Kliknij aby oglądnąć

Zakliczyn coraz bardziej medialny

Opublikowano: wtorek, 04, lipiec 2023 Kazimierz Dudzik

0012 lipca, w piękną słoneczną niedzielę, z zakliczyńskiego Rynku ekipa TVP 3 w ramach programu "TVP 3 w Twoim Mieście", czterokrotnie – od godziny 9:15 do 15:50 - łączyła się "na żywo" z telewidzami popularnej telewizyjnej "Trójki", aby mogli się zachwycić pięknem i dziedzictwem naszej gminy. Ponadto o 23:05 został wyemitowany reportaż podsumowujący pobyt TVP 3 w Zakopanem i w Zakliczynie (w sobotę ekipa realizowała bliźniaczy program z Zakopanego).

 

To była wspaniała promocja naszej pięknej, spokojnej i urokliwej Gminy Zakliczyn. Dziękuję prowadzącym program z Zakliczyna; Pani Redaktor Małgorzacie Opczowskiej oraz Panu Redaktorowi Mariuszowi Studziennemu oraz całej ekipie TVP 3 za przygotowanie i poprowadzenie programu z Zakliczyna. Dziękuję wszystkim osobom i organizacjom, które zorganizowały to wydarzenie na Rynku w Zakliczynie. Składam podziękowania także wszystkim, którzy wzięli udział w promocji Gminy Zakliczyn – mówił po zakończeniu realizacji programu burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 

002Oczywiście nie byłoby tej promocji, gdyby nie zabiegi i co tu kryć, popularność i poważanie Burmistrza w określonych kręgach decyzyjnych, bo też trzeba jasno napisać, że ta promocja telewizyjna nie była opłacana extra z budżetu Gminy Zakliczyn. "TVP 3 w Twoim Mieście" jest telewizyjnym cyklem wakacyjnym i jak można przeczytać na profilu FB TVP 3 - "W wakacyjne weekendy reporterzy TVP3 odwiedzają miejsca, które warto poznać. Część z nich jest bardzo popularna, inne - również ciekawe, są mniej rozpoznawalne. Ale na każdym przystanku cyklu TVP3 w Twoim mieście, spodziewać możemy się niespodzianek, spotkań z nietuzinkowymi ludźmi i przede wszystkim wspaniałej zabawy".

 

Warto przy tym dodać, że nie wszystkie materiały do programu powstały jednego dnia, bo przecież wcześniej reporterzy TVP gościli w Melsztynie na "Biesiadzie rycerskiej" czy w ECMKP w Lusławicach i w samym Zakliczynie. W niedzielę ekipa telewizyjna gościła w Zakliczynie i w Jamnej. O to, żeby pokazać Polsce bogactwo kulturalne zadbały zespoły artystyczne; Kapela Podwórkowa "Gulony" i Kapela Opatkowice działające przy ZCK, Heligoniści i Harmoniści Stowarzyszenia "Klucz", artyści; Patrycja Zelek, Stanisław Socha ze swoimi uczniami rzeźby ludowej, hafciarka Barbara Kusiak, pianistki Sofia Kotiuk i Oksana Krakowska. Na Rynku stoiska gastronomiczne z tradycyjnym jadłem prezentowały KGW z Borowej, Słonej, Filipowic, Stróż, Stowarzyszenie Czerpok z Paleśnicy, Pogórzańskie Stowarzyszenie Dunajec – Biała. Ponadto na stoisku Stowarzyszenia "Klucz" można był nabyć zakliczyńskie pamiątki. Niewątpliwą atrakcją był przejażdżki konna półkoszką Stanisława Ziółkowskiego. Program urozmaicony był rozmowami z burmistrzem Dawidem Chrobakiem, dyrektorami; Adamem Balasem, Kazimierzem Wojnickim i Kazimierzem Dudzikiem oraz z Adamem Gancarkiem - szefem Schroniska Dobrych Myśli w Jamnej, kustoszem sanktuarium jamneńskiego Andrzejem Chlewiskim OP, a także innymi rozmówcami pary redakcyjnej z TVP 3.

 

Po "Wędrowcu Polskim" i "Zakochaj się w Polsce", był to już kolejny program telewizyjny, w którym Zakliczyn grał główną rolę. Z rozmów z ekipą telewizyjną wynika, że jako gospodarze spisaliśmy się świetnie.

 

Tekst i foto: Kazimierz Dudzik

 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3
 tvp3 tvp3 tvp3

 

 

Odsłony: 905