Przejście do firmy KM-Net

SKO

skarbymalopolskiMiejsce z klimatem, najciekawszy szlak turystyczny, dzieje się, unikatowa atrakcja turystyczna, sielskie klimaty, w gościnie – w tych kategoriach będziemy w tym roku poszukiwać nowych Turystycznych Skarbów Małopolski.

 

Rozpoczęła się V edycja konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne Małopolski. Udział w konkursie jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, np. w kategorii „Miejsce z klimatem - miejscowość lub gmina turystyczna ” to 100 000 zł.

 

Małopolska ma bardzo wiele skarbów, ale my poszukujemy tych najcenniejszych - mówi Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego. Skarby są na wyciągnięcie ręki. Trzeba je tylko odkryć. Turystyczne Skarby Małopolski to konkurs, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej interesujących i przyjaznych ofert oraz produktów turystycznych, a także miejsc o unikatowych walorach. Poszukujemy jednocześnie takich skarbów, które mogą być wzorem i inspiracją dla innych - dodaje Iwona Gibas.

 

Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie, który trwać będzie do 18 sierpnia, będziemy czekać na Państwa propozycje. Chcemy uhonorować tych wszystkich - ludzi i miejsca - którzy sprawiają, że Małopolska jest najchętniej odwiedzanym regionem w Polsce. Jeśli więc na swojej drodze spotkaliście ludzi ambitnych, uśmiechniętych, miłych, a przy tym profesjonalistów – zgłoście ich przedsięwzięcia do naszego konkursu.

 

Małopolska to również tysiące kilometrów wyjątkowych szlaków pieszych i najnowocześniejszych ścieżek rowerowych, wielkie festiwale oraz kameralne recitale, parki narodowe, krajobrazowe i rezerwaty przyrody… Nie można również zapomnieć o miejscach z klimatem, hotelach i pensjonatach, ośrodkach SPA oraz gospodarstwach agroturystycznych z wyjątkową rodzinną atmosferą. Wszystko to stanowi przecież o potędze małopolskiej turystyki.

 

Do kogo tym razem trafi prestiżowy tytuł? O tym zdecydują Państwo, przesyłając do nas zgłoszenie, a później oddając głos na swoich faworytów. Na zgłoszenia – na stronie internetowej konkursu - czekamy do 18 sierpnia. Nie trzeba wiele, wystarczy wypełnić formularz z konkursową propozycją.

 

W etapie drugim, który rozpocznie się 28 sierpnia a trwać będzie do 10 września, odbędzie się internetowe głosowanie. Również za pośrednictwem strony internetowej konkursu. Trzeci etap to ocena kandydatów przez Kapitułę i zatwierdzenie wyników konkursu – ta część zakończy się najpóźniej do 13 września. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się najpóźniej do 28 września.

 

 

Sześć kategorii, setki kandydatów

 

W ramach odkrywania Turystycznych Skarbów Małopolski poszukujemy:

 

miejsc z klimatem – w tej kategorii brane będą pod uwagę miejscowości oraz gminy o wybitnych walorach turystycznych, kulturowych, historycznych, przyrodniczych, oczywiście także gościnnych,

najciekawszych szlaków turystycznych – mogą to być ścieżki historyczne, kulturowe, pielgrzymkowe, przyrodnicze, piesze, rowerowe, samochodowe, wodne, jeździeckie, narciarskie,

miejsc, w których „dzieje się” – to wydarzenia i imprezy odbywające się cyklicznie na terenie Małopolski i cechujące się spójną tematyką i formą, np. święta tematyczne, festyny, koncerty, festiwale, rajdy turystyczne, spływy kajakowe, imprezy sportowe, imprezy kulturalne,

unikatowych atrakcji turystycznych - miejsc lub obiektów przyciągające turystów i wzbudzające ich zainteresowanie. Mogą to być zarówno jaskinie, zamki, ogrody, jak też parki rozrywki oraz parki wodne,

sielskich klimatów – pod uwagę brane będą np. miejsca noclegowe z „klimatem”, oferujące turystom wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i codziennej pracy, oczywiście w otoczeniu przyrody. W grę wchodzą gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, pensjonaty,

w gościnie – w tej kategorii będzie brana pod uwagę unikatowa oferta kulinarna, a więc specjały kuchni tradycyjnej przygotowywane na bazie produktów od lokalnych wytwórców. Ważna jest nie tylko estetyka miejsca, ale także jego aranżacja, forma serwowania potraw, a także profesjonalizm obsługi.

 

Zgłaszając poszczególne kandydatury trzeba jednak pamiętać, że muszą znajdować się na terenie województwa małopolskiego. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. Jego organizatorem jest Województwo Małopolskie oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Zapraszamy do odkrywania nowych Turystycznych Skarbów Małopolski!

 

źródło informacji: www.malopolska.pl

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.