tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

chodnikroztokaWładze samorządowe zakliczyńskiej gminy bardzo mocno zabiegały o modernizację dość mocno zniszczonego odcinka drogi wojewódzkiej w Roztoce, bo – argumentowano – to brama wjazdowa i wizytówka gminy. Cel osiągnięto – przez rchodnikcentrum Roztoki przejechać można już idealnie równą jezdnią, a bezpieczeństwo poprawiło pojawienie się chodnika z kostki betonowej.
Przypomnijmy, że w Roztoce znajduje się szpital ginekologiczno-położniczy, funkcjonuje kilka dużych podmiotów gospodarczych, a natężenie ruchu samochodowego jest spore z tego względu, że krzyżują się tam dwie drogi wojewódzkie – nr 975 i 980. Dlatego modernizacja odcinka drogi w Roztoce dla gminnego samorządu była tak ważna.
Starania burmistrza Dawida Chrobaka zakończyły się sukcesem. Po deklaracji, że gmina będzie współfinansować budowę chodnika wraz z odwodnieniem, władze województwa małopolskiego zdecydowały się na położenie nowej nakładki asfaltowej. I dzięki temu mamy odnowioną i zmodernizowaną jezdnię oraz nowy chodnik.

roztokachodnikInwestycja już się zakończyła. Zmodernizowano kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej od Szpitala św. Elżbiety w kierunku Tarnowa. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 800 tys. zł. Fakturę za roboty zapłaciło Województwo Małopolskie.
Natomiast chodnik został zbudowany przy zmodernizowanym odcinku drogi od skrzyżowania z drogą gminną nr 48 do skrzyżowania z drogą gminną nr 93, w sumie 650 metrów długości. Jest to chodnik prawostronny, o szerokości 2 metrów, z kostki betonowej koloru szarego. Jednocześnie zrobiona została kanalizacja deszczowa oraz wykonywana zatoka autobusowa. Koszt tego z kolei zadania to przeszło 700 tys. zł. Zgodnie z zawartym porozumieniem zadanie zostało sfinansowane po połowie przez Województwo Małopolskie oraz Gminę Zakliczyn.
Przypomnijmy: w sumie wykonana została w Roztoce inwestycja drogowa za przeszło 1,5 mln zł.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych