Przejście do firmy KM-Net

SKO

kurek1 grudnia, tradycyjnie w piątek, o godzinie 18:00 w Galerii ZCK „Poddasze” w zakliczyńskim ratuszu, odbędzie się wernisaż wystawy rysunku najmłodszego chyba Artysty, jakie w ponad 23 letniej historii działalności naszej Galerii mieliśmy okazję gościć. Wystawa nosi nazwę „Gdzieś w dziecięcej wyobraźni”. Oczywiście zapraszamy na jej otwarcie.


Michał Kurek jest 7-letnim mieszkańcem Lusławic. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie rysowaniem. W zeszytach i blokach rysunkowych szkicował wszystko co zaobserwował na spacerach, w książkach, bajkach. W przedszkolu w Zakliczynie zauważono, że potrafi na obrazkach uchwycić ruch, perspektywę, czy oddać emocje postaci.

 

Tam też z zainteresowaniem, codziennie obserwował obrazy Jacka Malczewskiego powieszone w przedszkolnym korytarzu. Kiedy zaczął uczęszczać do Szkoły Podstawowej w Zakliczynie jego zainteresowania malarstwem się poszerzyły o wielu innych malarzy (np. Leonardo da Vinci czy Edvard Munch). Ponadto interesuje się muzyką klasyczną, instrumentami, tematyką podróżniczą, kosmosem oraz budową pojazdów. Wszystkie te zainteresowania oddaje na swoich rysunkach.

 

Kustosz Galerii ZCK „Poddasze” Stanisław Kusiak

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.