Kliknij aby oglądnąć

Ruszają przygotowania do koncertu uwielbienia w Boże Ciało

Opublikowano: czwartek, 11, maj 2023 tekst: Monika Kulak, foto: Anna Oświęcimska, Halina Machel, https://www.facebook.com/dyrygenturaorkiestrdetychumfc, M. Sobczyk

ku2022.1W sobotę 13. maja 2023 r. od godz. 9.00 w sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim ratuszu odbędą się przesłuchania muzyczne do zespołu animującego tegoroczny koncertu uwielbienia, który już po raz ósmy będzie miał miejsce wieczorem 8. czerwca 2023 r., w uroczystość Bożego Ciała. Co rok to wydarzenie sprawia, że na płycie rynku gromadzą się całe rodziny, wydarzenie ma charakter artystyczny,  integracyjny i edukacyjny.
W ramach zajęć muzycznych, które będą odbywać się zazwyczaj w soboty, dzieci, młodzież i dorośli mają możliwość rozwijać swoje umiejętności muzyczne, a także wokalne. Oprócz tego podczas warsztatów przekazywane są dobre treści budujące relacje, a także jest to dobra i aktywna forma spędzenia wolnego czasu z dala od używek i multimediów. 

 


justyna chmielek korbutZajęcia muzyczne poprowadzi pani Justyna Chmielek-Korbut, od kilku lat współpracująca z Zakliczyńskim Centrum Kultury w ramach realizacji projektów grantowych ZCK i Stowarzyszenia „KLUCZ”. Pani Justyna to dyrygentka, puzonistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie: klasa dyrygentury prof. Stanisława Krawczyńskiego, klasa puzonu prof. Zdzisława Stolarczyka oraz Edukacji Artystycznej w zakresie dzieła muzycznego. Laureatka Programu Dyrygent – Rezydent Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca (Orkiestra Symfoniczna PASSIONART). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Stypendialnego Młoda Polska (2015). Laureatka nagrody specjalnej dla najlepszego dyrygenta narodowości polskiej na II Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2021. Laureatka nagród za wyróżniającą się technikę dyrygencką oraz osobowość artystyczną; m.in. XVII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA (Bielsko-Biała 2021), International Orchestra Festival (Lloret de Mar/Barcelona, Hiszpania 2019), Festival Internazionale Bande Musicali (Gullianova, Włochy 2017), Międzynarodowy Festiwal Złota Lira (Rybnik 2016). Finalistka konkursów instrumentalnych (m.in. IV Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka). Uczestniczka kursów mistrzowskich dyrygentury symfonicznej i symfoniczno-operowej (m.in. Rafała Jacka Delekty, Gabriela Chmury, Collina Metersa), dyrygentury dętych zespołów orkiestrowych (m.in. Johanna de Meij, płka Franciszka Suwały, płka Stanisława Strączka) oraz w zakresie gry na puzonie (m.in. Bena van Dijk, Jamiego Williamsa, Macieja Łakomego).


justynaOd 2014 roku pani Justyna Chmielek-Korbut prowadzi Orkiestrę Dętą SOBOLÓW. Pod jej opieką orkiestra ta stała się prawdziwym ambasadorem kultury Polski oraz Województwa Małopolskiego zdobywając najwyższe trofea na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Jako instrumentalistka współpracuje m.in. z Operą Krakowską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Passionart czy Narodową Orkiestrą Dętą z siedzibą w Lubinie.


miu2Pani Justyna Chmielek-Korbut od kilku lat jest również instruktorem Kapeli „Opatkowice” działającej przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Ponadto od kwietnia 2022 roku Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn "Klucz" realizuje projekt pn. "Mistrz i uczeń - sekcja smyczkowa", popularyzujący i rozpowszechniający sztukę ludową, a w szczególności muzykowanie ludowe z regionów Pogórza, Krakowiaków Wschodnich i Lachów Sądeckich. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach projektu odbywają się warsztaty muzyczne doskonalące technikę gry na instrumentach ludowych tj. kontrabas i skrzypce. Warsztaty te prowadzi właśnie Justyna Chmielek-Korbut.

 

niemaGotuNa finał warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania się na scenie obok uznanych zespołów muzyki chrześcijańskiej podczas koncertu uwielbienia, wystąpią obok trio wokalno-instrumentalnego z Krakowa oraz krakowskiego zespołu niemaGotu. Jest to polski zespół muzyczny grający muzykę chrześcijańską. W 2014 roku członkowie zespołu nagrali utwór „Błogosławieni miłosierni”, który stał się hymnem Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Piosenkę przetłumaczono na ponad 15 języków obcych. Formalnie zespół został założony w 2015 roku.

 

Chętnych do udziału w warsztatach zapraszamy na przesłuchania i próbę w sobote 13. maja na godz. 9.00 do zakliczyńskiego ratusza.

 

żródło:

https://www.facebook.com/dyrygenturaorkiestrdetychumfc

https://nimit.pl/wydarzenia/justyna-chmielek-korbut-dyrygent-rezyde

https://www.facebook.com/niemaGOtu

 

Odsłony: 900