Przejście do firmy KM-Net

SKO

delzagrOd ponad dwóch dekad Gmina Zakliczyn utrzymuje partnerskie relacje z węgierskim miastem Jászfényszaru, a od ponad dekady z ukraińskim Obertynem.

 

- Główną osią zagranicznej współpracy jest wymiana kulturalna i samorządowa pomiędzy partnerskimi samorządami – mówi burmistrz Dawid Chrobak i dodaje – po napaści Rosji na Ukrainę, szczególnego znaczenia nabiera wsparcie udzielane przez nas stronie ukraińskiej.

 

delzW sierpniu delegacja Gminy Zakliczyn pod kierunkiem Sekretarza Gminy Janusza Krzyżaka uczestniczyła w węgierskim święcie narodowym. Z kolei na zaroszenie Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, delegacje Obertyna i Jászfényszaru uczestniczyły w 12. Dożynkach Gminy Zakliczyn i 22. festiwalu fasoli.

 

Z oboma delegacjami, w skład których wchodzili pracownicy tamtejszych urzędów gminnych oraz kierownicy jednostek organizacyjnych, w przeddzień weekendowych wydarzeń spotkał się burmistrz Dawid Chrobak wraz z przedstawicielami samorządu gminnego w gospodarstwie agroturystycznym państwa Ziółkowskich.

 

delzagcaloscPodczas pobytu w Zakliczynie opiekę nad delegacjami sprawowała Sylwia Kowalczyk, która zadbała o to, aby nasi goście mieli zapewnione nie tylko atrakcje związane z wydarzeniami na Rynku w Zakliczynie, ale też mogli zwiedzić znane atrakcje turystyczne Gminy Zakliczyn.

 

Przed powrotem do swoich krajów odbyło się z kolei spotkanie pożegnalne w sali im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu, podczas którego oprócz wymiany okazjonalnych upominków, mogliśmy się przekonać o tym, jak bardzo gościom z Węgier i Ukrainy podobało się w Zakliczynie.

 

 

delzagsTaką puentą niech będzie to, co na pożegnanie usłyszeliśmy od Głównej Księgowej Urzędu Gminy w Obertynie Pani Aleksandry:

- Wojna pochłonęła już 17 młodych mieszkańców niespełna ośmiotysięcznej Gminy Obertyn, a o kilku następnych nie ma na razie wieści. Wielu z nich to są nasi bliscy, krewni i trudno oderwać myśli od tego co właśnie przeżywamy.

Pobyt w Zakliczynie choć na chwilę pozwolił zapomnieć nam o trudnej i smutnej rzeczywistości – mówiła Pani Aleksandra.

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.