Kliknij aby oglądnąć

Franciszkanie zapraszają na film o św. Bracie Albercie Chmielowskim

Opublikowano: środa, 30, marzec 2022 tekst: Marzena Kulak, foto: z arch. www.filmweb.pl

nedzarz i madameW najbliższą sobotę, 2. kwietnia o godz. 16.00 w kinie MILLENNIUM w Tarnowie będzie grany film o znanym malarzu i powstańcu, Adamie Chmielowskim pt. „Nędzarz i Madame”. Późniejszy św. Brat Albert był tercjarzem zakonu franciszkańskiego i na wzór św. Franciszka nazywany jest Polskim Biedaczyną. Jest założycielem zgromadzenia albertynów i albertynek, znanego z pełnego poświęcenia pracy dla biednych i bezdomnych. Jego słynne powiedzenie: „Trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole i każdy, kto potrzebuje, może z tego bochenka odkroić sobie tyle kromek, ile mu potrzeba” do dzisiaj w zbudza w ludziach pragnienie niesienia pomocy innym, zwłaszcza na przykładzie ostatnich wydarzeń za wschodnią granicą.

 

 

Czerpmy przykład z tego świętego, który niejako „spalał się” dla innych, służąc najbardziej potrzebującym. Z klasztoru organizowany jest autokar na wyjazd do tarnowskiego kina, szczegóły i zapisy pod numerem tel. 608 554 341 do czwartku do godz. 12.00.

 

Niech zachętą do obejrzenia filmu będzie piękny utwór Andrzeja Lamperta z tegoż filmu pt. „Wciąż pytasz czemu” Andrzej Lampert – https://www.youtube.com/watch?v=wxscpCWG0HU.

 

Zapraszamy do kina. Poniżej trailer filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=Jm5mLZA9lII

 

 

Odsłony: 747