Kliknij aby oglądnąć

Koncert charytatywny w kościele w Dębnie pod batutą Dawida Kraja

Opublikowano: poniedziałek, 03, styczeń 2022 tekst: Monika Kulak, foto: Imprezowy Region

015W poniedziałek 27 grudnia w kościele parafialnym p.w. św. Małgorzaty w Dębnie odbył się koncert charytatywny połączony z kiermaszem na rzecz wsparcia dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Ta piękna inicjatywa młodych muzyków i wokalistów pod przewodnictwem Mateusza Kłuska, powstała przy wsparciu Dębińskiego Centrum Kultury i miała na celu wsparcie wychowanków ośrodka.Świąteczny koncert kolęd i pastorałek został zainicjowany przez młodzież, na co dzień związaną z orkiestrą Crushed Sounds BigBand z Porąbki Uszewskiej działającą pod opieką Stowarzyszenie "Muzykalni" oraz muzyków i wokalistów związanych z Dębińskim Centrum Kultury. Aranżacje kolęd i pastorałek napisał absolwent byłego zakliczyńskiego gimnazjum im. bł. Krystyna Gondka - młody wszechstronnie utalentowany muzyk i fotograf Dawid Kraj z Gwoźdźca. W zespole wystąpiły również młode instrumentalistki z naszej gminy: Blanka Król - saksofon, Sara Kopytko - altówka i Weronika Kulak - II skrzypce oraz wokalistka Aleksandra Kurek.

 

006Dawid Kraj podjął się również dyrygowanie zespołem podczas koncertu. Podniosła atmosfera zabytkowej świątyni, piękna dekoracja bożonarodzeniowa, jak również profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie a przede wszystkim piękne wykonanie utworów przez muzyków i wokalistów stworzyło piękne widowisko muzyczne. Młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale a piękne aranżacje kolęd i pastorałek, kapitalne ich wykonania oraz profesjonalna konferansjerka stworzyły niezapomniany klimat dla wszystkich zebranych.


013Po zakończeniu koncertu podziękowania na ręce młodzieży złożył dyrektor ośrodka w Dwudniakach - Jacek Frankowski, a na finał koncertu w dowód podziękowania dla organizatorów i wykonawców, kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” wykonała uczennica Katarzyna Pacura z SOWS w Wierzchosławicach-Dwudniakach przy akompaniamencie dyrektora Jacka Frankowskiego (gitara) oraz nauczycieli i terapeutów Dawida Nawalańca (keyboard) i Macieja Witka (skrzypce).


Serdecznie gratulujemy młodym artystom przede wszystkim wrażliwości i otwartych serc, gotowości dzielenia się swoimi talentami i chęci do działania na rzecz swoich niepełnosprawnych rówieśników. Szczególne gratulacje dla Dawida Kraja za uzyskanie Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn w 2021 roku, przyznawanego uczniom i studentom za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021.

 

Dawid znalazł się w gronie stypendystów odczytanych podczas XLVII Sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie w dniu 29. grudnia 2021r. za uzyskanie tytułu Laureata VI edycji konkursu historycznego "Patria Nostra" Nagrody Specjalnej Małopolskiego Kuratora Oświaty a także Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "GEOPLANETA". Jak już wcześniej wspominałam Dawid to osoba o wielu talentach, ale przede wszystkim wolontariusz o wielkim sercu,  przez lata dał się poznać w pracy wolontariusza działając w Szkolnym Kole Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie pod opieką pedagoga szkolnego - Justyny Iwaniec i jako uczeń i absolwent wielokrotnie czynnie angażował się w różne akcje charytatywne tj. Pola Nadziei czy zbiórki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

 

Fotorelacja autorstwa fotografa z Imprezowy Region.

 

KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO
KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO
KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO
KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO
KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO KONCERTDEBNO

 

 

Odsłony: 1164