinnego Tarnobrzega.


30 listopada są imieniny Andrzeja, toteż obok bukietu kwiatów od Zakliczyńskiego Centrum Kultury, wszyscy zgromadzeniu odśpiewali solenizantowi gromie „100 lat”. Na otwarciu wystawy pojawili się nie tylko samorządowcy i dyrektorzy szkół, ale spora grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie.

 

Tekst : Kazimierz Dudzik, foto: Halina Machel

 dominikanie  dominikanie  dominikanie
 dominikanie  dominikanie  dominikanie
 dominikanie  dominikanie  dominikanie

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.