Kliknij aby oglądnąć

Posłuchojcie ludkowie

Opublikowano: niedziela, 17, wrzesień 2023 Kazimierz Dudzik

003„Posłuchojcie ludkowie” to projekt Zakliczyńskiego Centrum Kultury, który uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu „kultura ludowa i tradycja” w wysokości 60 000 zł. Wkład własny do projektu Zakliczyńskiego Centrum Kultury wynosi 15 000 zł.

logoMKiDN

 

Efektem realizacji projektu będzie wystawienie musicalu ludowego, a którego premierę zaprosimy do Sali im. S. Jordana w ratuszu.

 


O projekcie mówi Halina Machel – instruktor ds. kultury ludowej ZCK, autorka wniosku grantowego oraz koordynatorka projektu:


- W trakcie realizacji zadania uczestnicy wzięli udział w warsztatach białego śpiewu, które przeprowadziła Katarzyna Chodoń, na których instruktor pokazał zasady wydobywania głosu z przepony. W kolejnych warsztatach śpiewu tradycyjnego prowadzonych przez Marcina Korbuta uczestnicy pracowali nad modelowaniem głosu i podzieleni byli na głosy alty, barytony, tenory. Wprowadzone zostały również elementy rytmiki i dzięki temu można zrozumieć muzykę jako ruch ciała. Od września zaczynają się systematyczne próby ze scenariuszem na scenie a przez cały czas kapela ćwiczy naukę na instrumentach ludowych jakie zostaną wprowadzone do musicalu. W miesiącu sierpniu członkowie kapeli wzięli udział w dwudniowych warsztatach z zaprzyjaźnionym zespołem co pomogło w integracji wspólnego występu na scenie -.

 

Tekst: Kazimierz Dudzik, foto: Halina Machel

 posluchojcie  posluchojcie  posluchojcie
 posluchojcie  posluchojcie  posluchojcie
 posluchojcie  posluchojcie  posluchojcie

Odsłony: 441