Kliknij aby oglądnąć

W niedzielę Dożynki Tuchowskie i Powiatowe w Ryglicach

Opublikowano: sobota, 26, sierpień 2023 Kazimierz Dudzik

dfasciszowaMija tydzień od 12. Dożynek Gminy Zakliczyn, które odbyły się na zakliczyńskim Rynku. Przypomnę, że gospodarzem tegorocznych dożynek było sołectwo Faściszowa, które organizowało wydarzenie z burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn Dawidem Chrobakiem i Zakliczyńskim Centrum Kultury przy współpracy z Urzędem Miejskim, Zakładem Usług Komunalnych i OSP Zakliczyn. To bardzo udane wydarzenie wsparli; Fundacja Banku Pekao S.A., TK – Beton; betoniarnia Roztoka, KGW Faściszowa, a ponadto Sklep Euro, Al Capone, KM – NET, BSR Kraków O/Zakliczyn, Kork – Pyś oraz Fundusz Sprawiedliwości którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. O zakliczyńskich dożynkach wiele już napisano i powiedziano, tymczasem w regionie w najbliższa niedzielę odbędą się kolejne imprezy dożynkowe.

 

Dożynki powiatowe w Ryglicach 

 

dryglicePo covidowej przerwie do organizacji dożynek powraca Powiat Tarnowski. Tym razem powiatowe święto plonów odbędzie się w Ryglicach i rozpocznie się od Mszy świętej w kościele p.w. św. Katarzyny o godzinie 13 - tej. Po nabożeństwie wydarzenie przeniesie się na tamtejszy Rynek, gdzie obrzęd dożynkowy zaprezentuje zespól „W kuźni u Kowala.” Na gwiazdę imprezy organizatorzy wybrali zespół Red Queen, który rozpocznie występ o godzinie 20 - tej. Red Queen to zespół disco polo, którego liderką jest Joanna Korycka, a najbardziej popularne utwory tej grupy to: "Przez Ciebie mam zranione serce", "Ciebie wybrałam", czy "Dla Ciebie".

 

Dożynki gminne w Tuchowie 

 

dtuchow

W tym samym dniu odbędą się dożynki gminne w Tuchowie. Tutaj Msza święta zostanie odprawiona w kaplicy polowej Bazyliki Mniejszej o godzinie 14 – tej. Potem uroczystości dożynkowe przeniosą się do amfiteatru miejskiego i rozpoczną tą część koncertem Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Gwiazdami estrady tuchowskich dożynek będą zakliczyńskie zespoły; Zakliczyńscy Heligoniści i Harmoniści oraz Zakliczyńska Kapela Podwórkowa „Gulony.” Tych gwiazd, których liderem jest Tadeusz Malik, czytelnikom Zakliczyninfo nie trzeba chyba szerzej przedstawiać, bo przecież doskonale ich znacie i uwielbiacie. Zresztą na słynnych już czwartkowych potańcówkach na zakliczyńskim Rynku - ostatnia odbyła się w miniony czwartek 24 sierpnia -  bawicie się znakomicie, a goście z sąsiednich gmin zapraszają Heligonistów i Gulony do siebie.

 

 

 

Odsłony: 646